Sari la conținut
Forum Roportal
New Task

De ce la noi ca la nimeni?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Se va rezolva, dar nu cum crezi tu. Nu orice poliţist trebuie să potolească

post-109817-1199827974_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am fost de cateva ori in Paris...stii cum arata un om de ordine acolo?

uite o poza facuta acolo....langa turnul Eiffel

crezi ca asta ar fi stat la o palma de-a lui Contra? :cheer: :cry:

 

Imaginea postata de tine este un argument suficient de relevant pentru a dovedi ca nici francezii, si nici alte tari occidentale nu mizeaza total pe constiinta si pe un rafinat simt ancestral pe care l-ar putea avea acele popoare spre a se comporta impecabil. Portul armei este si un argument psihologic pentru cei tentati sa aiba comportament anormal. E o forma de constrangere spre a se gandi oricine ca arma poate fi folosita. Deci, ordinea se pastreaza peste tot in lume prin constrangeri care tind sa devina in timp convingeri. In unele locuri, in functie de traditie si "temperamente nationale", dupa cum bine specifica Wolf, convingerile se impamantenesc mai usor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa raspund la intrebarea: De ce la noi ca la nimeni?

 

Pentru ca traim in Romania.... :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imaginea postata de tine este un argument suficient de relevant pentru a dovedi ca nici francezii, si nici alte tari occidentale nu mizeaza total pe constiinta si pe un rafinat simt ancestral pe care l-ar putea avea acele popoare spre a se comporta impecabil. Portul armei este si un argument psihologic pentru cei tentati sa aiba comportament anormal. E o forma de constrangere spre a se gandi oricine ca arma poate fi folosita. Deci, ordinea se pastreaza peste tot in lume prin constrangeri care tind sa devina in timp convingeri. In unele locuri, in functie de traditie si "temperamente nationale", dupa cum bine specifica Wolf, convingerile se impamantenesc mai usor.

......................

da, prin constrangeri.Cum portul unei arme la vedere iti declanseaza in cap in click, asa si o amenda usturatoare sau amintirea unei munci prestate pentru binele nostru iti va face poate acelasi click.

NU pune omul sa faca ceea ce nu vrea sa faca, iar daca trebuie constrange-l sa faca ceea ce nu vrea sa faca.

Cu siguranta isi va aminti lucrul acesta..

Iar daca nu are constiinta si educatie, va recidiva in idiotenie si prostie sau si mai rau iar atunci se vor aplica pedepsele de rigoare...pana la puscarie pe viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am fost de cateva ori in Paris...stii cum arata un om de ordine acolo?

uite o poza facuta acolo....langa turnul Eiffel

crezi ca asta ar fi stat la o palma de-a lui Contra? :blink: =P~

:o: Cred că asta a fost ultima ta şansă de a te trata ca pe o persoană raţională. Eşti liber să susţii

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am enuntat in postare termennul de Politie sau Jandarmerie ? Era vorba de ordine !

Daca in cazul tau au fost eficiente desenele animate, asteptam te asteptam pana depasesti varsta. Pana atunci hai sa ne purtam cu maturitate, fara ironii gratuite.

Dacă nu citeşti celelalte mesaje de pe thread, nu te mai obosi. Era vorba despre un fotbalist care a lovit un poliţist. Pe asta s-a axat tot thread-ul, p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dacă nu citeşti celelalte mesaje de pe thread, nu te mai obosi. Era vorba despre un fotbalist care a lovit un poliţist. Pe asta s-a axat tot thread-ul, p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:roll: Cred că asta a fost ultima ta şansă de a te trata ca pe o persoană raţională. Eşti liber să susţii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
jandarmeria romana este o forma de aparare civila care conlucreaza cu politia---este o latura a politiei ( din politie s-au desprins)--sunt forte de ordine publica, impartite in mai departamente.

academia de politie din bucuresti, pana acum 5 sau 6 ani avea si sectia de jandarmerie ( la admitere)....dar bag de seama ca nu stii acest aspect...tocmai faci confuzii enorme.

Păpuşă, Jandarmeria aia sunt fostele trupe de Securitate de pe vremea lui Ceauşescu. Cu care am cochetat o vreme, am trecut toate testele, p

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×