Sari la conținut
Forum Roportal
s3aNPaul

Ce fel de muzica ascultati ?

Ce gen de muzica ascultati ?  

172 membri au votat

  1. 1. Ce gen de muzica ascultati ?

    • Rock
      112
    • Rap & hip-Hop
      36
    • House
      35
    • Manele
      3
    • Clasica
      22


Postări Recomandate

as vrea sa zic si eu 2 cuvinte despre muzica pe care o ascult ... imi place rap-ul pentru ca are ceva de zis si nu e o muzica pentru "fetite" cu sensul de lalai pentru ca sunt fete care asculta astfel de muzica ..... si pacat ca in romania numai trupa parazitii care ceva de zis restu is niste flamanzi de prin bucuresti care sa-au trezit muzicanti peste noapte .....2pac 4 life peace 2 all

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi place rap-ul pentru ca are ceva de zis si nu e o muzica pentru "fetite"

nu inteleg exact... deci "fetitele" nu au voie sa asculte rap? ce ar trebui sa asculte (dupa parerea ta)?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

m-ai inteles gresit am zis "fetite" cu sensul de molau , pompalau ... daca ai citit mai jos am zis ca sunt si fete care asculta rap ......nu stii expresia esti o fetita?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Baietii mei asculta doar Hip-Hop si manea/Sunt legat de ei asa cum ziua leaga noaptea..." si cu asta creca am zis tot. Sa fim seriosi, suntem la un chef sa zicem, cum ar fi acel chef daca sa-ar auzi rocca (heavy metal si dinalea sataniste ma refer) si ce chef ar fi ala fara Hip-Hop si manele ? mai merge si un house din cand in cand . Asta e parerea mea, nu vreau sa supar pe nimeni ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu subscriu la cele scrise mai sus. vreau doar sa postez un linca pentru cei interesati de muzica anilor '80. http://www.80smusiclyrics.com/archives.stml

 

Foarte misto lincaul ... o tempora, o mores ! Ce looca-uri aveau toti in vremea aceea... si ce piese mai apareau...fantastic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am gasit acum cateva zile pe net un fel de referat....mai bine zis eseu....despre rocca....era ceva de genu ..."Rocca-ul intre satanism si credinta" si mai scria acolo ca hip- hop-u indeamna tinerii spre alcoolism si droguri mai mult decat rocca-ul...... sunt de acord cu punctul acesta de vedere....dar mai bine as crede ca omul (persoana respectiva)este indemnata spre rau de propiai personalitate...ce....trebe sa fi musai roc-caer sau smecheras de cartier ca sa fii satanist.........bulsit.......chestia asta apartine de mentalitatea tuturor....daca el (caz general) vrea sa fie satanist n-are de cat.....dar nu cred ca sa-ar tine cont de muzica....daca esti rocca-er si satanist poate fi o coincidenta...sau asta iti place....dar cu chestia ca rocca-ul are legature cu satanismul.....nu sunt de acord...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×