Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

se poate face numai ceva rau unei persoane prin woodoo?

wodoo e doar magie neagra!nu se face nimic pozitiv cu wodoo numai ,boli,accidente,morti..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Papusele, ritualuri s.a.m.d. As vrea informatii despre WooDoo si efectele acestor ritualuri!

 

De fapt este vaudou, vine de la cuvantul "vodu" care semnifica in Dahomey si Togo actiunea spiritelor. Un ritual foarte puternic este "trimiterea mortii": vrajitorul sacrifica animale in cimitir, sambata la miezul noptii si il invoca pe Baronul Samedi. Pentru persoana care trebuie sa moara, se ia un pumn de pamant de pe un mormant proaspat si se imprastie pe tot drumul de la cimitir pana la casa persoanei respective. In imagine este desenul simbolic (v

post-110457-1188725969_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:blink:)eu am citit intr'o revista ka prin voodoo s'a intors barbatu la ea...poate ka nu face numai rau....:blink:)orikum nu styu prea multe...ka suna tare diabolik ritualu asta sji ma gandesk ka sji e....da ii bu de subiect de film horror:))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:D)eu am citit intr'o revista ka prin voodoo s'a intors barbatu la ea...poate ka nu face numai rau....:D)orikum nu styu prea multe...ka suna tare diabolik ritualu asta sji ma gandesk ka sji e....da ii bu de subiect de film horror:))

Cel care s-a intors era un zoombie...nu barbatul ei!

Daca ajung sa tii un barbat linga tine cu vraji...mai bine te spinzuri! :doh:E ca si cum ai face dragoste cu un...gonflabil. :doh:

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×