Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Eu mănânc floricele de trei ori pe zi. Mm, nuji ce sa zic, pare o dieta echilibrata. Evident că acum mănânc floricele. 

Acum câteva zile am văzut-o pe Fosta. Până și acum mă gândesc la ghearele ei...îmi lipsesc. :))))

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am voie la floricele dar am cumparat ca era la ieftinit, o cutie este dulce, altul sarat, dar sint placute la mancat.    Am si terminat o punga imediat ca de vreo 10 ani n-am mai pus in gura asa ceva, m-am nascut cu boala asta, Diverticular disease dar am dat cu varza acra dupa si n-am avut nimic.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

<<,Aseara, am trait una dintre cele mai dureroase experiente ale vietii mele. Eram in market-ul de cartier, unde stand-ul de branzeturi este langa cel de dulciuri. Ma uitam la o rotita de cascaval. Am auzit discutia:

"- Te rog, mama, voi fi buna si cuminte. Te rog!

- Nu avem bani, astia sunt! Daca iti iau bomboanele astea, nu mai avem bani de paine."

Instinctiv am intors capul.

O femeie simpla, imbracata saracacios, dar curat, cu o pustoaica blonda, cu ochi mari albastri.

"- Te rog,ai promis ca anul asta va veni Mosul si ne va aduce bunatati...."

Stateam inlemnit, cu rotita de cascaval in mana.

Copila tinea in mana o punguta cu dropsuri. O priveam si nu-mi venea sa cred, ca povestile pe care le auzisem erau adevarate.

Copilul a lasat punguta cu bomboane pe raft si, trasa de mama-sa a plecat mai departe.

M-am intors, teleghidat, spre standul cu dulciuri. Punguta cu bombonele, pe care o tine copila in mana, costa 1,50 lei. Am inghesuit dulciuri in cos si, inevitabil, in drum spre casa de marcat, am trecut pe langa standul de carne. Femeia respectiva si copila, care se zgaia in geamul de prezentare a produselor.

"- Opt felii de parizer!" a spus si a continuat "Subtiri"

Mi-a stat inima-n loc.

Am cerut celeilalte vanzatoare un baton de salam de vara si unul de pastrama de porc.

Am ajuns la casa inaintea lor.

Imi inotau ochii in lacrimi.

Le-am asteptat afara, in fata marketului.

I-am intins sacosica cu dulciuri copilei blonde:

"- A trecut Mos Craciun pe aici si ti-a lasat sacosica asta la mine, pentru ca tu erai in magazin."

Copila, a intors ochii ei mari si albastri catre mama-sa, intrebatori. Iar femeia a dat din cap aprobator.

"- Vezi, mama, ca exista Mos Craciun!" a exclamat.

Priveam mut de emotie, ma durea si ma bucuram in acelasi timp.

Domnilor guvernanti, v-ati marit pensiile, dar pentru copiii astia ce-ati marit? Foamea? Frigul? Nimicul?''>>

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 17 ore, Maeve. a spus:

"- Vezi, mama, ca exista Mos Craciun!" a exclamat.   Priveam mut de emotie, ma durea si ma bucuram in acelasi timp.   Domnilor guvernanti, v-ati marit pensiile, dar pentru copiii astia ce-ati marit? Foamea? Frigul? Nimicul?''>>

Mda, ne mai lovim si cu astea in viata reala ca nu e totul ca la televizor.   Aici si pompierii tin evidenta celori in asteptarea unui miracol, magazinele doneaza la greu ca se impart in acest weekend pe 29 Noiembrie ca este primul Advent si se aprind oficial luminile pe brazi si 1-a lumanare pe coroana de pe masa cu 4 luminari.    

Sarbatori Fericite!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce m-am iutit cu niste radacina de Ginger crud ... arde gura ... am pus de ceai si am gustat o bucata mai mare ca-mi place si este sanatos contra COVIZI dar nu atat de mult.   

Ca Hreanul este aproape la iuteala si-mi place, dar nici apa nu pot sa beau ca m--ar arde si mai rau.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am trezit ca-mi era cald in pat dar in casa e frig!!!  

 

@Maeve, postarea de mai sus: - La 8 ani sa nu stie atat un copil, e o problema majora, insa n-am fost de acord niciodata cu aceste scrisori catre Santa!!! 

Dupa scris, ori este mult mai putin de acea varsta sau este intarziat la dezvoltare ... 

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×