Sari la conținut
Forum Roportal
Andruta*

Daca ai muri maine,care e ultimul om pe care il vrei langa tine?

Postări Recomandate

ma pun in locul lui....cat de fericita as fi eu sa stau si sa palng in casa gandindu-ma ca daca sa dus el sa terminat viata mea...nimeni nu il poate inlocui in inima mea dar asta nu inseamna ca eu nu mai am dreptul la fericire daca se intampla o nenorocire...mai ales daca se intampla atunci cand esti tanar..nu te poti condamna pe viata....

 

nimeni nu spune ca a doua zi dupa ce iai pus pamant pe ochi sa iei alta de mana si sa pleci in lume dar nici sa te sacrifici...asa cred eu ca e corect pentru ca nu avem decat o viata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nimeni nu spune ca a doua zi dupa ce iai pus pamant pe ochi sa iei alta de mana si sa pleci in lume dar nici sa te sacrifici...asa cred eu ca e corect pentru ca nu avem decat o viata...

...poate avem mai mult decat o viata...si poate ca ne intalnim si despartim mai mult decat o singura data...

poate...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi-au dat lacrimile de la topicul asta. m-am gandit si eu "cum ar fi daca..." si am ajuns la concluzia ca, daca mor, nu vreau sa fie langa mine nici dragostea mea, nici parintii, nici prietenii...desi probabil ca in momentul ala o sa-mi doresc sa-i am in jur. as vrea sa nici nu-si aduca aminte de mine, ca si cum n-as fi existat...nu suport sa sufere cineva din cauza mea, mai ales oamenii pe care ii iubesc.

na, ca iar plang...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...poate avem mai mult decat o viata...si poate ca ne intalnim si despartim mai mult decat o singura data...

poate...

 

 

daca acest poate ar fi posibil...acea intalnire nu va fi niciodata la fel..pentru ca nu iti aduci niciodata aminte unde ai lasat lucrurile ca sa le poti lua de la acel punct trebuie sa iei totul de la capat de fiecare data...

Editat de realtv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

orice "poate" este posibil ..e una din trasaturile de caracter ale lui "poate",Si da,poate "lucrurile" le iei intodeuna de la capat .Si numele de "lucruri" spune totul despre impotanta lor.Ceea ce este cu adevarat important,si anume conexiunile intre suflete.eu zic ca se inmultesc si se intaresc cu fiecare "intalnire".

dar astea-s vorbe de claca,in jurul focului :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...poate avem mai mult decat o viata...si poate ca ne intalnim si despartim mai mult decat o singura data...

poate...

avem cel putin o viata de care stim. ce o mai urma nu ai de unde sa stii..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
avem cel putin o viata de care stim. ce o mai urma nu ai de unde sa stii..

ai nu serios! nu a spus nimic Eliade despre asta? citandu-l pe Cioran? nu-mi vine sa cred :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×