Sari la conținut
Forum Roportal
ironic

Ganduri fugare...

Postări Recomandate

La 02.08.2020 la 14:03, King1 a spus:

:care:

Sa zicem chiar 2-3, ca de la un punct din august noptile incep sa nu mai aiba temperaturi atat de ridicate si deja caldura se va resimti mai slab :surrender:

Mai sunt 3. :o:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi am primit un mesaj. Nici nu stiam cum sa raspund la el. Noroc ca whatsapp are emoticoane. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

,,...acolo unde tu aduci incertitudine, eu o cresc. 

asa se deschid orizonturi. doar asa.''

Editat de Stu'
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un dus cu apa din robinetul rece daca nu te arde este preferat pe vremea asta, noi lasam sa curga apa o vreme ca tevile in pamant fierb si la 1 metru adancime.  Din cauza asta se usuca vegetatia si la un vant mai intens cad ca scobitoarele pomi seculari.   Prepara ceva festiv de mancat ca nu-i de mers niciunde pe vremea asta.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Maeve. a spus:

Ma plictisesc groaznic... 

Ai putea sa faci niste provizii pentru iarna, un gem sau o dulceata de ceva fruct;  muraturi, castraveciorii sint buni oricand de pus in borcan;  de facut paste fainoase cu oua de casa pentru mai tarziu cand gainile nu prea produc oua ... asa faceam noi in copilarie si aveam saculete din in pentru partrarea lor agatate in tavan in camara.  Erau taiati in diferite forme.   Puneam verdeturi la uscat pentru ceai si mancaruri.   Poti sa faci un tort sofisticat sa ai langa o cafea sau sampanie.     

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, The Unknown a spus:

Ai putea sa faci niste provizii pentru iarna, un gem sau o dulceata de ceva fruct;  muraturi, castraveciorii sint buni oricand de pus in borcan;  de facut paste fainoase cu oua de casa pentru mai tarziu cand gainile nu prea produc oua ... asa faceam noi in copilarie si aveam saculete din in pentru partrarea lor agatate in tavan in camara.  Erau taiati in diferite forme.   Puneam verdeturi la uscat pentru ceai si mancaruri.   Poti sa faci un tort sofisticat sa ai langa o cafea sau sampanie.     

Dumneavoastra sunteti o maestra desavarsita in ale gatitului. Eu de-abia fac cateva feluri simple de mancare. Mi-am instalat niste aplicatii video si am vorbit cu tipi din diverse orase. Mi-a murit bateria. Consuma mult aplicatiile astea. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×