Sari la conținut
Forum Roportal
s3aNPaul

Ce fel de muzica ascultati ?

Ce gen de muzica ascultati ?  

172 membri au votat

  1. 1. Ce gen de muzica ascultati ?

    • Rock
      112
    • Rap & hip-Hop
      36
    • House
      35
    • Manele
      3
    • Clasica
      22


Postări Recomandate

sunt de acord ca nu genul de muzica (in cele mai multe cazuri) influenteaza personalitatea fiecaruia, ci mai degraba ANTURAJU, si eu nu cred ca daca tu auzi intr-o melodie ca X sio taiat venele si ca Y ii alcolist, gata te apuci de droguri si bautura ... asta tine de educatie si de prostia omeneasca !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu genul de muzica o influenta personalitatea dar strea ta de spirit iti alege genul de muzica dupa care tot ascultand ce asculti incepi pe parcurs sa-ti modelezi personalitatea, dar depinde si de educatia primita sau facuta de tine..sau unde vrei tu sa ajungi..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca tre' sa te regasesti si u cu ceva in melodiile pe care le asc..si sa nu asc aia..aia..ca unu asc si el tot asa. mi se pare najpa.o faza cand o zis unu de la mene din cls cand o vazut o colega cu tricou cu him..si o strigat''him succas''si astialalti''yeah..him succas''si faze din alea..ce muzica asc ala..hop si ei..bleah..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in principal ascult rocca-ul. si mai ascult muzica lenta si veche.in rest in cantitati reduse :) ascult cam toate genurile dar chiar nu-mi plac manele. n-am nimic impotriva lor sincer si cu ii plac sa asculte din partea mea. la urma urmei e un gen de muzica si nu mi se pare corect sa-la judecam cum nici mie nu-mi place, spre exemplu sa-mi fie criticata muzica pe care o ascult. eu merg pe ideea ca e frumos ce-ti place . si la mine nu prea merge faza cu starea de spirit. pai rocca-ul il ascult indiferent ca sunt trista sau fericita. si muzica lenta la fel. nu sunt genul care, daca as fi suparata imi pun un bluese si sa incep, eventual, sa plang :) dar cred totusi ca muzica pe care o asculti marcheaza oarecum personalitatea pe care o ai si reflecta oarecum conceptiile si chiat intelectul acolo unde e cazul :dee (poate stiti la ce ma refer)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai pai a inceput sa reapara ca fiind in voga rocca-ul,!eu una ascult rocca[/b] :dee cel mai mult ........daca ar fi sa pun pe procente.......80%ascult rocca;15%muzica lenta si romantica(tacae my breathe(ceva de genu) away)si 5% celelate(mai putin manele-yax) deci rocca rulezzz! :twisted: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

depinde daca iti place un anumit gen de muzica incepi sa te documentezi despre acel gen pana cand ajungi sa cunosti genu si sa te comporti ca un sustinator al acelui gen , cum ar fii mie imi place muzica Hip Hop & Rap si sustin acest gen de muzica in Romania ....

 

Peace

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×