Sari la conținut
Forum Roportal
Anca/Maria

Poezii de Anca/Maria

Postări Recomandate

sa il inviem..? :P

sa chemam o ambulanta ..?

:D alo ...a murit topicul.. :blink:

Editat de laurent-III-rd

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da... te rog... :P

:blink: imediat se pune diagnosticul..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu esti destul de naturala in ceea ce priveste flow-ul. Daca tot te-ai laudat ca esi joviala, te intreb: ce e cu trei poezii sumbre? Ti-am mai spus eu ca una e cine suntem si alta e cine aratam ca suntem.

Tocmai ti-ai raspuns singur ..cine este ea.Sau ce stare de moment avea cand a scris .

Si iti raspund eu in locul ei pentru simlu motiv ca .."A povesti ceva ,inseamna a trai de doua ori acelasi eveniment" ..asadar fiind sumbre ,intelegi tu despre ce e vorba ,ca doar esti previzibil.

:blink:

Editat de laurent-III-rd

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu esti destul de naturala in ceea ce priveste flow-ul. Daca tot te-ai laudat ca esi joviala, te intreb: ce e cu trei poezii sumbre? Ti-am mai spus eu ca una e cine suntem si alta e cine aratam ca suntem.

 

daca ai fi avut rabdare sa rasfoiesti topicul, ai fi vazut ca am explicat in ce moment au fost scrise unele dintre ele... sunt amintiri care dor si in prezent.

 

Tocmai ti-ai raspuns singur ..cine este ea.Sau ce stare de moment avea cand a scris .

Si iti raspund eu in locul ei pentru simlu motiv ca .."A povesti ceva ,inseamna a trai de doua ori acelasi eveniment" ..asadar fiind sumbre ,intelegi tu despre ce e vorba ,ca doar esti previzibil.

:blink:

 

cam asa ceva laur, multumesc :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tocmai ti-ai raspuns singur ..cine este ea.Sau ce stare de moment avea cand a scris .

Si iti raspund eu in locul ei pentru simlu motiv ca .."A povesti ceva ,inseamna a trai de doua ori acelasi eveniment" ..asadar fiind sumbre ,intelegi tu despre ce e vorba ,ca doar esti previzibil.

:blink:

Bright a spus ca ii place sa zambeasca, subliniam doar contradictia si tocmai faptul ca in ciuda jovialitatii, poate sa fie si sumbra. Tocmai din cauza asta am spus fraza aia pe care nu ai reusit tu sa o digeri. Daca ma anticipai, iti dadeai seama exact de sensul cuvintelor mele. Nu o sa fie ultima oara cand gresesti.

 

daca ai fi avut rabdare sa rasfoiesti topicul, ai fi vazut ca am explicat in ce moment au fost scrise unele dintre ele... sunt amintiri care dor si in prezent.

cam asa ceva laur, multumesc :P

Nu am avut rabdare sa il rasfoiesc si nu ma intereseaza explicatiile pentru ca realizez foarte bine bivalentele omului. E adevarat ca, la insistenta ta, am citit poeziile tale mai curand decat intentionam.

In plus, pe tine te ajuta absolut orice critica (mai ales din partea unei persoane a carei parere te intereseaza), doar esti autor, nu?

Daca vrei parerea mea concisa: mai bine decat ma asteptam de la tine. Congrats pentru curaj.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bright a spus ca ii place sa zambeasca, subliniam doar contradictia si tocmai faptul ca in ciuda jovialitatii, poate sa fie si sumbra. Tocmai din cauza asta am spus fraza aia pe care nu ai reusit tu sa o digeri. Daca ma anticipai, iti dadeai seama exact de sensul cuvintelor mele. Nu o sa fie ultima oara cand gresesti.

Nu am avut rabdare sa il rasfoiesc si nu ma intereseaza explicatiile pentru ca realizez foarte bine bivalentele omului. E adevarat ca, la insistenta ta, am citit poeziile tale mai curand decat intentionam.

In plus, pe tine te ajuta absolut orice critica (mai ales din partea unei persoane a carei parere te intereseaza), doar esti autor, nu?

Daca vrei parerea mea concisa: mai bine decat ma asteptam de la tine. Congrats pentru curaj.

 

Nu imi carmuiesc viata dupa o intamplare a naibii de trista din trecut. Am trait multa vreme cu stigmatul vinovatului pentru moartea iubitului meu. Insa trebuie sa privesc catre viitor.

O singura observatie: eu nu am insistat sa citesti topicul, ci am spus ca as vrea sa iti stiu parerea. Eu vad o mare diferenta intre "a insista" si "a vrea".

Da, e adevarat, ma ajuta orice critica.

Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
destul de frumoase poeziile tale. :roll:

 

am si eu cateva . Poate deschid si eu un topic cu creatiile mele :yam:

 

am si uitat de topicul asta...

Multumesc. Se pare ca sunt f multi oameni care scriu :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×