Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Draga mea, este clar ca nu esti impacata cu tine si cu ceea ce faci, de aici si dorinta disperata de a avea pe cineva care sa iti confirme ca esti valoroasa ca om, ca femeie. Desigur, toti avem nevoie de validari, dar baza lor trebuie sa vina de la noi.

Tu trebuie sa fii impacata cu tine si cu ceea ce faci, cu ceea ce esti. Nu lasa pe nimeni sa`ti minimalizeze calitatile, nu le mai da ocazia sa faca asta. 

Mai ales ca nu ai de gand sa faci asta o viata intreaga, repet: nu mai incerca sa legi relatii cu barbati cunoscuti la job. 

Si intelege ca problema este la ei, nu la tine. Ei au prejudecati, ei sunt dependenti de imagine, asmd.  Priveste-i ca pe niste clienti - pentru ca atata sunt, si gata. Nu te mai implica emotional, nu le mai oferi suport extra job. Nu mai astepta iubire de la niste barbati care vin la tine sa isi vindece frustrarile. 


Nu, este doar o perioada din viata mea, si nu este deloc usor,

De acord. Insa, dupa parerea mea, tratezi acest job ca si cand nu ar exista altceva mai bun pe lumea asta:  vrei sa iti implinesti nevoile financiare, dar si pe cele emotionale. 

Dupa cum vezi, cele doua nu pot merge mana in mana. Fi realista, ia de la acel job ce`ti poate oferi si nu cere mai mult. Nu te mai amagi. 


.Credeti ca este normal un asemenea comportament din partea lui,sa nu mai vorbeasca toata cu mine?

 

Daca il raportam la el ca om, da, este normal. Pt. un inconstient iresponsabil, este normal - in normalitatea lui anormala, sa se comporte asa. Unii barbati sunt in stare de orice pentru o partida de sex. Unii chiar sa promita marea cu sarea, sau sa nu se protejeze, lasand astfel impresia ca vor mai mult. 

 

Eu il speriam si mai tare! ii spuneam ca pastrez copilul, ca il voi acctiona in judecata.... De ce? Pentru ca asa merita astia care nu vor nimic, dar care lasa ei impresia ca vor. Nu e normal sa profite de vulnerabilitatea ta, dar nici tu nu il mai lasa! 

 

Oricum, cred ca deja i-a trecut de sexat extra. :lol:

Iar tu... tu nu ai pierdut nimic. 

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu pot, nu sunt asa imi doresc un copil cu cineva care i-si doreste la fel de mult ca si mine.Am pierdut, sunt dezamagita de mine pentru ca m.am lasat condusa de sentimente.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred , dupa multe saptamani abia acum mam ridicat din pat.Era daramata psihic.Am nevoie de timp pentru mine si cred ca in viitor voi proceda altfel cu mai multa atentie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Elena, de multe ori bărbații se poartă frumos pentru a obține mai mult. Nu este oare posibil să fi înțeles tu greșit gesturile lui? E clar că îți dorești o relație serioasă și șansa unei altfel de vieți, și mă gândesc că ai crezut că atenția pe care ți-o acordă înseamnă mai mult. Doar tu știi ce a fost între voi, dar trebuie să fii mai atentă pe viitor.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a spus ca i-si doreste o relatie serioasa si are nevoie de timp sa ma cunoasca.Dar in acelasi timp atitudinea lui nu reflecta asta.Eu ma duceam la munca iar el se duce prin baruri si cluburi.Astepta sa vin eu sa ii dau sa manance asa ceva..Imi vorbea de nu stiu ce concediu impreuna de parca eu asta imi doresc.Eu eram dispusa sa renunt la jobul asta si sa fac sa fie bine.Apoi cand am cerut ceva mai mult mi.a spus ca nu stie ce vrea sa inteleg asta.Atunci am cedat nervos pentru ca am fost mintita.Este foarte dureros pentru mine cel putin sa lasi un om sa te cunoasca, viata ta, sentimentele tale si sa fii mintit la urma.Eu nu a-si putea face asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. De exemplu eu care mam indragostit de un barbat care mi-a spus ca ma vrea dar cand i-am cerut mai mult a spus pas.

2. Aveam nevoie de de cineva sa ma faca sa trec printr-o perioada grea, nu.

1 si 2. Gresite amandoua, nu poti cere nimic nimanui, niciodata, asta e o lectie importanta in viata, oamenii iti dau pt ca vor ei, nu pot fi constransi. Oricine pleaca atunci cand intr-o relatie i se pretinde. Trebuie sa-i faci sa te vrea, nu sa le-o ceri, unde pana mea ai mai vazut tu asa ceva?

Si 2, nimanui nu ii place sa fie manta de vreme rea, nu te poti folosi de oameni la modul asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am 26 de ani si nu am abut niciodata o relatie adevarata. Pana la 25 de ani ce sa mai zic...nu am avut nicio relatie dadeam doar peste oameni neseriosi care spuneau ca nu vor inca nimic serios si atunci fugeam de ei. Acum am zis sa imi dau o sansa dar am ajuns sa aud aceleasi texte de om neserios..ba chiar mai rau ca ii e rusine cu mine ca nu sunt bogata ca nu va lua niciodata pe una ca mine. Eu de la inceput nu i-am ascuns ca nu sunt bogata nu inteleg de ce il deranjeaza abia acum...ma si jigneste de multe ori ca nu na vrea nimeni. Am terminat o facultate grea lucrez, mereu am avut reusite in sfera profesionala am salariul meu nu am masini scumpe si case dar nu am nevoie de nimeni sa ma intretina, nu l-am inselat mereu m-am purtat frumos...nu inteleg unde gresesc de dau mereu peste oameni nepotriviti sau daca la inceput par potriviti se schimba asa radical?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu se schimba, asa erau de la inceput, dar se prefaceau, sa-ti intre in gratii. Unul care are nesimtirea sa-ti spuna ca ii e rusine cu tine, merita scuipat in gur..  in ochi.

Probabil urmezi un tipar cand ii alegi, cine stie. Dar nu dispera, mai ai timp, fii mai atenta la ei si nu te implica afectiv, pana nu intelegi daca merita. N-ar trebui sa fie complicat.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×