Sari la conținut
Forum Roportal
Anca/Maria

Poezii de Anca/Maria

Postări Recomandate

O poezie superba ce poarta amprenta ta.Inegalabila tristete din versuri ,lasa sa se intrezareasca o forta de a lupta impotriva ursitei.Tenacitatea ta ,dorinta de a trece peste rautati impresioneaza.Nu sunt critic de arta,insa ma bucur cand citesc ceva ce imi provoaca un sentiment mai puternic.Multumesc ca imparti cu noi bogatia ta sufleteasca.

 

inca sper sa fie asa cum spui :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

superbe versurile tale Anca/Maria... nu am reusit sa citesc decat 4-5 poezii dar sunt extraordinare... citindu-te am impresia ca te cunosc de-o vesnicie... e ceva inexplicabil

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:huh:

... citindu-te am impresia ca te cunosc de-o vesnicie... e ceva inexplicabil

8)

eu nu i-am citit toate versurile ...totusi ... :cheer: am aceeasi impresie :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Versurile Ancai sunt pur si simplu deosebite... spun foarte mult pentru cel ce le citeste cu sufletul nu doar cu ochii. Poate e cam deplasata comparatia, dar pentru mine e ca si cum as gusta o dulceata, o dulceata de cirese amare... La prima degustare simt o aroma, la a doua ma surprinde un usor gust amarui si in final ramane acea senzatie de bun, de foarte bun... de gust nostalgic dulce-amarui...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu inteleg eu prea bine ce vrei sa spui cu "foarte restrictiv pentru unii care si-ar dori si mult prea permisiv cu altii." Probabil sunt mai grea de cap la ora asta.

Versurile Ancai sunt pur si simplu deosebite... spun foarte mult pentru cel ce le citeste cu sufletul nu doar cu ochii. Poate e cam deplasata comparatia, dar pentru mine e ca si cum as gusta o dulceata, o dulceata de cirese amare... La prima degustare simt o aroma, la a doua ma surprinde un usor gust amarui si in final ramane acea senzatie de bun, de foarte bun... de gust nostalgic dulce-amarui...

gust umed de buze

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×