Sari la conținut
Forum Roportal
ironic

Ganduri fugare...

Postări Recomandate

I-am lasat 2, in primul i-am spus cine sunt si l-am rugat sa raspunda la telefon,  in al doilea i-am spus ca o sa il tot sun pana va raspunde, maine, poimaine, raspoimaine si tot așa. Situatia lui e destul de grava, dar nu chiar asa de grava cum spune "gura lumii". Sunt inciudata, dar asta e.

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Revin. I-am scris si azi un mesaj pe facebook si l-am întrebat daca l-am suparat cu  ceva de s-a răzgândit. Nu a raspuns, desi am vazut ca a vizualizat mesajul. I-am dat telefon si a raspuns sora lui. Am întrebat-o daca stie ca l-as fi suparat cu ceva. Ea a zis ca nu tine telefonul cu el mereu si ca o sa mai vorbeasca cu el sa imi răspundă.  Mi s-a parut cusuta cu ata alba, ca mintea ca sa ii scuze comportamentul, asa ca i-am spus ca nu obisnuiesc sa fiu insistenta de fel, cu el am făcut o excepție si daca se va hotari sa vorbim, sa imi răspundă pe facebook cand vrea sa îl sun. Cam asta e. Nu vreau sa cad in penibil si sa il fortez sa faca ceea ce nu ii convine, asa ca m-am hotarat sa nu il mai caut in caz ca pune tacere. O chestie pe care am omis-o este ca ea stia, tot din "targ", ca as fi despărțită, lucru pe care probabil i l-a spus si lui. Si eu i-am spus vineri, cand am vorbit cu ea la telefon, ca nu e adevarat. Poate ca a aflat si el adevarul si in capul lui i s-o fi parut nepotrivit sa converseze cu o femeie măritată,  naiba mai stie. In caz ca el continua sa taca, o sa ma interesez lunar de situatia lui vorbind cu sora lui si cam atat. End of story.

Editat de Fiero
  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa mai incerci o perioada. Daca nu si nu, atunci da, poti fi alaturi de el doar prin sora lui. Dar pana una alta, rabdare si curaj! 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am inteles nimic ca nu sint asa de fluent cu limba, doar ca un barbat nu vrea dintr-un motiv oarecare sa-ti vorbeasca sau sa te contacteze.  Gasesc foarte afara din limite situatia ca vorbele nu costa nimic se zice in State: - talk is cheap!!!    Are ceva probleme la cap daca se comporta asa, poate este spre binele tau daca uiti de el, iar daca ai divortat, iti vei gasi pe unu care vrea sa discute cu tine, sint sigura de asta.   Nu-l mai contacta, daca nu se prezinta rapid pe linie, problema e si mai grav cu el si tu n-ai nevoie de asa ceva.    

Ii poti trimite acest cantec pe FB 

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 10 minute, Maeve. a spus:

Eu zic sa mai incerci o perioada. Daca nu si nu, atunci da, poti fi alaturi de el doar prin sora lui. Dar pana una alta, rabdare si curaj! 

Chestia e ca eu m-am comportat pana acum intr-un mod care nu ma caracterizează, mi-e greu, daca nu imposibil, sa o tin in continuare tot asa. Mulțumesc pentru sfat, oricum, esti draguta. Toti cei care m-ati sfatuit intr-un fel sau altul sunteti draguti. Va mulțumesc!

Olga, omul are foarte multe probleme de sanatate si depresie.

  • Like 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 minute, Fiero a spus:

Chestia e ca eu m-am comportat pana acum intr-un mod care nu ma caracterizează, mi-e greu, daca nu imposibil, sa o tin in continuare tot asa. Mulțumesc pentru sfat, oricum, esti draguta. Toti cei care m-ati sfatuit intr-un fel sau altul sunteti draguti. Va mulțumesc!

Olga, omul are foarte multe probleme de sanatate si depresie.

Te imbratisez! Sunt alaturi de tine! Si poate totusi se va razgandi... E bine sa ai pe cineva in astfel de momente...Inca o data, iti admir taria... 

Editat de Maeve.
  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si atunci ce te atrage sau nu stiu care-i aranjamentul daca a fost vre-una.   Imediat mi-am dat seama ca nu barbatul din el se comporta asa ci boala.  Depresia s-a transformat in altceva deja, din pacate in Dementie.   Nu cred ca mai are judecata clara, nu-l mai tortura.   Dar succes in viata, in 3 miscari trebuie sa te transformi din starea asta de a sta pe o ureche intr-o spioana din filmele cu Roger Moore.   Parca s-au deschis si acolo terasele, dar nici nu stiu unde-i acolo pentru tine, acolo unde e.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Elefantii lupta pana simt ca nu mai au nicio speranță, dar unii oameni raman caposi pana mor.

In fine,  imi cer scuze pentru off-topicul creat.

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-ti mai cere scuze, off topicul este deja obsolete.

si chiar ne pasa.

Editat de adal*
  • Like 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×