Sari la conținut
Forum Roportal
New Task

De ce la noi ca la nimeni?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dacă nu citeşti celelalte mesaje de pe thread, nu te mai obosi. Era vorba despre un fotbalist care a lovit un poliţist. Pe asta s-a axat tot thread-ul, p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
adevarat...totul a plecat de la acel eveniment--Contra vs politie, numai ca eu am dezvoltat putin am facut mai mult referire la legislatia in sine si la modul de interpretare a unor evenimente neplacute si aplicarea pedepselor.

Da, şi-ai bătut apa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Păpuşă, Jandarmeria aia sunt fostele trupe de Securitate de pe vremea lui Ceauşescu. Cu care am cochetat o vreme, am trecut toate testele, p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica, daca inteleg...(intrebare despre inchisoare cu suspendare)... daca sunt aratat(a) cu degeteul de un judecator si nu m-ai repet isprava...adica sa depasesc pe contrasens si sa omor 3 oameni si un copil sa stea prin spital si, in plus, sunt nevasta de parlamentar (Paunescu)...pot sa ma bucur ca am luat 3 ani cu suspendare?

Am inteles...nu m-ai am voie sa omor alti oamrni cu masina pt. ca o sa fac puscarie...

 

Nu comentati...

Accidentele rutiere sunt altceva, indiferent de consecinţe. Dacă loveşti pe cineva cu maşina, chiar dacă moare, nu e vorba de aceeaşi responsabilitate ca atunci c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Accidentele rutiere sunt altceva, indiferent de consecinţe. Dacă loveşti pe cineva cu maşina, chiar dacă moare, nu e vorba de aceeaşi responsabilitate ca atunci c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cosmin Contra a fost condamnat la un an de inchisoare, cu suspendare.

de ce?..pt ca a molestat un militian.....

un batranel a facut puscarie...de ce?....condamnat din greseala

un violator a fost gratiat....de ce?....pentru ca a avut un comportament exemplar in puscarie...( oare ce inseamna exemplar?)....

...nu vad logica....

..................................

munca in folosul comunitatii nu se poate?....

trebuie sa distrugi viata unor oameni doar pentru ca asa scrie la carte?

...................................

Contra..o fi coleric si impulsiv...de acord...dar de ce in America se poate munci la ---borduri--si la noi nu?

Contra o cam merita, las-o mai moale. O fi el foarte bun ca jucator, dar ca om lasa de dorit. Asta e. Si asa cred ca i s-a dat minimul legal pt. ultraj. Cu celelalte doua situatii sunt de acord, nici eu nu le vad dreptatea si cred ca cei care au impartit-o stiu asta. Dar ce zici de un batran amendat cu 2000 ron pt c-a lovit un caine maidanez cu o piatra? Iar daca noua lege privind protectia animalelor era in vigoare acum 3 luni, omul respectiv putea sa faca si un an puscarie. Si unde mai pui ca maidanezul traieste. :bye:

Editat de ActorGrabit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La depasire sir de masini si intrat pe contrasens si omorat 3 oameni...afirmi Harald ca se numeste omor prin imprudenta. In plus o sa primesc o suspendare de carnet de sofer pentru nerespectarea legislatiei privind depasirea si, in plus o amenda aferenta. Nu este imprudenta, deorece eu, ca sofer, stiam exact cum de face o dapasire si care consecintele unei depasiri ilegale conform celor din codului rutier... in plus stiam si despre conduita preventiva la volan.

Ea a depasit sirul de masini si s-a a omorat 3 oameni...

 

Poate asa este legal in unele instante...dar este imoral...

Lumea nu poate fi organizată după principiile tale, lumea e organizată după principii logice: c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Accidentele rutiere sunt altceva, indiferent de consecinţe. Dacă loveşti pe cineva cu maşina, chiar dacă moare, nu e vorba de aceeaşi responsabilitate ca atunci c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poi c vrei sa s intample altcva in romania?

Cine fura pentru k moare de foame ia 5 ani si cac**tii de n conduc fac fura flota,ne dau tzeapa cu bancile,cu taxele,i-au mita la greu si............nimica ,ii cerceteaza si si ii gasesc nevinovati..asta se numeste egalitate in fata legii?(asa cum spune constitutia)...eu nu cred...poi astia merita sa faca puskrie grea,apropo de puskarie: poi ce puscarie e aia cu televizor,telefon etc...ai tot ce iti trebe....poi eu cred ca in puscrie trebuie sa fie nashpa rau ....sa iti ttremure carne p tine cand auzi de ea....

vorba lui Mircea Badea:"Traim in romania si asta ne ocupa tot timpul" si in '89 ni se detea un ak47 sa tragem in teroristi, si akm teroristii ne conduc,sunt parlamentari......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×