Sari la conținut
Forum Roportal
aramis

Reclama Forum Referendum

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

12 hours ago, LuciaD said:

Lxn, ce-i cu tine?! De ce nu ai scris despre "topor", de ex., ca acesta taie crengile uscate?! De ce te axezi mereu pe partea negativa a lucrurilor, a simbolurilor etc.?!

Pentru că sunt 24/7 ancorat în realitatea românească: torturat de la distanță de masoneria militară a serviciilor secrete din MAI, SRI, SIE, MAN. Despre toți aceștia am auzit a fi fost acuzați de a fi format o mafie de torționari care se ocupă cu adunat bani taxă de protecție, că altfel simulează urmăriri penale sau mandate de siguranță națională ca să paradească pe cei ce refuză plata. Și, venindu-mi și mie rândul la a fi torturat (și sunt peste doi ani de tortură 24/7 executați, probabil, cu cooperarea SIE și/sau Interpol) știu acum că acest lucru este adevărat și chiar am observat agenți din instituțiile enumerate murdărindu-se singuri fie în presă fie în contact direct cu mine, de parcă masoneria care-i reunește (îi face să fie "fascie") ar fi cu-adevărat un lucru de laudă și tot ce le mai rămâne lor acum de făcut este să o prezinte, mai pe ocolite, ca fiind singura cale pentru conducerea lumii...

Eu, deci, știu din experiență directă ceva din filosofia masonică occidentală, nu doar din cărți, și asta fără să fiu mason.

Editat de Lxn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
12 hours ago, Sherlock said:

Romania e la o aruncatura de bat de Rusia, unde visezi tu stat fascist?

În comunism erau doar câteva lucruri pe care era interzis să le spunem. În prezent sunt doar câteva variante care ne sunt permise să le gândim. În comunism ni s-a luat averea ca să fie proprietate comună a statului. În prezent ni s-a luat până și creierul ca să fie proprietate masonică.

România a fost a masoneriei de la înființare, iar acest "liant social" cvasi-secret a unit pe la spate instituțiile statului  formând fascia. Partidele politice au fost pe la spate unite la fel. (Logic, dacă chiar ești politician, cum poți să te angajezi în  masonerie, știind că astfel ți se interzice politica?) Singurul moment de reorganizare a statului român a fost o ingerință rusească permisă între 1944-1967, după Yalta și după ce rușii au alungat familia regală.

...Pentru numai 20 de ani de rusism, masonii au crezut că pot arunca până astăzi tot răul lor în cârca rușilor! Dar, așa cu am mai citat, reorientarea României către occident s-a făcut deja de 50 de ani fără ca acel stat să mai aibă de atunci vreo influență politică sensibilă asupra României.

După 89 fascismul a fost infuzat în Ro mai degrabă pe linie italiană decât germană.

*

Un toiag care se transformă în șarpe avea și conducătorul evreilor, "poporul ales". Altă "rasă superioară", același simbol.

Acest toiag a rămas familiei regale sioniste, regilor iudeilor.

Dreptul la familie se clarifică la nivelul la care a fost declarat în plan internațional: ONU sau UE.

Un drept al omului nu poate fi problemă specifică a unui stat anume, afară de cazul în care încercăm infuzarea acelui stat cu o atitudine nazistă: disprețuim legislația internațională la care am aderat și o înlocuim cu ce ne-ndeamnă niște politicieni huiduiți.

Poporul român este mobilizat la o acțiune contrară drepturilor omului, care ne scoate din declarațiile respective: facem discriminare între oameni pe bază de orientare sexuală, impunând restrângerea unui drept uman la ceice sunt homosexuali. Nu se poate.

Bine ne șade nouă acum, tot mai asupriți fiind de "noua ordine" sclavagistă, care ne acaparează sub diverse acoperiri, să ne apucăm să disprețuim tocmai aceste documente internaționale care ne protejează juridic de abuzuri?

Dacă chiar aveam o problemă cu familia, trebuia discutată în plan internațional. Faptul ca noi să ne apucăm să definim "familia noastră" la nivel național, de parcă ne considerăm sexual diferiți de celelalte nații, se poate considera un aer de superioritate ofensator la adresa celorlalți, cam din aceeași categorie cu injuriile sexuale. Populism.

Editat de Lxn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Lxn a spus:

Pentru că sunt 24/7 ancorat în realitatea românească: torturat de la distanță de masoneria militară a serviciilor secrete din MAI, SRI, SIE, MAN. Despre toți aceștia am auzit a fi fost acuzați de a fi format o mafie de torționari care se ocupă cu adunat bani taxă de protecție, că altfel simulează urmăriri penale sau mandate de siguranță națională ca să paradească pe cei ce refuză plata. Și, venindu-mi și mie rândul la a fi torturat (și sunt peste doi ani de tortură 24/7 executați, probabil, cu cooperarea SIE și/sau Interpol) știu acum că acest lucru este adevărat și chiar am observat agenți din instituțiile enumerate murdărindu-se singuri fie în presă fie în contact direct cu mine, de parcă masoneria care-i reunește (îi face să fie "fascie") ar fi cu-adevărat un lucru de laudă și tot ce le mai rămâne lor acum de făcut este să o prezinte, mai pe ocolite, ca fiind singura cale pentru conducerea lumii...

