Buna ziua tuturor. Nu am mai scris demult ceva, intre timp s-au intamplat multe. Am inceput tratamentul cu Int. + Riba, in ziua primei injectii vineri, 8 iunie) mi-au fost luate analize de sange. Cu doua luni mai devreme am avut o hemoragie digestiva din cauza unei gastrite nenorocite. In urma analizelor, dupa ce incepusem deja tratamentul, mi-a fost gasita hemoglobina 9. Valoarea este foarte scazuta (in mod normal am 14) si vreau sa stiu daca este cineva care sa-mi poata spune cum as putea rezolva problema. Corpul meu va produce hematii in continuare pana la numarul pe care-l are el setat sau se va opri aici si va incepe sa scada din cauza Ribavirinei? Medicul meu de la Gastro mi-a recomandat deja Tardiferon si mi-a spus sa stau linistit ca se rezolva. Eram tentat sa incep un program cu eritropoetina, oare m-ar ajuta? Multumesc si multa sanatate tuturor.
PS Efectele secundare ale tratamentului nu prea le-am simtit si, mai mult, dupa prima injectie starea mi s-a imbunatatit vizibil.

