Sari la conținut
Forum Roportal
Miss Bitch

Submisivitatea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu confundati submisivitatea cu relatia sclav/stapan, este o diferenta intre ele.

 

Sa fie o atractie sexuala intre partneri nu din interes, forta sau amenintare sa fie in relatie amoroasa!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-as putea sa fiu submisiva. Imi repugna. Exact cum zicea si Bloody`Charity`Rackham, persoanele superioare nu au astfel de dorinte de a fi supuse.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Persoanele superioare nici nu fac sex, ca e murdar, ei doar iubeste pur.

 

iubesc pur...oglinda.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iubesc pur...oglinda.

 

care inainte a fost spalata neaparat cu pur....crazy.gif

 

macar in patul meu sa fiu lasata ce vreau sa fiu,fara intrusi..chiar si animal, ma intorc la origini.....sau originile sunt atat de murdare incat ne este greu sa le recunoastem...chiar nu conteaza care origini sunt, toti am iesit printr-un singur loc...

Editat de Salvie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Submisivitatea n-are nimic de-a face cu a fi sau a nu fi o persoana superioara!

 

Complet deacord. Caracterul dominant sau submisiv nu se aleg - ele fac parte din felul nostru de a fi de mici.

Tine de modul in care ne-am format, nu e o decizie pe care o iei in mod constient.

Majoritatea femeilor au tendinta sa fie submisive si majoritatea barbatilor au tendinte dominante - asta in cazul in care persoanele respective sunt deschise si oneste cu dorintele lor sexuale si interpersonale.

Am avut ocazia sa introduc joculete si interactiuni dominant-submisiv in relatia mea cu fosta (care a durat peste 4 ani) si cu actuala mea prietena (5 luni si mai plusam), am incercat chiar si jocuri de rol master - slave, daddy- girl, etc. Au fost niste experiente de-a dreptul deosebite care ne-au apropiat unul de celalalt dar ne-au si ajutat foarte mult sa ne cunoastem pe noi insine, sa ne exploram sexualitatea - pe scurt le recomand tuturor sa-si faca temele in privinta asta si sa experimenteze cat mai mult posibil :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Umila mea parere si singura in acord cu adevarul este ca cei ce sunt sumbmisivi se considera a fi intr-un soi de de stare absolut irecuperabila de inferioritate sexuala. De aici discutiile sunt inutile - psihologii pot manca o paine de aici dar nu in "tura" mea !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Umila mea parere si singura in acord cu adevarul este ca cei ce sunt sumbmisivi se considera a fi intr-un soi de de stare absolut irecuperabila de inferioritate sexuala. De aici discutiile sunt inutile - psihologii pot manca o paine de aici dar nu in "tura" mea !

Crezi ca cei care sunt submisivi, chiar se considera intr-un anume soi de stare ? Nu cred!

Sunt pur si simplul ceea ce sunt!

Cand este vorba de placeri, omul actioneaza numai din instinct. Doar repetarea placerilor vine din ratiune, pentru a recrea acea stare de bine.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu esti un baiat inteligent pana la un punct. Cel citat de mine :)

Ha ha ha, da! :lol: Dar din pacate nici tu nu detii adevarurile universal valabile.

Placerile nu vin din ratiune.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×