Sari la conținut
Forum Roportal
IloveShopping

Cum pot sa il fac sa ma iubeasca ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

unde dragoste nu e , nimic nu e ! suna mult prea cunoscut dar e adevarat.

ca sa o poti lua de la inceput intr-o relatie trebuie sa ai mintea si inima curatite de balastul povestilor trecute. nu poti incepe ceva daca mintea iti este in alt asternut. parerea mea e ca te agiti in zadar si iti faci mult rau, iti tii mintea ocupata cu tot felul de trucuri prin care sa-l atragi si pierzi esentialul: el daca te vrea numai pe tine atunci va ramane langa tine si nu va mai trebui sa treaca sa o vada pe exa ...

 

da-i o pauza si lasa-l sa se hotarasca si daca te cauta el inseamna ca poate fi ceva intre voi, daca nu ... asta-i viata !

 

numai bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce sa ii fac ? Nu vreau sa il pierd, nu vreau sa ii dau drumul....vreau sa fie fericit cu mine. :crazy:

Deocamdata e irelevant ce iti doresti tu.

 

Spui ca ii faci toate poftele... mama draga, ti-o faci cu mana ta. Stie ca esti disponibila, oricand. Felicitari! Cu tine vrei sa-si revina el? Cu "forta" de care tocmai dadusi dovada? :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deocamdata e irelevant ce iti doresti tu.

 

Spui ca ii faci toate poftele... mama draga, ti-o faci cu mana ta. Stie ca esti disponibila, oricand. Felicitari! Cu tine vrei sa-si revina el? Cu "forta" de care tocmai dadusi dovada? :crazy:

Atunci spune cu ce sa isi revina el ? Am recunoscut ca nu am aparut la momentul potrivit in viata lui ... dar stiu ce simt si nu vreau sa renunt la el ... vreau doar sa ma iubeasca :crazy:

Ma place...poate cu timpul o sa fie altfel...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De zapacit cred ca l-am zapacit, sunt foarte frumoasa si mult mai superioara decat fosta lui, dar nu este de ajuns....

Cred si eu ca l-ai zapacit cu "intelighentia" de care dovada! :crazy:

 

Atunci spune cu ce sa isi revina el ? Am recunoscut ca nu am aparut la momentul potrivit in viata lui ... dar stiu ce simt si nu vreau sa renunt la el ... vreau doar sa ma iubeasca :haha:

Ma place...poate cu timpul o sa fie altfel...

"Vreau.. vreau.. vreau... si ma oftic daca nu e ca mine", nu-i asa? :crazy:

Editat de nightwish

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred si eu ca l-ai zapacit cu "intelighentia" de care dovada! :crazy:

"Vreau.. vreau.. vreau... si ma oftic daca nu e ca mine", nu-i asa? :crazy:

hello nightwish...long time no see...mi-a lipsit incisivitatea ta :haha: dar ce pacat ca de multe ori e prost interpretata :lol2:

ideea este ca e pusa intr-o situatie[cred eu unica pana acum] in care farmecul nu este suficient...cred ca este una din acele ocazii in care constati ca nu ai experienta necesara sa rezolvi o problema :P se mai intampla si altora...ideea este sa se inteleaga faptul ca este cazul sa-si arate personalitate...ce spuneam eu vis-a-vis de cearta si pasiune..e cazul sa devina femeie...sa simta cu adevarat..si e imposibil ca tipul sa nu reactioneze.eu ii urez succes....chiar m-as bucura sa-si gaseasca fericirea...m-am saturat de povesti triste :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hi! Si mie mi-a lipsit! :crazy:

 

Unica? Din ce punct de vedere?

 

Stii ce cred eu? La modul cel mai sincer.. ca pe tip il doare in paispe de ea.. si o foloseste doar ca o punte.. Un podulet peste care trebuie doar sa treaca ca sa ajunga dintr-un punct in altul.. in acest caz, de la o relatie la alta.

El o vrea pentru ca stie ca o are deja.. sau, mai bine zis, ii spune ei exact ce vrea sa auda.

 

N-a spus nimanui ca are o relatie cu ea, nu? (ea a spus asta)

Pana acum, nu i-a zis clar ca vrea sa fie cu ea, nu? (tot ea a zis)

etc.. nu mai stau acu sa-i recitesc mesajele.. cu asta am ramas azi.

 

Cam ce ai intelege, mataluta, de aici? Un mod foarte frumos, subtil, "cald" de a refuza pe cineva.

 

Sorry, been there, done that. (inca de curand) Si tre' sa recunosc ca m-am dat cu capul de pereti.. si acu am pus punct si merg mai departe, cu sau fara el.

