Sari la conținut
Forum Roportal
Anca/Maria

Poezii de Anca/Maria

Postări Recomandate

Mamaaaaaaaaaaaaa....dati-va la oparte,incredibil s-a intimidat d-na Anca,nu va mai aratati slabiciunile,dar merge ca meritati,ca aveti talent.Dar totusi,insist pt ca stiti cum sunt,da-ti-mi un indiciu,din ce cauza sunteti trista??????????????????dar vreau sa-mi raspundeti,va rog!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :friends:

 

am pierdut pe cineva drag garcico... a murit in bratele mele, cam asta a fost.

 

Multumesc laurent-III-rd!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am pierdut pe cineva drag garcico... a murit in bratele mele, cam asta a fost.

 

Incearca sa umpli golul din suflet!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da,Anca..nu lasa trecutul sa te supere,gandeste-te doar la ce-a fost frumos de atunci,si aduti aminte ca langa tine mai sunt mai multe persoane dragi,arata-le lor ceea ce ai fi vrut sa-i arati persoanei dragi perdute(faptul ca ai fi vrut sa dai timpul inapoi,si ca poate te simti dezamagita,ca n-ai apucat sa-i arati ca tineai la ea mai mult decat crezi,asa e....la inceput un om ti-e putin indiferent,dar cand il vezi suferind cu adevarat ti-ai da si viata pt el,atunci iti dai seama cat tineai la acea persoana,faptul cum te durea cand o priveai,si care ai fi vrut sa-i arati mai mult aceasta atentie(apropiere) dar n-ai stiut cum,n-ai avut motiv.Asta ne enerveaza pe toti,ca personele dragi pleaca de langa noi,chiar cand simtim ca ne sunt mai dragi decat credeam.Chiar dc s-a intamplat mai demult,inca pe tine te doare,dar te-ai gandit ca poate si pe ea o doare acolo sus,privind la ce-a lasat in urma,cate suflete triste?????Si eu am pierdut pe cineva drag,dar mi-am dat seama ca trebuie sa merg inainte si sa-mi aduc cu placere aminte de momentele placute cu acea persoana,s-o laud,pt mine fiind un model si sa incerc sa-i urmez toti pasii facuti in viata,dar e greu si tocmai de aceea treb sa ai o amintire placuta de la cineva trecut prin viata si care s-a stins,ca sa-ti dea putere sa lupti.Bafta!!!!!!!OFF TOPIC.am zis ca am talent la d-astea,doar nu degeaba m,-ati laudat,ca sunt desteapta,dar nu sunt desteapta sunt isteata. :o: :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am pierdut pe cineva drag garcico... a murit in bratele mele, cam asta a fost.

 

Multumesc laurent-III-rd!

Nu ai de ce sa imi multumesti..cred ca ai fi facut la fel....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu te grabi sa dai gandului forma

Pe gust de succes recoltat cu iutime.

Vrei sa scapi ieftin cu risipa de vorba?

E siretlic al naturii intime.

 

Lasa'ti simtirea tacuta sa creasca,

Da'i forta, culoare si glas de caval,

Da'i pulberi de vise si timp sa dospeasca.

Da'i drumul acum, e splendid cristal!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

D-NA,sucuzati-ma ca v-am vb urat,am crezut ca mi-ati dat ignor si m-a enervat fptul ca ati spus ca puneti vb buna pt mine si n-ati facut-o,din pacate am aflat ce vi s-a intamplat,si este adevarat forumistilor,ca i-a murit cineva drag in brate,si o admir pt puterea care a avut-o in acel moment.Imi pare rau d-na!!!!!!!!!!!!!!!!!!!iertati-maaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!! :crazy:

Editat de caricatura

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Post Scriptum

 

Eşti fir de praf din universul magic

Te copleşeşte dorul de-armate şi istorii

Că omu-i viu sau mort lovit de valul tragic

E nepăsare, ciob mărunt al marilor vitralii.

 

Eroarea lui Descates

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×