Sari la conținut
Forum Roportal
michelle01

Va rog ajutati ma

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Prezentare: http://www.roportal.ro/discutii/ftopic13165-70.html <de acolo am sarit la acest topic!!>

Din mesajul tau: :roll: ..dar cu violenta cum ramane? :o:

----------------------------------------------------------------------------------

 

pentru michelle01!!

pot sa dau si eu add la id-ul tau? dar fara sa iesim la un suc!! (drumul e lung :band:) <<scopul e: sa mai schimbam o vorba :P >>

 

-----------------------------------------------------------------------------------

 

<>nici in momentul acesta, n-am rezolvat problema cu trimisul msg pe privat<> tot noob am rams>> care ma ajuta? -cate postari trebuie sa mai fac ? :P !!

sigur ca poti sa mi dai add.acolo in stanga unde apare fiecare membru cu ce a postat(eventual cu poza) ai cateva optiuni printre care si trimitere mesaj.asa mesajul tau e privat.sper sa te ajute.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:P

8)

ZDragos nu are inca dreptul sa dea mesaje private. E prea junior pe forum.

:P o fi acesta motivul?

:doh: eu tot astept sa-mi zica cineva unde am gresit la setari.. (desi totusi m-am "jucat" in setari)

 

 

__________________________________________ :D ____________________________________________

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

scuze elandi, pentru mesajul meu de mai sus Ironic! ;) . la adresa ta.. tocmai la 01.30 - 29.06.07 mi-am dat seama, ca am omis de-a citi un mesaj de-al tau din acest topic, privind MP. Iar din lipsa lui am tot continuat "a cea tampenie de-a mea, de la : topicul : despre psihologi" (Eram ca un taur, care vedea numai rosu in fata ochilor "cand mi-ai trantit acel mesaj" ; bine ca am reusit sa trec de faza asta, acum sunt doar un Bou ;) ) ...inca odata scuze "" :lol: ""

#11

Editat de ZDragos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da sigur exista foarte multe medicamente in afara de xeroxat si eu am pr cu anxietatea incearca sa iei tranxene cu remeron si xanax de 0.25 dimineata si seara

Si sincer incearca sa fi mai tare incearca sa infrangi atacurile mai cu vointa altfel vei lua o viata intreaga eu si eu sufar de anxietate dar incerc sa fac fata chiar daca este greu dar merge este o boala mai cidata un pic dar fara vointa nu reusesti sa faci fata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, imi sunt atat de cunoscute starile tale!...Asa am fost eu ani intregi, cu toate ca am incercat sa ma tin tare (cei din jur, daca le-as spune prin ce-am trecut, s-ar mira, pentru ca mi-am ascuns neputintele si fricile cat am putut). La un moment dat am reusit sa ma ridic, pentru ca mi-am dorit foarte mult sa obtin ceva. Numai ca, pe noul drum, dupa un numar de piedici, am inceput sa ma pierd din nou. In momentul de fata ma apropii din nou de starea dinainte, cu toate ca unele dintre problemele vechi s-au risipit. Acum mi se ofera sanse, dar mi-e frica si la orice pas sunt gata sa dau inapoi. Nu mai suport societatea si nu mai sunt in stare sa joc roluri sociale. Nu pot sa port o conversatie banala, pentru ca mi se face sila. Mi se pare totul fals, lipsit de fundament. Ne ascundem dupa fatade. Vorbim...vorbe, ca sa fugim de adevar. M-am saturat de lucrurile care celorlalti li se par normale.

Revenind la tine, eu zic ca ar trebui sa mananci multe fructe si legume (spanac, in special), pentru ca s-ar putea sa ai lipsa de b-uri...iar carenta asta iti da niste stari...in orice faci, nu te brusca, dar incearca sa iti intaresti vointa si sa crezi in triumful binelui in viata ta...imagineaza-ti ca peste cativa ani totul o sa fie altfel si o sa ai tot ce ti-ai dorit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu mai suport societatea si nu mai sunt in stare sa joc roluri sociale. Nu pot sa port o conversatie banala, pentru ca mi se face sila. Mi se pare totul fals, lipsit de fundament. Ne ascundem dupa fatade. Vorbim...vorbe, ca sa fugim de adevar. M-am saturat de lucrurile care celorlalti li se par normale.

cat adevar :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parintii tai ce parere au despre problemele tale?...sau nu-i intereseaza....esti intr-0 situatie destul de "nashpa".....

si culmea...te complaci in situatia asta :o: ..nu e de mirare ca nu ai prieteni/ne..atata timp cat tu nu faci nimic ...

Poate par rautacios....dar s-ar putea sa te ajute...

