Sari la conținut
Forum Roportal
xteox

Vise repetate cu diavolul

Postări Recomandate

Paralizie in timpul somnului, varianta hipnopompica. Pe scurt, te-ai trezit in mijlocul somnului REM, in timp ce visai.

 

1+

 

Stiam eu ca este sleep paralysis :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stii sigur ca era diavolul?

 

In vise nu este ca si in realitate, insa e greu de explicat si eu la asta n-o sa transpir mult acum sa fiu crezuta. Unii la care am mai spus de vis pe parcursul vietii ma numeau in diferite feluri si am renuntat si la ei dar si la a convinge pe oameni.

Eu sint putin psychic, defapt fiecare din noi este, si inteleg lucrurile/fenomenele altfel.

In vise sau cand ti se arata cineva stii fara buletin in mana cu cine "vorbesti" desi nu se spune nimic fizic doar din priviri se comunica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1+

Stiam eu ca este sleep paralysis :)

 

Eu nu stiam.

Crezusem pentru un moment ca era vorba de ceva vise cu diavolul, de aceea cautam pe acest topic un raspuns.

 

 

Eu sint putin psychic, defapt fiecare din noi este, si inteleg lucrurile/fenomenele altfel.

 

 

Ai dreptate. Si eu sunt o creatura magica.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vezi, diavolul m-a impins sa raspund la postarea cu limonada la topicul Intruniri si am creat confuzii ca am crezut ca sint inteleasa, insa diavolul a incurcat mintile noastre!!! Asa lucreaza arta asta.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiam eu ca este sleep paralysis :)

 

Daca se intampla asta, e indicat sa mergi la un doctor ca ai avea un pic de ceva pe acolo la deparamentul de somn, dar se poate corecta poate cu o perna mica!!! sau asa un leac simplu sa nu se intimple sa fi deranjat din somn. Se face un test de dormit, am facut si eu si aproape fiecare fiinta umana are ceva pana la urma a fost rezultatul final. Ca-i Apnee sau doar o dezordine numai, dar e bine de stiut sa n-ai oroare sa intri-n pat!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×