Mda ... vad ca esti foarte patruns de aceasta teorie a conspiratiei. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
13 minutes ago, Gaslight said:

Mda ... vad ca esti foarte patruns de aceasta teorie a conspiratiei. 

Eu mi-am ales cuvintele cu grijă: când am spus "nesimțire crasă" am făcut-o pentru că așa te exprimi. Eu sunt pătruns de radiații, conspirația este ceva ce trebuie să  deduc. Până acum, teoria că o "masonerie militară" "s-a căsătorit" cu masoneria civilă pentru a forma "noua ordine mondială" îmi pare cea mai verosimilă.

Nu este cazul să negi realitatea torturii, dacă faci asta induci oameni în eroare.

Editat de Lxn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Lxn a spus:

Eu mi-am ales cuvintele cu grijă: când am spus "nesimțire crasă" am făcut-o pentru că așa te exprimi. Eu sunt pătruns de radiații, conspirația este ceva ce trebuie să  deduc. Până acum, teoria că o "masonerie militară" "s-a căsătorit" cu masoneria civilă pentru a forma "noua ordine mondială" îmi pare cea mai verosimilă.

Nu este cazul să negi realitatea torturii, dacă faci asta induci oameni în eroare.

Te inseli; eu pot fi ironic, pot fi sarcastic, dar nu pot fi nesimtit. Daca ai impresia ca poti sa ma jignesti, te inseli amarnic, deoarece am prostul obicei sa ma uit la cel care mi se adreseaza, existind posibilitatea sa fiu onorat de cuvintele anumitor persoane.

Am retinut faptul ca esti torturat de la distanta, si consider ca nu este cazul sa ne reamintesti zilnic acest lucru. 

Pe viitor voi incerca sa te ignor, mai ales ca si acum te citesc printre rinduri deoarece nu scrii nimic interesant si inteligent.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 ore, Sherlock a spus:

Da, am citit punctul tau de vedere. Ti l-ai spus de mai multe ori. Eu l-am spus o singura data. Nu era cazul sa repeti pentru mine,  pentru ca nu exista neintelegere aici, exista doar opinii diferite.

Este doar o impresie de-a ta faptul ca "repet pentru" tine ceva!

On: http://stiripentruviata.ro/kelemen-hunor-udmr-despre-referendum-cerem-alegatorilor-nostri-sa-mearga-la-vot-am-facut-un-sondaj-pozitia-comunitatii-noastre-este-conservatoare/

Iata ca sunt cetateni romani care agreeaza ideea de-a participa la acest referendum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
17 hours ago, Gaslight said:

dar nu pot fi nesimtit

Adevărul este simplu și crud: nesimțirea este ca și orbia din naștere sau surzia din naștere, doar că pe nivel emoțional. Niciun efort din lume nu îl poate ajuta pe acela să înțeleagă ce anume este aceea "ce nu are". Sincer convins va fi de dreptatea lui, ba chiar va fi iritat de subiect.

De asemenea, există și uitare cronică: știi dar nu știi cum se face că uiți în raționamentele tale ceea ce se presupune că aflasei.

Există și "disonanță cognitivă": îți displace când auzi că este ceva greșit cu ce știi.

Acestea sunt deja trei probleme diferite și fiecare dintre ele poate fi produsă de algoritmul cu care aparatura psihotronică îți guvernează psihicul.

Crezi că mie îmi convine să primesc mesaje disperate din iad? Chiar dacă îmi împietresc sufletul, corpul tot mă doare. Măcar ca un porc la tăiere, tot o să urlu.

Și alți porci o să gândească: offtopic!

Rațional, totuși, ai putea accepta că pot fi folositoare informațiile pe care le dau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, Lxn a spus:

Crezi că mie îmi convine să primesc mesaje disperate din iad? Chiar dacă îmi împietresc sufletul, corpul tot mă doare.

Sfatul meu este sa mergi la un psiholog si sa-i spui tot ce ai pe suflet, iar acesta va incerca cu siguranta sa te ajute (cu conditia sa iti doresti sa fii ajutat).

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu scriu ca să cer sfaturi ci ca să dau sfaturi, eu fiind cel care știe mai mult decât unii cititori.

Psihologul îmi va cere bani pe care nu îi am și o parte dintre acești bani vor ajunge la torționari. Ei sunt o echipă: unii strică, alții se fac că repară. Ambii gândesc că tratații erau slabi din  naștere și n-aveau altă soartă.

Eu scriu mai mult din durere decât din narcisism. Știu că este important să ne apărăm drepturile și că nu prea știm cum s-o facem.

Nu disprețuiți minoritățile. Cine dezbracă câțiva homosexuali de un drept și zice: "Ce ne pasă de ei? Erau oricum bolnavi" trebuie să se gândească la asta: victimele, chiar puține, aflate în dispreț, devin hrană pentru tâlhari, care astfel prind putere să distrugă și majoritatea.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×