Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 4 minute, Amarena a spus:

Stai că mai am:

 nu știu exact cum se pun linkurile astea

Stai ca o sa-l ia cineva la puricat pe asta si ne demonstreaza cum ca tipul este un idiot.:smile:

Degeaba le pui la vaccinistii nostri de astea. Ei si-au pus pampersii si sunt ok.

Editat de adal*
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 20 minute, Amarena a spus:

Nasol.  We're all gonna die!!! (pt cine a văzut Don't look up)

received_2779400135688492.jpeg

Yeah. Asta fac cercetatorii, asta face stiinta. Sunt onesti chiar daca ce spun nu gadila urechile, si nu tin cu dintii de ceva daca rezultatele le arata altceva. Dar ce sa inteleaga poporu.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar eu îl cred, fato. Îl cred. 

Ce e amuzant e că au reușit să facă lumea să creadă c-ar fi de-ajuns, asta era ideea. Ca și cum nu era la mintea cocoșului că NU va fi. Nici asta și nici a 4a, a 5a, a 6a etc. 

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ii crezi doar acum, sau i-ai crezut si cand au spus si s-a adeverit din vara pana acum, ca aia nevaccinati fac forme mai naspa, necesita mult mai des spitalizare si crapa mult mai mult decat aia vaccinati?

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
12 minutes ago, Enki said:

Yeah. Asta fac cercetatorii, asta face stiinta. Sunt onesti

Aia zic. Și ăla din clipul de pe YouTube e onest.:laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 minute, Amarena a spus:

 

Ce e amuzant e că au reușit să facă lumea să creadă c-ar fi de-ajuns, asta era ideea. Ca și cum nu era la mintea cocoșului că NU va fi. Nici asta și nici a 4a, a 5a, a 6a etc. 

Pai da, fato, datele analizate erau recente, pe scurta durata, erau in curs de colectare, iar situatia este dinamica, e in evolutie continua, nimeni nu stia in ce directie va evolua, ca nu sunt astia nici mafalda si nici nu deschid biblia sa iti prezica viitorul, au cel mult modele probabile de evolutie (bine, nu stiu daca tu crezi sau nu ca exista evolutie in cazul virusurilor). Exact despre asta este stiinta, despre a nu fi incremenit in proiect. Au zis ca sunt doua doze, destul, ca sunt trei doze destul. Puteau sa ramana la acelasi discurs, sa minta ca e suficient si lumea sa ii vada ca ce eroi sunt ei, ca au facut un vaccin eficient si impotriva a ceva ce nu exista inca. Care e problema, oful, care e supararea, ca nu inteleg?

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×