Uite iti dau un sfat demn de luat in seama.....inscrie-te la niste cursuri de dans...doar asa..pentru tine....sau la cursuri de arte martiale.....asa iti mai faci si tu prieteni.....daca reusesti....daca nu faci nici macar asta....inseamna ca ai inventat lenea....bafta multa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

michelle,draga mea,

citind strigatul tau disperat dupa ajutor,m-am regasit pe mine,cea de acum cativa ani.Da,aveam aceleasi stari,aceleasi frici inexplicabile,aceleasi nelamuriri.nu-mi doream decat sa ma evapor din lumea asta meschina care nu ma intelegea si care adauga in fiecare zi noi poveri in spatele meu deja adus de necazuri.tanjeam dupa iubire,insa nimeni nu ma putea multumi,aveam un gol in suflet care nu putea fi umplut de nimeni si de nimic..parintii mei erau speriati cand ma vedeau atat de nemultumita de toate,nu ma intelegeau.prietenii s-au plictisit si m-au parasit pe rand..nu ieseam din casa cu zilele,stateam in pat si plangeam.cand ajunesem la culmea rabdarii si ganduri de sinucidere imi veneau tot mai des in minte(ii admiram pe cei care isi puneau capat suferintei,eu ma consideram prea lasa pt asta),deci cand credeam ca viata mea s-a terminat in acel punct,mi-a venit in minte Dumnezeu.atunci am strigat la El cu ciuda si revolta:Pentru ce Doamne?pentru ce sufar atat?daca existi,ajuta-ma!

apoi a urmat o frumoasa poveste de Dragoste...

ma doare pt tine,stiu prin ce treci.

Michelle,copil iubit de Domnul,Dumnezeu te-a facut o faptura libera,prin urmare El nu e vinovat pt esecurile tale.imi amintesc o intamplare adevarata cu un spiritist care ajunsese la un asemenea nivel incat iesea din trup si calatorea cu ajutorul fortelor intunericului.inselase pe multi si multi isi pierdusera mintile din cauza spiritismului.era cel mai renumit spiritist din sua.la o sedinta de spiritism obisnuita,acesta a iesit din trup dar pe cand calatorea i-au aparut inainte demoni infricosatori care vroiau sa-i ia mintile si apoi sufletul.il cuprinsesera deja si se afla la limita.atunci a strigat disperat in gand(caci nu mai putea vorbi):Iisuse,daca existi,nu ma lasa!atunci a auzit un glas bland:vroiam numai sa ma chemi!si demonii au disparut.renumitul spiritist a facut mare valva in sua cand a devenit subit crestin si un mare luptator impotriva spirtismului.ai inteles?Dumnezeu e prea delicat ca sa nu-ti respecte libertatea,fie ea si rau folosita,El nu te poate ajuta daca nu i-o ceri.singurul loc unde primesti ajutor de la El e Biserica Sa.multi spun ca nu-i nevoie sa mergla Biserica,doar pot sa ma rog si singur acasa.da,poti sa te rogi,dar nu primesti iertarea pacatelor,nu-Lprimesti pe Domnul prin Impartasanie si te mai afli si ca luptator impotriva lui Dumnezeu care a hotarat astfel:ca omul sa primeascadezlegare de pacate de la un om(e drept pacatos si el,dar care a primit prin hirotonie putere sa lege si sa dezlege pacatele oamenilor)nu e minunat acest lucru?.prin urmare scumpa mea,roaga-te Domnului sa-ti scoata in cale un parinte(orice preot dezleaga de pacate,dar e bine sa gasesti unul bun care sa te si indrume.)dupa o spovedanie sincera te simti ca renascut.mi-am dat seama ca ai o anumita repulsie fata de Dumnezeu si Biserica Sa si fata de cartile religioase pt ca mama ta e fanatica.zici ca ea si-a gasit refugiul in religie si s-a ingropat in carti.ea a simtit ca numai de a Dumnezeu vine ajutorul,dar inca e oarba.faptul ca nu a devenit un om vesel,cu nadejde si iubire arata ca nu a inteles nimic.adevaratul crestin si cel ce a cunoscut iubirea nemarginita a Domnului e un om care nu mai e capabil de rautati,isi iubeste aproapele si e in stare de sacrificii,are o bucurie si o nadejde care i se citesc pe fata.si ea are mare nevoie de iubire.e in aceeasi situatie ca si tine.sa stii ca pe mine,care nu o cunosc,ma doare pt ea,oare pe tine nu te doare?sunt sigura ca da.si ea la randul ei a fost o victima a altora si nu a stiut,nu a putut sa fie altfel in relatia cu tine.stii zicala:cine e lovit,va lovi.cred ca parintii tai sunt nedumeriti in legatura cu tine,nu inteleg de ce esti asa,probabil te cred un caz pierdut.dar de iubit,te iubesc in felul lor.puteau sa hotarasca impreuna sa te ucida prin avort cum fac multi parinti,insa ei ti-au dat viata si apoi te-au crescut cum s-au priceput si cum la randul lor au fost crescuti.nu-i lasa tu daca ei au renuntat sa te mai caute si vei vedea la inceput nedumerire si apoi un licar de speranta in ochii lor.spune-le:va iubesc pt tot ce ati facut pt mine si va iert pt ca m-ati facut sa sufar.vei fi impacata cu tine insati.apoi incet incet incearca sa glumesti cu ei,sa-i imbratisezi(poate ei sunt mai reci la inceput,dar se vor deschide),sa le spui ca-i iubesti cat mai des,sa le faci mici cadouri etc.arata-le iubire si intelegere si in timp vei fi uimita,vei realiza ca ai fost salvarea parintilor tai.dar intai incepi cu tine.esti o faptura minunata(chiar daca acum te consideri un nimeni),esti unica in univers,intelegi?Unica si deci foarte pretioasa.nimeni nu mai are forma ochilor tai,parul,mainile,sufletul tau sunt unice.de aceea tu esti fara de pret pt Dumnezeu si pt oameni.daca ai stii numai cata putere se ascunde in tine..gelozia pe care spui ca o simti e o boala a sufletului,nu a psihicului,vei scapa de ea prin spovedanie si rugaciune.cand te rogiDomnului nu cauta cuvinte pretioase,ci revarsa-ti pur si simplu inima in fata Lui,spune-i ce te framanta,povesteste-i ca unui parinte iubit tot ce ai pe suflet si cere-i ajutorul.nimeni nu te va intelege mai bine ca Domnul,El iti cunoaste sufletul mai bine chiar decat tine,El e singurul care te poate vindeca.nici un om nu te va iubi mai mult decat te iubeste Domnul,aminteste-ti ca a murit pe cruce pt tine.dragoste mai mare decat a muri pt cineva,nu exista.de aceea,cand tu Il vei cauta cu toata fiinta ta,cand va deveni prietenul tau si Il vei iubi pt tot:pt aerul pe care il respiri,pt natura minunata pe care esti stapana,pt zambetul copilasilor pe care ti-i va darui,pt ca esti o faptura atat de minunata,pt ca ne iubeste atat de mult..(nu doar un Dumnezeu la care te rogi ca sa-ti mearga bine sau pt ca ti-e frica e moarte sau de iad),atunci vei fi fericita si ii vei face si pe ceilalti fericiti.atunci si cel care iti va fi sot te va recunoaste ca tu esti aceea dupa bucuria de pe chipul tau.

