Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Deoarece vad ca s-a inchis topicul cu Derren Brown o sa postez aici un clip in care tipul face voodoo cu o domnisoara: http://www.youtube.com/watch?v=lW2yKlNFFuU

 

Dupa ce vedeti clipul sa ziceti parerea voastra, este real :airkiss: sau fake cu o actrita second-hand?

 

 

Am participat la un ritual.A fost straniu si interesant...Daca vrei informatii trimite un mail

 

 

Mai bine scrie aici despre experienta ta sau trimite-mi tu un mesaj ca ai mesageria personala dezactivata si nimeni nu poate sa-ti trimita mesaje. :)

 

 

Nu stiu daca ceea ce am facut eu odata a fost chiar voodoo original, dar am ars o poza a unei persoane pe care nu o puteam suferi (oricum chestia era reciproca)... Persoana respectiva acum e moarta. Oricum era batrana... si rea... cu multa lume, nu numai cu mine.

 

 

nice... oare sa fi fost din cauza pozei arse ? :doh:

 

 

:doh: ;)

 

 

nu stiu...adica pare destul de real...dar poate ca e o *actrita second hand*... oricum tipul asta e renumit in chestii deastea paranormale :hi:

 

 

stiu eu o chestie despre woodoo.. dar nu stiu cat de adevarata e... nu am incercat.. e ca un fel de vraja!

iei 3 furculite de inox, pe 2 dintre ele le pui una peste alta in forma de X si cealalta o pui peste X-ul acela vertical! in punctul unde se intersecteaza furculitele pui un servetel peste ele! apoi pui mana peste ele si le pui o intrebare care sa aiba raspunsul DA sau NU! daca furculita care e pusa vertical se intoarce cu zimtii in jos raspunsul e DA, si daca raman furculitele asa cum sunt, raspunsul e NU!

 

am zis si mai repet inca o data.. nu stiu cat de adevarat este! sper sa reusiti! :no:

 

 

 

 

:salut: ai incercat? :kiss:

n-as avea tupeu.. pe bune!

 

 

:P

 

 

Te-nteleg.La cate-am citit pe pagina asta,sa le citesc pe celelalte ....n-as avea tupeu ....pe bune!

 

 

mda mie imi pare fake . nu contest vodoo da asta nu e real .

 

 

parerea mea este ca nu-i real si bine ai zis ca e o actrita second-hand :P

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=kpeLdXeIbwA...h?v=kpeLdXeIbwA

http://www.youtube.com/watch?v=kpeLdXeIbwA...h?v=kpeLdXeIbwA

http://www.youtube.com/watch?v=kpeLdXeIbwA...h?v=kpeLdXeIbwA

http://www.youtube.com/watch?v=kpeLdXeIbwA...h?v=kpeLdXeIbwA

http://www.youtube.com/watch?v=kpeLdXeIbwA...h?v=kpeLdXeIbwA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:) nu e bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

zicea cineva ca magia te pune n legatura cu divinitatea sau ceva de genul... si daca divinitatea nu exista... cade si magia?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Papusele, ritualuri s.a.m.d. As vrea informatii despre WooDoo si efectele acestor ritualuri!

 

Efectele acestor ritualuri sunt aceleasi cu cele produse prin orice tip de vrajitorie. Ritualul declanseaza mecanisme mentale, evident atunci cand este bine conceput si adaptat persoanei care practica, adica personalizat. Mai departe, efectele produse sunt direct proportionale cu capacitatea mentala.

 

Despre Woo Doo s-au scris multe si s-au turnat multe filme, din nefericire lucrurile sunt prezentate in mod denaturat si sunt prezentate multe lucruri nereale, dar care creeaza impresie artistica... Pana a nu studia Woo Doo, pentru a incerca sa inteleg ceea ce se afla in spatele sau si eu credeam ceea ce citisem sau vazusem in filme. Acum stiu ca Woo Doo este in esenta sa destul de diferit fata de ceea ce stiusem.

 

zicea cineva ca magia te pune n legatura cu divinitatea sau ceva de genul... si daca divinitatea nu exista... cade si magia?

 

Magia nu te pune in legatura cu nicio divinitate, asta-i o gogorita scornita de cei care habar n-au de magie, dar isi dau cu parerea in functie de ceea ce cred ei si nu in functie de ceea ce este in realitate. Daca vreun diletant afirma ca fizica te pune in legatura cu divinitatea, iar divinitatea nu exista, inseamna ca fizica se duce de rapa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O ruda de-a ei... :P

Am ghicit? :huh:

Arcadia,are dreptate:subiect tabu'.... :)

Ce,vrei sa le iei painea de la gura reginelor Romaniei?

Da mata' un search pe Googu'...si afli!

Eu,pot sa-ti spun doar ca este o religie...degenerata;ritualurile woodo,sunt cele mai puternice si mai de temut si au efect de bumerang pentru neofiti!

Daca ti s-a urit cu binele,n-ai decit....

Tu crezi ca tot ce zboara face miere? :haha:

Vrajitoria,nu e un joc de societate;oricine face o vraja,a semnat la propriu si fara sa stie,un pact cu diavolul;altfel,cine-i face treaba?

Magia si vrajitoria nu au culoare;cine sustine contrariul,minte sau nu stie ce spune....

Citeste biblia si vezi ce zice despre vrajitori....fara sa faca delimitare intre "culori politice"....

Vraji,poate invata si face oricine dar nu oricui "ai iese pasenta"...

Vrajitor,te nasti!

Pe vrajitori,ai cunosti dupa anumite semne pe care ,le au din nastere;poti sa fii tu "toba"de cunostinte in ale magiei...daca nu esti nascuta "insemnata",degeaba!

Iar cei care sunt,nu au nevoie sa stie vreun ritual;fac totul cu puterea gindului sau cuvintului!

Crede-ma,stiu ce spun... :P

nu ai idee cat de tare te inseli ,in tot ce ai scris tu aici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Voi va jucati dar sa stiti ca o karma negativa de genu asta nu o mai anulati si va spun eu ca iadul sigur exista , o secunda aici o eternitate acolo;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
o karma negativa de genu asta nu o mai anulati

 

Karma, de oricare ar fi ea, nu se poate anula, la fel cum nu iti poti anula nici trecutul. Karma reprezinta, in esenta, rezultatul faptelor pe care le-ai facut. Cum nu poti sa-ti anulezi faptele din trecut, tot asa nu poti anula nici karma. Anulatul karmei este o aiureala inventata de vreun guru care a stat prea mult in cap si caruia i s-au imbarligat circumvolutiunile ;)

 

Cat despre iad, practicantii voodoo nu cred in asa ceva ;) ei au zei si spirite care se ocupa de diverse activitati. E un fel de amestec intre politeism si animism.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×