Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Munca multa nu mai e de mine, am pus iar varza la murat, am fost la un doctor, a durat 4 ore dus-intors, am intrat in 3 magazine sa-mi caut ce am nevoie, am mai facut si mici, am si grilat pentru noi si mancat, vasele macar de scos din casa sa nu miroase si sint franta de oboseala.   Doar 2 mici am mancat.   Am uitat sa cumpar usturoi de grija altori alimente si s-a dus omu' si mi-a adus 2 kg cel putin ca s-a dat la ieftinit si sa am o vreme ca va trebui mult de frecat si 2-3 curcani cu usturoi razuit inafara si inauntru si daca ma tine pana-n Anul Nou in piftie.   E mare chin toate alea de facut ca vrea el sau altcineva, fiul, nora.   El doarme, eu am de lucru inca, nici un echilibru in robotul asta!!!     

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma pot abtine sa mananc varza acra!!!   Acum am mai mancat cu pere si mere crude amestecat, a fost si mai bun decat simplu.   Decand e gata de mancat zilnic il am pe masa langa mine, nu stiu ce lipsa de vitamina amdar n-am mai fost in situatia asta sa poftesc la muraturi.  Am si slabit 1,5 kg fara sa planific sau sa postesc macar.   E nemaipomenit de bun, poate doar atat este secretul.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ploua peste Phoenix!!!  Nu prea tare dar te uda repede si doar acum a inceput, asta este un eveniment de celebrat ca ultima ploaie masurabila a fost pe 11 Aprilie 2020.

Nu pot sa inchin un pahar ca sint extrem de ocupata, nu voi dormi toata noaptea ...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e frig in casa!!!   Afara sint 21*C dar bate un vant cam racoros si trebuie sa incalzesc casa sa nu inghet desi sint imbracata cu niste pantaloni de postav care e strans pe picior si nu reusesc sa ma incalzesc.    Am baut deja 1 litru de ceai, n-am mancat inghetata ca s-a terminat alaltaieri, am si mainile si picioarele reci!!!   La Flasgstaff, la Nord de Phoenix a nins si sint -9*C, asta provoca inghetul la Sud la 144 de miles = 235 km de la mine, se vede pe poza cam despre ce vorbesc, de aceea au declarat ca e legal sa fie Craciun deja :lol2:  ca altadata se usuca bradul in apa de Craciun de caldura, atunci mai bine acum la rece cu traditiile de iarna.  Acolo se dau copiii cu saniuta, aici iarba e verde, se joaca Golf si sporturi la soare cu dinti. 

See the source image

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×