Sari la conținut
Forum Roportal
michelle01

Va rog ajutati ma

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Teoretic , faptul ca ai un copil ar trebui sa te faca fericita ! Spui ca vrei sa-i oferi ficei tale o stabilitate materiala , lucru ce ma face sa cred ca asta e singuru tau scop in viata !Toate bucuriile in viata ta se rezuma la lucruri materiale ! Fetita ta e nefericita !

Un calculator de ultima generatie , sau cele mai noi si mai tari haine nu o sa ii tina de cald ! Daca chiar iti iubesti copilul oprestete din goana asta si invata sa ii oferi ce are nevoie cu adevarat ! Altfel va ajunge ca si tine !

Cand ai plecat din romania ai plecat saraca din toate punctele de vedere si e normal sa nu iti gasesti locul acolo intre oameni care sunt ceva mai voiosi ca noi romanii !

Editat de freakkk

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:dance4: Alirox stiu ca-mi trebuie curaj si ca pina la urma chiar daca in kk ai intrat ajutat de altii de iesit tot singur iesi.mi-ar fi prins bine niste sfaturi,ca de la om la om nu ca de la psiholog improvizat la pacient.mi-ar place tare mult sa stiu cum ai reusit sa-ti revii.e o vorba:"lume multa,oameni putini".poate din multele sfaturi voi gasi citeva care sa ma ajute :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Total gresit!fetita mea nu e nefericita si nici atrasa de lucruri materiale.si cind ma refeream la stabilitatea materiala nu o faceam din iubirea ptr bani si nici din saracie.ma refeream la faptul de a fi singura cu un copil fara nici un fel de ajutor.suplimentar:din romania n-am plecat "de saracie"dar oricum nu are rost sa-ti spun motivele ptr care am plecat si nici nu merita avind in vedere ca nu ne cunoastem ca sa spui ca "am plecat saraca din toate punctele de vedere".mai voiosi ca noi romanii nu cred ca exista.decit sa ataci mai bine ignori.Rog moderatorii sa inchida acest subiect.scuze ca din greseala am creat doua la fel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bine v-am gasit!sint noua nouta pe forum dar va citesc de ceva vreme.

De ceva timp simt ca nu mai sint stapina pe propria mea viata,se alterneaza depresia,cu anxietatea si simt cum sta sa-mi explodeze capul si sa cedez nervos.de 8ani traiesc departe de tara,alaturi de fiica mea si de tatal ei.intre noi nu mai exista decit comunicarea strict necesara.de un an sexul lipseste cu desavirsire,m-a transformat dintr-o persoana activa si plina de viata in leguma de azi.si totusi nu reusesc sa ma rup ptr ca nu-i pot oferi fiicei mele o stabilitate materiala dar nici sa mai continui asa.sufar de hipertiroidism pe sistem nervos,acum cel putin fizic sint ok,cind am atins fundul prapastiei aveam 43de kg.mi-e teama sa ies din carapace si sa iau viata in piept,ma simt lasa,mica,slaba si ma afund din ce in ce mai mult.as fi vrut sa merg la psiholog dar nu mi-l pot permite asa ca daca va face placere astept sfaturi de la voi.daca cineva a fost in situatia mea si a reusit sa se "ridice"il rog sa-mi spuna cum a reusit.am ajuns in stadiul in care nu vreau sa mai vad pe nimeni,nici prieteni,nici cunostinte,nu-mi mai vine nici din casa sa mai ies.

ce pot sa-ti spun? ai nevoie de o viata sexuala, ai nevoie sa ierti (tu stii pe cine), ai nevoie sa iesi nu sa stai in casa, ai nevoie de comunicare cu oameni dragi si apropiati. oricat de irealizabile pot pare aceste lucruri acum, cu vointa se pot face. si nu iti vor face decat bine. eu mi-am impus toate acestea si m-am ridicat. si incet incet lucrurile s-au asezat si acum sunt ... :dance4:

si asta cat mai repede, inainte ca fiica ta sa fie afectata de toate aceste stari ale tale.

Editat de flori de camp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Anya vad ca tu stii mai bine decat mine daca mi-am revenit sau nu.Spiridus ,eu am inceput terapia cu un om apropiat sufletului meu,am inceput sa ma bucur de tot ce ma inconjoara si am ignorat sfaturile "de bine" ale unora care se credeau mari cititori de suflete si care si-au ratat cariera de psihoterapeuti.Am primit insa si raspunsuri care m-au ajutat foarte mult dar nu de la inversunatii veterani ai forumului.De asemenea am citit multe carti in acest domeniu si am ajuns sa ma cunosc mai bine si sa stiu ce astept de la mine si de la viata.Fiecare reuseste in felul lui.Multa sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce pot sa-ti spun? ai nevoie de o viata sexuala, ai nevoie sa ierti (tu stii pe cine), ai nevoie sa iesi nu sa stai in casa, ai nevoie de comunicare cu oameni dragi si apropiati. oricat de irealizabile pot pare aceste lucruri acum, cu vointa se pot face. si nu iti vor face decat bine. eu mi-am impus toate acestea si m-am ridicat. si incet incet lucrurile s-au asezat si acum sunt ... ;)

si asta cat mai repede, inainte ca fiica ta sa fie afectata de toate aceste stari ale tale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am ajuns sa ma cunosc mai bine si sa stiu ce astept de la mine si de la viata.Fiecare reuseste in felul lui.Multa sanatate!

Cunoasterea de sine se realizeaza in timp indelungat... ani, sau poate niciodata pentru majoritatea.

Este de-a dreptul remarcant faptul ca ai ajuns sa te cunosti atat de bine intr-o singura luna de zile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Anya vad ca tu stii mai bine decat mine daca mi-am revenit sau nu.Spiridus ,eu am inceput terapia cu un om apropiat sufletului meu,am inceput sa ma bucur de tot ce ma inconjoara si am ignorat sfaturile "de bine" ale unora care se credeau mari cititori de suflete si care si-au ratat cariera de psihoterapeuti.Am primit insa si raspunsuri care m-au ajutat foarte mult dar nu de la inversunatii veterani ai forumului.De asemenea am citit multe carti in acest domeniu si am ajuns sa ma cunosc mai bine si sa stiu ce astept de la mine si de la viata.Fiecare reuseste in felul lui.Multa sanatate!

 

 

Ce carti ai citit?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×