Sari la conținut
Forum Roportal
xteox

Vise repetate cu diavolul

Postări Recomandate

Intrebarea me are fi...de unde sti ca il visezi pe Satana ? Sau mai clar...de unde sti ca este Satan ? :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ok am uitat parola de la nickname

asa ca raspund pe contu` lu varmea

 

deci ca sa explic mai bn

 

am tot felul de vise,el vine vrea sa fiu a lui,sa`l slujesc,dupa ce am visele,[cred ca singurul lucru care sa il faca aproape de mine sunt visele si par foarte reale]iar dupa ce ma scol simt ca sunt de pe alta lume,s`a intamplat saptamana asta prietenul meu ma sunase pe la 4 dimineata,intrase in panica ca incerca sa dea de mine de o ora

 

si singurul lucru nelalocul lui e ca el vrea sa ma omoare i`a m zis "ma voi duce la preot" "sa nu indraznesti sa faci asta vei muri" e clar ca e el nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crede ca e totul o fabulatie. O fi, stiu eu...? Eu una am un obicei sa acrod prezumtia de nevinovatie. Si plauzibil, din punctul asta de vedere, mi se pare orice. Poate gresesc. Sau nu. Cine stie?

In fine...va mai ganditi sa apelati la un preot?

Editat de WinoStonehead

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pune o sticluta cu agheasma linga cap, inainte de culcare si sa vezi ca nu mai visezi prostii. :bye:

Editat de florianb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Du-te la un preot. Fa cruce pe perna pe care pui capul inainte sa te culci. Vorbeste cu un preot. Nu poate sa te vateme caci altfel probabil ca ar fi facut-o. Nu te teme. Daca il auzi sau vezi zi IIsuse ajuta-ma.

Rapid la preot dupa sfat. Inceteaza orice magie, rei ki, tai ki, yoga, orice spurcaciune in cazul in care le faci ca baut de urina, de mancat sange , creier de animal, de facut farmece, perversitati, avort prin sterilet anticonceptionale sau chirurgical, si asta se iarta prin spovedire, sau de orice altceva ce murdareste sufletul si il lasa sa vina.

Spovedeste-te si curateste-te rapid. Aici e puterea ortodoxiei caci spovedeste si sufletul se curata si diavolii nu mai au putere.

 

De ce crezi ca yoginii sunt invatati sa faca spurcaciuni prin baut de urina, perversitati ca sa le vina putere sau de ce magiile se fac prin mizerii. De la cine vine putere prin facut de spurcare?

 

Pe de alta parte crestinismul te invata sa te cureti ca sa vina Dumnezeu la tine.

 

Nu exista reincarnare, vieti anterioare sau toate astea. Sunt amagiri.

DE ce nu te poti duce la Biserica. Poti sa te inchini sau sa-ti faci cruce?

Nu e clar ca e cel rau. Inca ceva, mai sunt oameni ce pot intra in visele tale sa te sperie. Cine poate fi? Stai departe de oameni ce fac magie .... si toate de mai sus pana ce te faci bine si iti dispar ce ai zis.

 

Acatistul Domnului IIsus Hristos e de cel mai mare ajutor.

Odata am primit o bucata de paine ce mi s-a zis ca e sfintita si cand am intrat in Biserica parca s-a deschis barajul de blasfemii. Cand intram in Biserica da-i si da-i cu ganduri aiurea. Mi-am revenit dupa ce am citit Acatistul Mantuitorului IIsus Hristos de 40 de ori, adica odata pe zi pentru 40 de zile

http://www.biserica.org/Publicatii/Acatiste/01/index.html

 

Citeste cartea asta si ai sa te lamuresti de multe lucruri inclusiv de zgomote in camera, etc:

http://www.crestinortodox.ro/carte-894-808...intele-paisie-0

Capitolele sunt in partea dreapta.

Editat de Dimineata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si totusi eu nu reusesc sa citesc ceva pana la sfarsit, sau daca reusesc, am gandurile in alta parte

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc ptr sfaturi.

netul nu mia mai mers de ceva zile bune

si sa va spun

eram sambata la varmea acasa in bucatarie

parintii ei fiind plecati am decis sa raman la ea

eu cum nu ma simteam bine m-am intins in pat iar ea a ramas in bucatarie

dupa s`a luat curentu si a m vazut pe hol un om cu ochii rosii in timp ce verisoara mea a spus ca a auzit copite de cal in jurul casei.

nu stim ce sa facem ieri am mers la biserica sa ne rugam dar aseara s`a intamplat si mai rau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×