Sari la conținut
Forum Roportal
crystyann

Femeia si numai femeia!

Postări Recomandate

Oare? :D

Da, pana la urma ai dreptate... sunt mica shi proasta... o cantitate neglijabila pt voi ... "masculii" din jur...

Nicidecum,draguto!Pasaroiul se "impauneaza " cu calitati ce lor,barbatilor, le lipsesc cu desavarsire,in schimb sunt plini de vicii:fustangii notorii,puturosi,bautori de ficati ai nevestelor/iubitelor,mancatori de zile si de nopti tot ale sotiilor/iubitelor.... ;) sa continui??/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu continua...e suficient.....cuvintele tale sunt precum acele de gheata in inima mea fierbinte...se topesc fara sa ma atinga! Eu sunt patratorul adevarului suprem si stiu ca femeile sunt mult mai rele si mai veninoase ca barbatii.....din cauza lor am fost alungati din rai..cine a muscat din mar??? Eva..si mai apoi Alba ca Zapada, dar cea din urma nu se pune ca nu are nici o vina saraca...era frumoasa, dar cam alba unde trebuia sa aiba materia cenusie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sti..daca e pana acolo..daca nu ar fii femeia!!cine ar mai avea grija de voi!cine va'r mai suporta!!!si..cine ar aduce putina dulceata in viata voastra!!dar..si mai important..cine var aduce....mostenitori... :D" ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de cand exista lumea pe pamant, a fost lasat ca barbatul si femeia sa convietuiasca impreuna, sa fie impreuna la bine si la rau....faptul ca numarul casniciilor s-a diminuat, numarul divorturilor a crescut ;i a crescut si numarul persoanelor care se orienteaza sexual catre persoane de acelasi sex...sunt doar urmarile civilizatiei dezvoltate tot de catre om. in loc sa cautam a ne bucura de viata in deplina armonie si intelegere stam si judecam...ca barbatii-s misogini, ca femeile sunt rele...suntem ceea ce gandim despre noi si despre cei din jur! daca ne-am schimba putin optica poate ca si lumea ar fi altfel....

faptul ca femeia e catalogata ca un animal....cred ca e doar o lipsa de ocupatie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

faptul ca femeia e catalogata ca un animal....cred ca e doar o lipsa de ocupatie...

 

aha!!vezi ca bine zici tu,apropo..esti baiat..sau fata? :"> ..ce atatea animalie in noi femeile..de parca barbatii ar fii mai buni :D ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai sta putin si ai analiza ai observa ca omul este un animal ca oricare altul....faptul ca este putin mai dezvoltat ca celelalte specii nu ii da dreptul sa se considere superior si tot un animal ramane, la propriu si la figurat! uita-te in jurul tau si zi-mi daca mai vezi "oameni" in adevaratul sens al cuvantului...nu, am devenit niste oameni salbatici, complexati, rautaciosi si de cele mai multe ori lipsiti de scrupule...daca asta inseamna sa fii OM, prefer sa raman un amarat de animal!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si totusi omul e cel care domina planeta (sau cel putin asa crede :D) ce crezi tu ca il face diferit fata de celelalte vietuitoare ale pamantului... ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil faptul ca a fist inzestrat cu darul vorbirii si al gandirii...uneori.

Dar tb sa recunoastem ca dand la o parte cele cateva exceptii omul chiar s-a transformat intr-un animal, indiferent ca este vorba de femei sau de barbati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu s-a transformat, ESTE o specie de animal.

Un animal care se naste cu cele mai putine cunostinte si moare cat de inzestrat a avut ocazia sa devina. Un pui de animal s-ar putea sa se descurce mai bine decat un copil mic cazut in apa. Deosebirea e in faptul ca animalele mostenesc instinctual iar omul invata cu ajutorul ratiunii.

Crima premeditata despre care se tot vorbea la inceput, e cat se poate de umana. :P animalica e frica. hehe!!

So.... De ce nu incearca Cristinel sa scape de amintirile urate care-i motiveaza cinismul si/sau rautatile? Daca nu reuseste, deschid un topic: "Crystian si numai Crystian"...asa, metaforic nominalizat. ca nu este el singurul(animal) :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×