Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Campionatul European de Fotbal 2020

Postări Recomandate

Acum 38 minute, Vriies a spus:

Ups! Tu deja fiind, așa, tânăr și liber și cu sângele fierbinte, te pronunțași deja! Întradevăr, pare că Franța ar fi în formă și s-ar anunța ca o candidată serioasă.

Io fiind, așa, oleacă curvă mai bătrână, mai stau oleacă să cuget și să număr pe degete. :laugh:

Pariorii merg spre echipa Engleza si de acolo se decide soarta evenimentului sportiv.    Poate noaptea le aduce "conseille/sfaturi" si lor, ca un somn bun face minuni mereu!!! 

Are nevoie de consiliere si suporterul care nu stie ca statul degeaba pe sofa si privitul la un punct fix, fie si TV, indiferent la ce program, te adoarme!!!

Editat de The Unknown
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 20 minute, Vriies a spus:

Mercic mult, alex. Deh, s-a întâmplat pentru că Blues nu vru de data asta să-și consulte ghiocul sau globul de cristal. :laugh: Glumesc, da? Mă refer la forțele subconștientului. :smile:

Bun, hai să vedem meciurile de mâine, în ordinea desfășurării:

Ungaria - Franța

Portugalia - Germania

Spania-Polonia

 

Am vrut sa mai las loc si altora. :laugh:

Sunt plina de nervi ca luni la ora 18 am sedinta, fix cand incepe meciul cu Olanda. :angry:

Nu-s prea in forma de ghicit, azi nu mi-am dat in carti, dar sa incerc. :))))

Ungaria - Franta 0-2

Portugalia - Germania 2-2

Spania - Polonia  2-1

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu esti singura, eu n-am stiut nici cu cine joaca Franta maine dimineata, decat acum ca am zarit programul.   Am de mers la un birou/firma unde nu se poate amana programarea, doar daca sint in spital, ca eu n-as fi luat la prima ora appointment, exact cand incepe meciul.    Cred ca se va da in reluare candva dar atunci nu mai are rost, dar o sa caut si pe un canal mexican ca ei sint trup si suflet dupa fotbal.     

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, The Unknown a spus:

Nu esti singura, eu n-am stiut nici cu cine joaca Franta maine dimineata, decat acum ca am zarit programul.   Am de mers la un birou/firma unde nu se poate amana programarea, doar daca sint in spital, ca eu n-as fi luat la prima ora appointment, exact cand incepe meciul.    Cred ca se va da in reluare candva dar atunci nu mai are rost, dar o sa caut si pe un canal mexican ca ei sint trup si suflet dupa fotbal.     

Pot vedea in reluare dupa sedinta, dar nu are farmec sa injur si sa zbier de una singura, cand vad meciurile live fac galerie cu vecinii. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aici se aud urletele vecinilor chiar daca se cearta, cand e pe un ton inalt dialogul in acele momente, sau sint in curte.    Intr-adevar n-are farmec doar documenteaza anumite especte din meci, momentele emotionante si golurile spectaculare cateodata.   Se pot comanda si CD-uri.  Este aici o femeie care a comandat toate meciurile dar nu mai tin minte cu care echipa din Romania, dar si filme, plus ca a mai dat bani si pe benzi de muzica/casete dar si filme tot pe caseta ca n-are unde dormi de marfa colectabila si nu-si permite spatiu mai mare sa-si cumpere ca n-are bani, da totul pentru un film sau un meci.   Decateva ori in viata mi-a iesit pe gura incurajari jucatorilor dar fara sa vreau.  Se uitau copiii la mine, n-au stiut ca-mi place acel sport chiar asa de mult, doar un moment a fost pe o faza al meciului.   Pe Ronaldo prima oara l-am vazut jucand  alaltaieri ... dar l-am vazut pe Ferenc Puskás, Johan Cruyff, Franz Beckenbauer si pe toti care au jucat din 1964 pana s-au pensionat sau retras.   In acele zile se juca fotbal, echipa Angliei era in fruntea multora de multe ori.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ungaria - Franța 0-3

Portugalia - Germania 2-1

Spania-Polonia 3-0

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Ungaria - Franța 

2. Portugalia - Germania

3. Spania-Polonia

 

1. Bate Franța, da nu știu cu cât.

2. Având în vedere că se joacă în Germania, dar nemții totuși nu prea-s în formă, mai degrabă un egal.

3. Bate Spania, cel puțin la prima vedere, da nu știu cu cât. 

4. La 1, 2 și 3 nu-i exclusă vreo surpriză. :laugh:

...

M-am hotărât:

Ungaria - Franța: 0-2

Portugalia - Germania: 1-1

Spania - Polonia: 2-0

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
19 minutes ago, alexandru_al3c said:

Avem un meci foarte interesant azi,Portugalia-Germania care ne poate da toate socotelile peste cap.

 Portugalia-Germania 1-0

 

Dacă bate Portugalia îmi trag o măciucă-n cap! :mad:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×