Sari la conținut
Forum Roportal
Andruta*

Daca ai muri maine,care e ultimul om pe care il vrei langa tine?

Postări Recomandate

Am sa va povestesc un fapt real la care am participat.

A fost o familie respectata, amandoi cu facultate. Sotia se imbolnaveste de cancer. Sotul avea o amanta, sotia stia. A fost internata pentru 24 ore la o clinica pentru a face o punctie biopsica. Dupa masa sotul trece pe la spital. Dupa o ora se ridica de pe patul sotiei, motivand ca are treburi de rezolvat (sotia stia ca merge la amanata, si el stia ca sotia stie). Ea intinde mainile si il roaga sa o sarute si sa o stranga tare, tare in brate.

Ea moare in bratele lui acolo si atunci... :haha:

 

Foarte trist.... :lol2: ... si totusi frumos... nu stiu ce sa zic... m-a impresionat foarte tare povestea ta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am sa va povestesc un fapt real la care am participat.

A fost o familie respectata, amandoi cu facultate. Sotia se imbolnaveste de cancer. Sotul avea o amanta, sotia stia. A fost internata pentru 24 ore la o clinica pentru a face o punctie biopsica. Dupa masa sotul trece pe la spital. Dupa o ora se ridica de pe patul sotiei, motivand ca are treburi de rezolvat (sotia stia ca merge la amanata, si el stia ca sotia stie). Ea intinde mainile si il roaga sa o sarute si sa o stranga tare, tare in brate.

Ea moare in bratele lui acolo si atunci... :lol2:

 

Un sadic care primea mai multa dragoste decat ar fi meritat si care nu se putea abtine sa nu isi vada amanta nici macar cand sotia se afla pe patul de spital...

Ahh sau nu trebuia sa ne dam cu parerea?! :haha:

Anyway...ma infurii la culme cand aud astfel de cazuri...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o poveste frumoasa dar si trista...la vrut langa ea pana in ultimul moment...pacat ca si el nu a simtit la fel...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca as vrea pe cineva langa mine cand o sa mor. Mi-ar place sa fiu singur, sa am timp sa ma pregatesc pentru ce poate fi dincolo. Probabil Dumnezeul meu imi va fi in gand in ultima clipa. Dar nu ii voi uita nici pe cei iubiti. Dar ii voi lasa in paza Lui. Nu vreau sa ma vada nimeni murind. Vreau sa ma tina minte viu.

Atunci cand pleci nu mai e timp de cele lumesti. De fapt nu tu mori ci lumea din jurul tau. Si se va naste o alta lume.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Final,

Dupa cateva luni, s-a casatorit cu amanta. Au avut o fetita.

Pana in ziua nuntii si putin dupa, ea umbla "creanga". Apoi nu mai stiu.

Si acum mai sunt impreuna. :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Final,

Dupa cateva luni, s-a casatorit cu amanta. Au avut o fetita.

Pana in ziua nuntii si putin dupa, ea umbla "creanga". Apoi nu mai stiu.

Si acum mai sunt impreuna. ;)

Ce final patetic....demn de mila...mi`e scarba.... cahhh

:lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-a impresionat povestea cu femeia bolnava de cancer, etc. Trist si foarte adevarat. O bestie care nu poate fi numit "om" nici macar in gluma. In fine. Daca maine as muri... E o intrebare dificila. In momentul asta nu mai sint atat de sigur ca ar exista cineva linga care as vrea sa mor. Poate am sa ma gandesc la cineva anume stiind ca n-o sa apara niciodata si am sa plec cu gandul la... cine vreau. Asta de voi mai avea timp (depinde ce fel de moarte ar fi). Daca timp nu va fi, atunci exista o vesnicie de dupa... :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe EL!!! Numai pe EL!!! Pe nimeni altcineva pt ca nimeni nu conteaza pt mine la fel de mult ca el. e singurul care a dat un sens vietii mele monotone pe care o aveam inainte sa-l intalnesc, singurul care ma poate face fericita fara sa-mi ceara nimic in schimb. E singurul caruia as vrea sa-i vad privirea si cu care as vrea sa-mi traiesc ultimele clipe. Numai el poate sa ma pupe asa cand a vazut ce am scris :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×