Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O relatie, mai ales la inceput, merge ca unsa atunci cand cei doi se potrivesc.

 

 sa ajungi la concluzia ca nu il mai vrei le cel de langa tine, etc etc.

 

Cum sa ajungi la concluzia ca nu il mai vrei pe cel de langa tine daca va potriviti de minune ? Aaa... stai! Confunzi indragosteala cu iubirea, si astfel confunzi potrivirea adevarata cu "potrivirea" creata de drogurile indragostelii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adica fiecare trebuie sa-si rezolve de unul singur problemele, apoi sa se gandeasca la o relatie, nu, la asta te referi?

 

Nu, nu ma refer la asta. Anumite probleme nu se pot rezolva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da.Daca tu ai probleme mai mari ca ale mele de ce sa intri intr-o relatie cu mine doar ca sa ma ranesti.Eu asa vad lucrurile.

Si eu credeam mai demult in asta, dar nu mai cred. Stii de ce? Pt. ca nu cred ca exista nimeni in masura sa decreteze ca cineva s-a vindecat de rani. Si-apoi, sunt rani care nu se vindeca niciodata, poti doar sa le accepti si sa inveti sa traiesti cu ele. Chinuiala asta de a fi perfect, de multe ori nu-si are rostul. E culmea ca celor considerati imperfecti li se cere de multe ori sa isi rezolve singuri problemele, le sunt aratate de altii, care considera ca au atins echilibrul, desi echilibrul lor, de cele mai multe ori, se datoreaza influentei unor factori ce le-au fost favorabili si mai putin lor sau in mica masura lor, niste repere dupa care sa se ghideze, apoi sunt lasati "de capul lor", singuri, in mediul lor de rahat, sa se descurce cum pot. E ca si cum i-ai da unui alcoolic sfaturi sa nu mai bea si apoi l-ai trimite in carciuma, printre betivi, urandu-i noroc.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da.Daca tu ai probleme mai mari ca ale mele de ce sa intri intr-o relatie cu mine doar ca sa ma ranesti.Eu asa vad lucrurile.

 

Niciodata nu intra intr-o relatie cu cineva care are probleme mai mare decit ale tale.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa ajungi la concluzia ca nu il mai vrei pe cel de langa tine daca va potriviti de minune ? Aaa... stai! .

Oamenii se pot schimba prea mult uneori, sau tu insuti o poti face.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oamenii se pot schimba prea mult uneori, sau tu insuti o poti face.

 

Nu exista asa ceva. Tot ce se schimba sunt drogurile indragostelii din creierul celei indragostite. Si apoi cand drogurile se duc, ea zice ca defapt baiatul s-a schimbat. Si s-a transformat din inger in demon. Dar defapt sarmanul baiat a fost mereu acelasi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista asa ceva. Tot ce se schimba sunt drogurile indragostelii din creierul celei indragostite. Si apoi cand drogurile se duc, ea zice ca defapt baiatul s-a schimbat. Si s-a transformat din inger in demon. Dar defapt sarmanul baiat a fost mereu acelasi.

Nu exista. Nu.

Cum sa existe oameni care se despart dupa 10-20 de ani?

Sau dupa o ,,indragosteala'' de 5,7 ani?

 

Neee. Asa ceva nu exista pe lume!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ceea ce le lipseste oamenilor pt. a avea relatii bune, este disponibilitatea, daruirea pt. celalalt, rabdarea, respectul. Cred ca sunt foarte multi oamenii care ar putea arata ce au frumos in ei si, desi nu ar fi niciodata perfecti, care s-ar comporta cat mai putin defectuos, cu conditia sa gaseaca oameni care sa creada in ei cu adevarat, sa le pese cu adevarat de ei.

Editat de Fiero

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Niciodata nu intra intr-o relatie cu cineva care are probleme mai mare decit ale tale.

Nu am auzit de detector de probleme.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×