Sari la conținut
Forum Roportal
bab

Perusii, acei mici pasaroi galagiosi si simpatici.

Postări Recomandate

[Cred ca ai facut tot posibilul! nu te invinovati! asa a fost sa fie!

[snapbacca]31191[/snapbacca]

 

Subscriu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Monique te rog spune-mi cum la-ai invatat sa vina sa manance?ma refer la faptul ca ziua sta liber si ai zis ca mancarea lui este undeva pe mocheta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ufff, imi pare foarte rau pentru perusul tau, amalya... iti doresc sa ai puterea sa treci peste si sa iubesti mereu animalele, de orice fel... 8) 8) 8)

 

@avolina: pai am facut cam asa: am luat mancarea si tot ce ii mai dau pe acolo (baton, verdeata, apa etc) si i le-am pus pe o mochetuta intr-un loc ferit de curent si plin de lumina... dupa care la-am luat pe Coco pe deget si la-am dus la mancare... am repetat actiunea de vreo cateva ori, dupa care am observat ca se duce singur... asa a fost la mine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Monique, cum sa-i dau de mancare lui Ciripel ou, ca nu vrea decat daca-i pun intre zabrele sus. Si cade toata bunatatea de galbenus. Nu mai vorbesc de morcov ras...Nu vrea sa manance daca i le pun jos, nici nu se uita la ele. Cum sa procedez ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult pentru.informatii Monique,dar al meu perus nu vrea sa se urce pe deget!Cum sa fac?cand iese afara stau si ii dau sa manance de la mine ca sa nu infometeze,cred ca e un rasfatat,la-am invatat rau!In fiecare zi ii dau sa manance desi mananca si singur cand e in colivie si nu sunt acasa,dar imi place sa ii arat cat de mult il iubesc si cred ca uneori il sufoc cu atata dragoste!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

monique, Coco al tau nu este standard, nu ? Am inteles ca sunt trei tipuri de perusi, trei marimi : standard, semistandard si cei mari (XXL 8) ). Al tau e mare, nu ? Ca asa arata in poza si are si ochisorii conturati bine, se vede si putin alb. Ciripel e asa de mic si pricajit....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar transmite boli si ar fi ceva periculos, nu sa-ar mai comercializa. Nu am auzit asa ceva.

cool_i, sunt pereche ? Cum ii cheama ? Ai poze ?

Sa-ti traiasca !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, nu stiu in ce categorie se incadreaza al meu... :">

 

Chiar nu stiu cum ai putea sa-i dai de mancare oul si morcovul... gasesti tu o modalitate... 8) 8) 8)

 

@avolina: cred ca e la fel de rasfatat ca si al meu... cat despre statul pe deget, il poti invata... du-te cu degetul aproape de gusa lui, apoi coboara usor spre gherute... o sa vezi ca dupa un timp se va urca pe deget... nu uita sa actionezi incet, altfel se poate speria... mult succes!! Yo asa la-am invatat, am citit chestia asta undeva, pe net... :soc: :cat: :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×