Sari la conținut
Forum Roportal
Anca/Maria

Poezii de Anca/Maria

Postări Recomandate

e cumplit sa nu inveti din propriile greseli... inevitabil, istoria se repeta.

E dureros de bine scrisa.O poezie ca aceasta poate modifica orice decizie luata in pripa.Multumesc ca ne-ai permis sa ne adapam de la spiritul minunat.Cata iubire si speranta!Insa cata tristete ne arati mai apoi.Minunat!Chiar raman surprins !Atatia netalentati isi publica versuri fara simtamant si tu lasi aceste frumuseti pe un forum prafuit de superficialitate si dispret.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa publici.In primul rand ca ai scris aceste poezii pentru tine si daca tot te-ai hotarat sa le arati arata le lumii intregi.Sunt convins ca scrisul pentru tine are in primul rand un efect terapeutic.La fel se intampla si in cazul meu-doar ca eu am scris poezie tarziu-.

Am trecut prin ce ai trecut tu si pe mine scrisul m a ajutat enorm.Cred ca innebuneam daca nu luam pixul in mana si scriam.Acum insa,dupa ce mi-am revenit si durerea a ramas in amintire foarte rar mai scriu.Din cand in cand imaginea ei revine...somnul fuge,durerea ma chinuie ...mai scriu o poezie..Stiu ca nu am talent insa le scriu pentru mine....

E pacat ca poeziile tale sa ramana necitite.Tu ai talent si transmiti perfect ceea ce am simtit si eu-ciudat cum moartea imbina ura fata de ceea ce este cu dragostea fata de ceea ce a fost-.

Incearca sa publici te rog.

Editat de SeqenenreTao

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, problema mea e ca traiesc totul la intensitate maxima. Si atunci cand cel drag pleaca, prin moarte, sau nu, pleaca cu o bucata din tine. E ciudat, cum, dupa ce treci prin toate starile de diperare, furie, tristete, ramane pana la urma iubirea si amintirile placute. Poate ca inima mea....carpita, de alti oameni, e mai frumoasa decat a altora, care e intreaga :cheer:

 

Da, poate ca e timpul sa le public. :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×