draga mea,ti-as putea spune multe din scurta experienta de cativa ani de cand Domnul m-a scos din iadul in care ma aflam,dar ma tem ca sunt nepriceputa.nu m-am putut insa abtine sa nu raspund strigatului tau disperat si sa-ti spun:curaj!nu esti un caz pierdut,eu eram intr-o stare mai grava si totusi m-am vindecat.incepi prin a intra pe un site f drag mie:www.sfintii-arhangheli.ro.acolo vei intra in legatura cu maica Siluana Vlad care te va ajuta.ii poti pune intrebari la rubrica maica siluana va raspunde sau cel mai bine ar fi sa faci seminarul ei:sa ne vindecam iertand.pe mine m-a ajutat enorm.cauta colectia de carti a lui danion vasile si citeste-le cu atentie.iti recomand mai ales cartea nuntii.intra apoi pe adresa parintelui savatie:www.savatie.trei.ro,are niste articole pt noi,tinerii f interesante.

vad ca nu te-ai mai conectat demult si mi-e teama ca nu vei mai intra pe forum.daca citesti acum aceste randuri sa stii ca eu,o necunoscuta care a citit din intamplare msj tau,ma rog pt tine si am nadejde ca te vei ridica.

cu dragoste si incredere,

elena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
....

.imi amintesc o intamplare adevarata cu un spiritist care ajunsese la un asemenea nivel incat iesea din trup si calatorea cu ajutorul fortelor intunericului.inselase pe multi si multi isi pierdusera mintile din cauza spiritismului.era cel mai renumit spiritist din sua.la o sedinta de

.....

Acuma scuze, dar nu ai cum sa-tzi aduci aminte de intamplare, pentru ca nu l-ai vazut pe nenea spiritistul. Eventual tzi-a turnat ceva predicatorul respectiv. Mai departe n-am considerat ca merita citit. Ziceai ca te-ai vindecat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×