Sari la conținut
Forum Roportal
Miss Bitch

Submisivitatea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Scurt si la obiect,eu habar nu am ce este subsexualitatea asta :lazy:

Dar am sa ma informez si revin,cred...

Submisivitatea se refera la dominare. Exista doua tipuri de dominare: Female Domination si Male Domination.

 

Paradoxal, simt ca FemDom este mult mai lipsit de scrupule si mai dur decat MaleDom, dar prin asta nu neaparat si mai autoritar sau impunator. Este printre putinele categorii din BDSM in care pot fi acuzata de conservatorism dar imaginea mea despre dominare este legata de un barbat.

De ce aleg femeile sa fie Domina?

Care sunt diferentele intre Domina si Dom?

De ce , indiferent de sex, unele persoane vor sa fie dominate de femei si altele de barbati ?

 

 

De altfel, daca stau bine sa ma gandesc, sunt mai multi barbati submisivi decat femei. Explicatia este simpla, submisivitatea este bine legata de atractia, magnetismul, sexualitatea degajata de o persoana de sex opus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, corect.

Sa stii ca odata cu disparitia multor tabu-uri. din viata noastra sexuala, mai avansam la un "next level" si expermentam diverse experiente ce constatam ca ne fac o mai mare placere.

Subiectul este oarecum delicat fiindca multa lume ori confunda notiunile ori nu stie despre ce este vorba.

Dar majoritatea o fac, sub o forma mai inocenta sau alta mai avansata.

Corect. Submisivitatea nu se refera doar la planul sexual, ci ea se extinde in viata de zi cu zi fiind prezenta in relatiile interumane.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Corect. Submisivitatea nu se refera doar la planul sexual, ci ea se extinde in viata de zi cu zi fiind prezenta in relatiile interumane.

E vorba de acea armonie erotica ce se creaza in acele momente. Asta te face sa iti doresti sa "mergi "mai departe si sa se finalizeze prin sex pasional.

Din iubire faci cel mai frumos amor-esti masochist.

Asa zici tu ? :lazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci dupa sfantu' gugal,submisivitatea,ar fi o forma de masochism.

Sincer,chiar nu auzisem termenul asta pana nu am citit aici. :lazy:

BDSM = Bondage Discipline Sadism Masochism

sau BDSM - Domination and Submission

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E vorba de acea armonie erotica ce se creaza in acele momente. Asta te face sa iti doresti sa "mergi "mai departe si sa se finalizeze prin sex pasional.

 

Asa zici tu ? :lazy:

Nu,asta ii adevarul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da,acum am inteles.Cand am citit prima oara,credeam ca ne referim numai la sex(asta ma pusese in ceata).Insa,submisivitatea nu tine numai de partea sexuala,tine si de orice altceva din viata noastra zilnica.Chiar este o forma de masochism si de cele mai multe ori,o problema psihica.

Chiar am citit un articol interesant mai devreme,in legatura cu submisivitatea.

Problema psihica in sensul de patologic, devine numai cand ajungesa fie mai pronuntata aceasta dorinta de dominatie.

Deoarece toata lumea are in subconstient acest spirit de navalire si dominare a celuilalt.

La unele persoane este mai pregnant, la altele mai putin expresiva.

Dar totul se naste din dorinta erotica ce ne declansaza anumite reactii chimice in organism, si ne fac sa ne simtim altfel in acele momente.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt si multe persoane la care simtul dominarii este mult mai scazut si care nu pot domina.

Exista insa multi oameni care simt o placere imensa cand sunt dominati. Submisivitatea implica si o apropiere mult mai erotica si mai deschisa decat dominarea.

Da, dar nu confunda cu dominatia sexuala. Ca se pot inbina este adevarat, dar nu sunt unul si acelai lucru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Problema psihica in sensul de patologic, devine numai cand ajungesa fie mai pronuntata aceasta dorinta de dominatie.

Deoarece toata lumea are in subconstient acest spirit de navalire si dominare a celuilalt.

La unele persoane este mai pregnant, la altele mai putin expresiva.

Dar totul se naste din dorinta erotica ce ne declansaza anumite reactii chimice in organism, si ne fac sa ne simtim altfel in acele momente.

Sunt si multe persoane la care simtul dominarii este mult mai scazut si care nu pot domina.

Exista insa multi oameni care simt o placere imensa cand sunt dominati. Submisivitatea implica si o apropiere mult mai erotica si mai deschisa decat dominarea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce sa confund ? Sunt Dominatori si Submisivi.

Dar ambele se pot regasi intr-o singura persoana.

Toti avem aceasta dualitate, ea apare doar in anumite momente si se finalizeaza cu acea dominatie sexuala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×