Sari la conținut
Forum Roportal
ironic

Ganduri fugare...

Postări Recomandate

Acum 12 minute, observant a spus:

Care e genul lui, a specificat? 

Nu e genul de om care sa detalieze sau sa isi exprime prea mult chestiile lui private. Eu am reperat mesajul de acum cativa ani si imi stiu locul. Da na, vorba lui Enki, cand ai mult timp liber la dispozitie, te toci singura cu gandurile. Si nah ma bucur si eu de poze. Ca ii vad zambetul si ce face el pe acolo. Imi e de ajuns. Doar ca asa sunt gandurile mele fugare. O mai iau si ele pe aratura. 

Editat de Maeve.
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cateodata nu stii daca mai ai nevoie de visul tau frumos, sau daca a venit vremea sa incerci sa-l transpui in realitate.

Si stai si te gandesti ce sanse ar avea si daca nu cumva este mai bine sa ramana un vis, pe care il ai acolo, si oricand poti apela la el.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Maeve. a spus:

Nu e genul de om care sa detalieze sau sa isi exprime prea mult chestiile lui private. Eu am reperat mesajul de acum cativa ani si imi stiu locul. Da na, vorba lui Enki, cand ai mult timp liber la dispozitie, te toci singura cu gandurile. Si nah ma bucur si eu de poze. Ca ii vad zambetul si ce face el pe acolo. Imi e de ajuns. Doar ca asa sunt gandurile mele fugare. O mai iau si ele pe aratura. 

Nu te pierde niciodata-n vise, trece viata pe langa tine, acționează, timpul nu se-ntoarce inapoi. Esti tauroaica, nu oita.

 

Acum 48 minute, adal* a spus:

Cateodata nu stii daca mai ai nevoie de visul tau frumos, sau daca a venit vremea sa incerci sa-l transpui in realitate.

Si stai si te gandesti ce sanse ar avea si daca nu cumva este mai bine sa ramana un vis, pe care il ai acolo, si oricand poti apela la el.

Nu este mai bine, e lasitate si vanitate. :tongue:

Editat de Fiero
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit nu ma mai vaicaresc pe Roportal. 

Editat de Maeve.
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit mi s-a implinit dorinta. Ma pot refugia in munca ca sa nu imi aduc aminte ce ma doare. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×