Sari la conținut
Forum Roportal
aramis

Reclama Forum Referendum

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

On 9/21/2018 at 6:38 PM, Lxn said:

Familia este compusă din mamă, tată și copiii lor.

Boss, eu sunt parinte unic, eu si copiii mei nu suntem o familie? Dar ce suntem?

  • Like 3
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sigur că da. Vorbeam de reprezentarea primară a familiei, cum o găsești în desenele tipice ale copiilor mici, ăia care nu sunt chemați la referendum că știu doar s-o deseneze.

Faptul că homosexualii nu au voie să formeze o familie cu persoana iubită îmi pare nedrept.

Editat de Lxn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu ne tot vorbesti despre familie, dar nu intelegi fenomenul.

Doi oameni care se iubesc nu au nevoie de acte pentru a forma o familie.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Homosexualii pot fi exploatați de rude care le iau averea când mor mai mult decât heterosexualii pentru că este puțin probabil să aibă urmași pe linie directă.

Dacă le și interzici formarea unui cuplu legal, atunci chiar că rudele le pot lua ușor averea, mai ales că tot cuplul era starea civilă care sprijinea psihic decizia adopției unor copii (mai mult decât alte situații).

Nu știu dacă psihotronicele pot deregla balanța hormonală și psihică până la a putea fabrica homosexuali din oameni altfel normali. Dar, dacă da, iată o cale ușoară de a dobândi averi prin moșteniri "neașteptate": îl faci pe copilul fratelui homo și poți liniștit să promiți jumate din averea lui serviciior psihotronice. Durează, dar merge și nimeni nu bănuie nimic.

Editat de Lxn
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 21.09.2018 la 12:08, roportal a spus:

E cred pentru prima data dupa revolutie cand o initiativa a coalizat atatia romani. Pe mine asta ma bucura si acesta e unul din motivele pentru care ii sustin.
Se tot vorbeste de faptul ca politicienii sunt corupti si nu ne reprezinta. Acum avem posibilitatea sa sustinem o initiativa democratica (care cheama populatia la consultare si lasa vointa majoritatii sa decida). 
Daca nu vrem pe viitor sa mai apara astfel de initiative atunci sa o "boicotam".

A coalizat atatia prosti, nu romani, cu semnaturi false si preoti care au luat strazile la pas, fara sa faca ceva pentru comunitatile unde isi desfasoara activitatea.

Aceasta este inca o dovada a unui popor cu lobotomie, usor de manipulat si cu politicieni reprezentativi, pe masura. Ar trebui sa va preocupe situatia din scoli, spitale si nu doar, ce fac doi adulti nu ne intereseaza pe noi.

Rusine sustinatorilor si partidelor politice care se subordoneaza unui preafericit.

Intrebare: exista undeva optiunea de a dezactiva contul? De ce sunt fortata sa vad acest banner scarbos?

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Li se permite unora să pară importanți.

Să zică opinia publică și istoricii: ăștia erau cei respectați înainte de venirea masoneriei divinului Lucifer...pfuuu, și ce inutili erau! Și ce tare militau pe niște subiecte derizorii!

Editat de Lxn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
7 hours ago, Pierre D. Vara said:

De ce sunt fortata sa vad acest banner scarbos?

De ce nu vrei să exersezi aritmetica vremilor din urmă?

Au nu știi tu că singura variantă de a nu fi forțată să vezi blasfemii este a nu fi deloc?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 12 ore, Pierre D. Vara a spus:

Intrebare: exista undeva optiunea de a dezactiva contul? De ce sunt fortata sa vad acest banner scarbos?

Putem sa vi-l dezactivam daca vreti. Faceti o cerere la un administrator.

Daca va instalati Adblock Plus puteti bloca poza.

Traim vremuri triste in care e nevoie sa promovezi firescul si sunt fratii de-ai tai care se scarbesc de asta.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, ♫ Blues ♬ a spus:

Adblock nu blocheaza poza, eu il am instalat si se vede. 

Adblock Plus are blocheaza elementul. Se da click pe poza si dupa pe adauga.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×