Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

O nouă serie de cutremure în România ... 

azi dimineata, dar nimic de intensitatea celori din Grecia si Turcia doar obisnuitele zdruncinari minime din jurul zonei Vrancea care deloc nu sint in calea nimanui.   Doar cate putin mai crapa pamantul pana intr-o zi ... nu se va mai abtine de la nimic.    Noroc ca nu este prea locuita zona si nici Modova ca merge si spre nord actiunea. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

My god, nu-mi vine sa cred. Oare sa ma apuc si eu de bautura si de pilule si sa ma fac muci ?uat za fac?

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
29 minutes ago, Stu' said:

Viena... :(

or fi fost islamiști?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

islamisti? nu stiu, dar am vazut intr-un filmulet aseara, un budist care alerga prin Vienna cu o arma in mana si striga:allahu akbar.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ministrul de Interne austriac a precizat pentru agenția APA că atacatorul de la Viena este un tânăr în vârstă de 20 de ani care avea la activ o condamnare pentru implicare într-o organizaţie teroristă, informează Agerpres.

Potrivit lui Nehammer, Kujtim Fejzulai, atacatorul ucis de forţele de poliţie, avea cetăţenie austriacă şi nord-macedoneană. Nehammer a subliniat că atentatorul este în mod cert un adept al organizaţiei islamiste radicale Stat Islamic.

Kujtim Fejzulai a fost condamnat la 25 aprilie 2019 la 22 luni de detenţie pentru că încercase să plece în Siria pentru a se alătura Statului Islamic. La 5 decembrie a fost eliberat condiţionat, beneficiind de prevederile Legii penale juvenile, a mai spus ministrul.

https://www.digi24.ro/stiri/externe/mapamond/atac-terorist-la-viena-momentele-de-groaza-descrise-de-martori-nu-tragea-la-intamplare-a-ucis-cu-sange-rece-cine-sunt-victimele-1395532

Deci covid, necovid, unii își văd  de treabă. Vor mai continua aceste tipuri de evenimente? Sigur că da. Câtă vreme democrația din Europa permite, aici e vad. 

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×