Sari la conținut
Forum Roportal
michelle01

Va rog ajutati ma

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ai facut un pas bun ca ai intrat pe forum.Aici iti poti face multi prieteni si poate vei gasi pe cineva din orasul tau.Apropo,in ce oras stai?Daca e un unul mare, te poti apuca de un sport,asa te vei integra intr-un grup. Imprieteneste-te cu vecinii,daca sunt de varsta ta.Incearca sa te bucuri de fiecare clipa a vietii.Gaseste-ti un hobby,pt a-ti ocupa timpul liber.

Pt inceput, da mai multe informatii despre propria persoana. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este foarte bine ca ai intrat aici.

O sa iti gasesti multi prieteni. Eu iti pot fi unul din ei.

Eu deobicei ies cu prietenii si prietenele la plimbare. Daca esti cuminte te iau cu mine sa iti fac cunostina cu ei.

Poate se vor INDURA si cei de pe forum sa mergem la o plimbare cu toti.

Ma refer la persoanele de pe forum pe care le cunosc. Se stiu ei care.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu mai astepta nimic de la prieteni. cand ai nevoie de ei apeleaza. cand apeleaza la tine si poti sa-i ajuti fa-o, daca nu poti, spune-le ca nu poti.

ca tine am fost si eu... ma daruiam cu totul catorva... si-mi dadeam seama ca nu merita....

acum am asa de multi prieteni, cunostinte, ca ma obosesc.... gasesc ajutor de fiecare data cand am nevoie de ceva, pt. ca lucreaza in toate domeniile... ii ajut si eu cand pot... dar nu mai astept mari minuni, mari dovezi de prietenie... si uite asa, nu e nimeni dezamagit...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prietenii nu trebuie sa ti-i faci neaparat dintre colegi, mai ales daca nu merita, decat sa profite de tine mai bine, cum spunea cineva, sa ti-i gasesti in alta parte... Si pe urma, vei termina liceul, poate vei avea prieteni buni la facultate... Viata nu se termina in liceu.

Editat de Sailor_Moon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@ thisismyname : daca tu singura ai ajuns sa constientizezi ca (virgula)colega-ta de banca e o mototoala...trebuia sa faci ceva cand ti-a trecut prin cap lucrul acesta...Cum spuneau si altii nu are rost sa faci extrasacrificii pentru cineva...(din cercul de prieteni ma refer) toti iti sunt egali...Si probabil ea incerca sa te traga de partea ei..banuiesc ca nu prea avea prieteni nu prea o baga nimeni in seama si te-a atras de partea ei..si incetu' cu incetu' ti-ai mai pierdut si tu din prieteni dupa "reteta" ei...oricum nu dispera...prieteni iti poti face oriunde...numai sa ai grija sa nu intri in cercuri nepotrivite...Ideea cu un sport e chiar buna!

 

Bafta!

Editat de Capitano

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am si eu nev de ajutorul si sfatul vostru....:juggle:...de vreo cativa ani, mai exact de 3 ani, mi-a intrat in cap faptul ca sunt grasa...de atunci am incercat orice ca sa slabesc... Am observat ca, dintre toate curele si metodele de slabire incercate de mine, singura care a dat roade foarte repede a fost cea in care eu vomitam dupa fiecare masa. Conditia era sa vomit la maxim 30 de minute dupa ce am mancat. Totul a inceput ca o prostie, dar a luat amploare si acum nu mai pot manca nimic fara sa vomit... Parintii mei nu stiu si nici nu vreau sa le spun.Nu stiu ce sa fac pentru a ma opri... Singurele alimente pe care le pastreaza organismul meu, sunt fructele...e un lucru bun , zic eu!... Mi e teama sa nu ma imbolnavesc.... Am nevoie de un sfat de la voi... Va rog! Voi ce credeti ca ar trebui sa fac pentru a ma opri?

 

Pai... se pare ca esti constienta de ce ti se intampla... poate e sau nu nevoie sa mergi la vreun terapeut... Sau sa incetezi cu vomitatul.

Succes.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×