Sari la conținut
Forum Roportal
aramis

Reclama Forum Referendum

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum să explic? Un sărac vede într-o monedă de doi euro o zi întreagă adăugată la viața lui. Când aude pe ce cheltuie "Guvernul lui" niște zeci de milioane de euro din taxe, mai poate doar să fugă urlând. El nu poate să deducă din acest raport decât un dispreț teribil, dacă nu cumva chiar o ură teribilă la adresa lui ca om, ca ființă, ca persoană, ca cetățean.

*

Da, s-a făcut puțină educație de banii aceștia.

*

Mai sunt și alții care se raportează la cum sunt folosiți banii publici

https://www.stiripesurse.ro/o-cunoscuta-jurnalista-bulgara-de-investiga-ii-a-fost-asasinata-la-grani-a-romaniei-a-fost-violata_1294628.html

 

Editat de Lxn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 14 minute, Lxn a spus:

Cum să explic? Un sărac vede într-o monedă de doi euro o zi întreagă adăugată la viața lui. Când aude pe ce cheltuie "Guvernul lui" niște zeci de milioane de euro din taxe, mai poate doar să fugă urlând. El nu poate să deducă din acest raport decât un dispreț teribil, dacă nu cumva chiar o ură teribilă la adresa lui ca om, ca ființă, ca persoană, ca cetățean.

*

Da, s-a făcut ceva educație de banii aceștia.

Nu stiu ce sa zic, dar eu ma axez pe o vorba din strabuni: "In tat raul e un bine"!

Situatia este destul de grava si nu numai in Romania...!

Sa vedem cine-si va asuma ceea ce va atrage acest "absenteism"...!

 

Editat de LuciaD
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 50 minute, Lxn a spus:

:yu: Tot la bani te raportezi, din pacate...!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Banii finanțează războaie și toate felurile de crime: trebuie să fim cu ochii pe ei ca să nu ajungă unde nu trebuie. Și ca să nu pună pe oamenii cinstiți (a căror muncă se cântărește în aceeași bani) să servească organizațiilor criminale.

Sigur, credem că se ocupă deja cineva de asta, dar de anticorupția acelora, tot noi trebuie să ne ocupăm, oamenii obișnuiți. Deci, da, trebuie să fim contabili.

Cu banii de referendum, 2000 de tineri primeau gratuit locuință, nu-i de colea, chit că între ei intrau și vreo 20 de cupluri de homosexuali.

 

Editat de Lxn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Reclama nu mai e

Referendumul nu mai e

Topicul asta la ce mai e?

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am urmarit stirile, nu stiu procentele. Viata omului este astfel alcatuita ca nu are decat o incercare la orice decizie. Ai luat-o aia este.

Se pare ca am luat-o, ca sa zic asa. Probabil ca cei aproximativ 40% care nu au votat, vor avea destul de curand motive sa regrete decizia de a nu vota.

 

 

Editat de adal*
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 10 minute, LuciaD a spus:

Este un dezastru ceea ce s-a intamplat.

Nu mai spune! Ce dezastru s-a intimplat? Crezi ca nu mai creste iarba si nu mai rasare miine soarele?

Dezastru este pentru Dragnea si pentru pesedistii lui de doi bani.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×