 

Nu poti impune cuiva sa te iubeasca doar pentru ca tu vrei asta. Nu exista asa ceva. Nu poti bate din palme si, gata, persoana iubita (desi nici asta nu cred ca e iubire, ci mai mult obsesie si dorinta ei de a-si dovedi ca poate sa-l faca s-o uite pe fosta) e pregatita pentru o noua relatie.

Stii foarte bine si tu, daca nu simti... nu simti si gata.

 

Fericirea e relativa...

Editat de nightwish

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hi! Si mie mi-a lipsit! :haha:

 

Unica? Din ce punct de vedere?

 

Stii ce cred eu? La modul cel mai sincer.. ca pe tip il doare in paispe de ea.. si o foloseste doar ca o punte.. Un podulet peste care trebuie doar sa treaca ca sa ajunga dintr-un punct in altul.. in acest caz, de la o relatie la alta.

El o vrea pentru ca stie ca o are deja.. sau, mai bine zis, ii spune ei exact ce vrea sa aud

 

 

Nu poti impune cuiva sa te iubeasca doar pentru ca tu vrei asta. Nu exista asa ceva. Nu poti bate din palme si, gata, persoana iubita (desi nici asta nu cred ca e iubire, ci mai mult obsesie si dorinta ei de a-si dovedi ca poate sa-l faca s-o uite pe fosta) e pregatita pentru o noua relatie.

Stii foarte bine si tu, daca nu simti... nu simti si gata.

unica...fiindca pana acum ceilalti probabil s-au atasat de felul ei de-a fi[si de aspect]...acum situatia este mai complicata...tipul este in perioada post relatie,inca este ancorat in amintiri...si nu vrea sa se ataseze de nici o alta femeie...acum tipul este in faza aceea egoista in care vrea o femeie doar partial...trist dar adevarat[si daca ma intreaba cineva de unde stiu...dau :crazy: ]...acum ea are doua variante:

1. face pe medicul si il pierde

2.fie incepe sa isi arate complet personalitatea[cu bune si rele] fortand acel tip sa faca o alegere..si s-ar putea sa aiba noroc...si poate ca tipul va constientiza ca are o FEMEIE langa el si ar fi pacat sa o piarda :P

ar mai fi o varianta...cea in care ai perfecta dreptate[foarte posibil sa ai]...si atunci fata il vrea fiindca nu-l poate avea :crazy:

Editat de blackkkarma_83

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Presupun ca nu doriti ca topicul sa fie inchis atata de prematur ?

Se pare ca astazi a trecut pe la ea ... am avut o discutie care m-a pus pe ganduri ... o sa ii arat cum sunt eu, cu bune si cu rele... :haha: :crazy:

Nu renunta la mine dar il leaga prea multe de ea ... cine stie cand se va separa de ea ??

E adevarat, nu sunt coerenta in ceea ce spun. Nu il doresc doar pentru ca e fructul oprit ... ci pentru ca este una din putinele persoane cu care pot comunica si in preajma careia ma simt fericita.

:crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca esti un fel de manta de ploaie. Nu e o critica, e un avertisment. Am ezitat daca sa-ti spun asta sau nu. Eu am refuzat sa fiu prietena cuiva care incerca sa uite pe altcineva. Mi se pare total aiurea. Sta cu mine si se gandeste la aia si eu mai si stiu asta pe deasupra!.. Nu stiu ce sa zic..
poate ar fi mai bine sa ii asculti sfatul: adica sa il lasi sa isi linga ranile

indiferenta este o arma destul de eficienta

nu-l mai cauta, iar daca nu te cauta... ai aflat raspunsul din partea lui privitor la relatia dorita de tine, dupa comportamentul lui, nu prea pare sa fie de acord

daca tot esti frumoasa, de ce esti asa disperata , lumea e plina de barbati, doar deschide ochii

 

Cand mai multe persoane iti spun acelasi lucru, de ce nu vrei sa intelegi? iti place sa te amagesti? E greu sa-l lasi, sa nu-l mai cauti, dar daca nu rupi relatia asta ACUM, iti va fi mult mai greu mai tarziu. N-ai sa-l castigi daca te agati de el. Singura modalitate de a verifica daca te vrea pe tine sau nu, e sa-l lasi lber, singur, sa nu-l mai suni, sa nu-l mai vezi. Nimic. Doar daca te va cauta el sa te mai gandesti la o relatie intre voi, altfel nu. Degeaba iti doresti tu, daca el nu vrea sau , mai rau, nu stie ce vrea.

 

PS. Vad ca ai tendinta de a asculta sfaturile care dau o sansa relatiei voastre, cand de fapt stii prea bine ca asa ceva e departe de realitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×