Sari la conținut
Forum Roportal
crystyann

Femeia si numai femeia!

Postări Recomandate

Ofof..vezi ce discriminare..mai intra prin zona un alt mascul si imediat sariti la gatul lui...si mai ales ca omul are si dreptate..nasteti voi puii vii si ii hraniti cu lapte? :o:

PS:Nu stiu de ce va agitati asa de tare....oricum barbatii sunt pe cale de disparitei..o sa ramaneti voi intre..voi..atunci sa va vedem! :P

 

Movule, te simti amenintat de intrarea lui Victor in discutie? Te macina gelozia? Simti ca nu ti se mai acorda suficienta atentie?

:D :baby::baby:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ofof..vezi ce discriminare..mai intra prin zona un alt mascul si imediat sariti la gatul lui...si mai ales ca omul are si dreptate..nasteti voi puii vii si ii hraniti cu lapte? :o:

PS:Nu stiu de ce va agitati asa de tare....oricum barbatii sunt pe cale de disparitei..o sa ramaneti voi intre..voi..atunci sa va vedem! :P

hai ,dispareti,voi ,pradatorilor,sa vedem atunci ce bine o sa ne fie fara voi... :D

 

Dar ce v-ati face voi fara noi,asta e intrebarea!!!! :baby::baby:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Movule, te simti amenintat de intrarea lui Victor in discutie? Te macina gelozia? Simti ca nu ti se mai acorda suficienta atentie?

:baby::baby::baby:

Nu ma simt amenintat..dupa cum vezi ii dau si dreptate....nu incercati sa bagati strambe intre noi...nu uitati ca solidaritatea masculina este mult mai tare decat cea feminina!

 

hai ,dispareti,voi ,pradatorilor,sa vedem atunci ce bine o sa ne fie fara voi... :P

 

Dar ce v-ati face voi fara noi,asta e intrebarea!!!! :o: :D

Cred ca intrebarea este retorica.....nimeni nu poate sa prezica asa ceva....oricum este valabila si invers..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incercati sa va depasiti hormonii, chit ca e testosteron predominant sau estrogen. Daca ati tine cont de nevoile celuilalt ca o fiinta umana (cum tineti cont ca o planta are nevoie de apa, pamant si lumina pt. a creste) veti vedea rezultatele. Nu exista un razboi adevarat intre sexe. Suntem cu totii oameni doar ca cu preferinte diferite, daca am sti sa facem un mic efort am convietui armonios, am sti sa-i spunem seara iubitei, inainte de culcare, un "te iubesc" cald, am sti sa-l lasam sa joace pana tarziu fotbal sau carti cu prietenii, oricata cantitate de bere ar ingurgita. Cine stie, poate puteti sa va impartasiti placerile unii altora.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu exista un razboi adevarat intre sexe.

 

Va deranjez din nou, stimata doamna de Beauvoir. Nu de alta, dar vad ca post-mortem ati devenit mult mai impaciuitoare, ceea ce imi zdruncina parerile despre lume si viata. Daca pana si domnia voastra, care pe vremuri, dadeati declaratii de genul: "Societatea decreteaza ca femeia este inferioara; inferioritatea poate disparea numai distrugand superioritatea barbatului.", daca pana si o icoana a miscarii feministe a ajuns sa spuna ca nu exista un adevarat razboi intre sexe... suntem pierduti. Ce v-au facut dincolo? Cu ce au reusit sa spele creierul unui spirit atat de puternic ca al dumneavoastra? Cred ca Sartre ala a pus totul la cale... A fost iubire mare, nu zic nu, dar barbatul... tot barbat! Dupa ce v-a castigat increderea, dupa ce ati luptat cot la cot (cica), v-a sabotat in mod josnic si a participat la transformarea domniei voastre intr-o mielusica stearsa, impaciuitoare si total insipida. Ce s-o mai distra acolo unde e, al dracu' existentialist...

P.S.: Ma framanta o intrebare: daca pe lumea cealalta se petrec schimbari asa de furtunoase de principii si atitudini la cele mai vehemente exponente ale speciei, poate va puteti interesa pentru mine ce mai face Jim Morrison; ca daca aud ca asculta hip hop, ma sinucid; n-as mai suporta o a doua dezamagire...

 

PS ontopic: sunt fan topicul asta, sper sa nu se termine niciodata. Strasnic animal femeia, mai ales aia cu pedigree, pacat ca sunt din ce in ce mai putine... pe cand o rezervatie? Intrebare retorica, va rog sa continuati exact de unde ati ramas...

Editat de Varuna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa mai spun! respectele mele pentru cunostintele dumneavoastra! Jos palaria! Insa probabil veti fi de acord cu mine ca vremurile vechi au apus si ca in prezent nu se mai dau aceleasi dispute. Numai in locuri ascunse de valul civilizarii se mai vehiculeaza ideea superioritatii barbatului. Am dovedit ca suntem egali. De ce sa ramanem razboinici doar de dragul razboiului? Cred ca putem fi mai constructivi de atat.

In legatuta cu Jim, amicul meu vechi, va pot spune ca este fericit acolo de gat cu Byron si band multe pahare de vin cu Omar Khayyam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ma simt amenintat..dupa cum vezi ii dau si dreptate....nu incercati sa bagati strambe intre noi...nu uitati ca solidaritatea masculina este mult mai tare decat cea feminina!

Cred ca intrebarea este retorica.....nimeni nu poate sa prezica asa ceva....oricum este valabila si invers..

toate afirmatiile astea sunt false........solidaritate masculina???ha!..si cand va luati de gat si va dati pe spate pentru o gagica ,unde e solidaritatea "asta" masculina????Apoi sa va fereasca Dumnezeu sa fie valabila si "inversa" aceea...ca muriti inainte de a incepe sa traiti ,mai pasaroi! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hei chiar trebuie sa ma repet??

Hey what's wrong with you people... ???

Oamenii sunt oameni... animalele sunt animale.. pentru ca daca animalele ar fi fost oameni... nu s-ar mai fi chemat animale ci oameni... simplu fara tam tam....

Ca vine vorba de femei si barbati... toti au defecte.. unii(unele) mai mari si mai batatoare la ochi, altii (altele) mai mici ... si mai usor de trecut peste ele... so nu are rost..... sa ne mai continuam filozofatul pe faza asta care e si asa simpla..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hei chiar trebuie sa ma repet??

QUOTE

Hey what's wrong with you people... ???

Oamenii sunt oameni... animalele sunt animale.. pentru ca daca animalele ar fi fost oameni... nu s-ar mai fi chemat animale ci oameni... simplu fara tam tam....

Ca vine vorba de femei si barbati... toti au defecte.. unii(unele) mai mari si mai batatoare la ochi, altii (altele) mai mici ... si mai usor de trecut peste ele... so nu are rost..... sa ne mai continuam filozofatul pe faza asta care e si asa simpla..

NU, nu trebuie, dar daca-ti face placere.... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×