Sari la conținut
Forum Roportal
xteox

Vise repetate cu diavolul

Postări Recomandate

penticostalii, atunci cand fac exorcizari, se roaga in limbi.

 

Cred ca nu-i deloc comod. Unii au probleme si cand o fac in genunchi. Apar "arsuri de covor".

Editat de Ramsay Bolton
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu si cu varmea patim tot felul de lucruri...

ea il tot viseaza pe satana,simtim ca e ceva in univers

 

Nu va mai uitati la filme de groaza, ca cine stie ce o sa mai visati!

 

eu voiam o viata normala

 

Si eu vroiam un Ferrari rosu si musai decapotabil ;)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De 2 ori am visat cu diavolul in diferite colturi al planetei la mare distanta unu de altu, dar nu e necesar mai des nici in vis o intalnire cu fiinta asta imaginara!!! Visul e greu, transpiri, suferi, suspini, plangi, ti-e frica, etc., lupti pentru viata ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De 2 ori am visat cu diavolul in diferite colturi al planetei la mare distanta unu de altu, dar nu e necesar mai des nici in vis o intalnire cu fiinta asta imaginara!!! Visul e greu, transpiri, suferi, suspini, plangi, ti-e frica, etc., lupti pentru viata ta.

 

Te-oi fi uitat la vre-un film de groaza si poate ai si avut un fel de sleep paralysis (nu te puteai misca - suferi), poate mai era si cald in casa ( transpiri), iar cu tie frica si plangi, vine doar de la sperietura ca nu sti ce ti s-a intamplat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un fel de sleep paralysis (nu te puteai misca - suferi),

 

Nu-mi plac filmele de groaza!!! si nici alea prea stiintifice, insa acel vis a fost cu 36 de ani in urma, n-a fost nici cald sau altfel si numai in vis am suferit.

Cateodata ne prevesteste soarta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi plac filmele de groaza!!! si nici alea prea stiintifice, insa acel vis a fost cu 36 de ani in urma, n-a fost nici cald sau altfel si numai in vis am suferit.

Cateodata ne prevesteste soarta.

 

Eu am 14 ani si am avut pana acum si eu cateva vise mai ciudate... ultimul a fost acum 1-2 ani, eram in pat, afara era lumina (nu era noapte) si pur si simplu nu ma puteam misca, si nici respira (doar foarte putin). Acum nu stiu daca visam ca eram treaz, sau chiar eram treaz, dar a fost o experienta nasoala, oricum, m-am trezit apoi (peste 30min-1ora, ca era tot zi, cam la fel de luminos afara), si ma simteam normal.

Si imi aduc aminte ca mi se mai intamplase asta cand eram mai mic, ma trezisem noaptea si pur si simplu nu puteam sa ma misc si respir, si atunci camera mea inca nu era gata si eram cu parinti in pat (am mai zis eram si mic) si vroiam sa-i trezesc, dar nu puteam, era chiar enervant ca mi se intamplase cateva nopti la rand.

 

In rest, visez foarte rar cate ceva ce mi s-a mai intamplat in acea zi, iar uneori ma mai trezesc cu parta, patura, cearsafu si altele pe jos, si cu o durere de spate/gat, deci n-ar mai trebui sa beau Pepsi seara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Paralizie in timpul somnului, varianta hipnopompica. Pe scurt, te-ai trezit in mijlocul somnului REM, in timp ce visai.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De 2 ori am visat cu diavolul in diferite colturi al planetei la mare distanta unu de altu

 

Stii sigur ca era diavolul? A venit in vis si ti-a zis buna, eu sunt dracu, am venit sa te iau! ? Intreb pentru ca din experienta proprie si a oamenilor care mi-au povestit diverse intalniri in vis cu fiinte supranaturale, niciuna nu se prezinta.

Un om de la bunica din sat sustinea sus si tare ca i-a visat pe Sfintii Constantin si Elena. L-am intrebat de unde stie ca erau chiar ei, si-au spus ei numele sau aveau ecuson pe piept? Aaa, nuu, dar erau un barbat si o femeie imbracati cu haine de demult. Cine altcineva putea fi? Alta femeie zicea ca a venit dracu in vis sa-i ia sufletul. Am intrebat-o de unde stia ca e dracu, mi-a zis, pai era negru si urat.

Daca ii iei la intrebari pe toti oamenii care sustin ca l-au visat pe dumnezeu, diavol, arhanghelul x-iel, sfantu paisie, iti vei da seama ca de fapt niciunul nu e sigur pe cine a visat, doar a suprapus superstitiile sale peste visul in sine.

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×