Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Bine ca ti-a pasat tie de el cand l-ai mintit ca inca esti insacinata. Doar ca sa-l tii legat de tine, asa-i? 

Ce vrei tu este una, nimeni nu este obligat sa-ti ofere ceea ce ceri, ce vrei. Te-ai tradat singura, cu asteptari ireale si egoiste, atat. 

 

Cat tupeu si cata victimizare, mai ca-mi dau lacrimile. Not. 

 

Stiu, eu sunt aia frustrata care arunca cu venin insa, prieteneste iti spun, barbatii nu suporta disperatele, fug mancand pamantul de ele. Cand toate relatiile tale dau rateuri, uita-te intai la tine inainte de a arunca vina pe altcineva. De cele mai multe ori problema se afla in noi, nu in altii. ;)

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M1elena, fara suparare (desi va fi, cu siguranta), un barbat are dreptul sa stie ce s-a intamplat cu copilul lui. Daca e, daca nu mai e, cand a fost...  Macar atat. Stiu ca feminisul decreteaza ca e doar dreptul femeii samd; in realitate nu e. Inteleg ca nici nu l-ai intrebat inainte sa termini sarcina, altfel nu l-ai fi putut minti ca inca erai insarcinata.

 

Sunt lucruri foarte serioase si nu doar "elemente oarecare" intr-o relatie.

 

Nu te judec; nu sunt in masura sa judec pe nimeni.

 

Insa... poate e mai bine sa o iei de la capat, sa stai o vreme singura si sa astepti partenerul potrivit, pe care sa il tratezi cu sinceritate. Zic si eu.

 

Mi se pare ca tratezi anumite lucruri ca si cand nu ar fi foarte importante, ori la un moment dat iti vei da seama ca au fost.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A fost bucuros ca am scapat de copil.Mi-a spus ca am scapat de o problema.Normal ca stia.Faptul ca l.am mintit apoi si am facut asta ca nu mai suportam cum ma trateaza.Imi doream sa comunicam sa stiu de ce se comporta asa.Si raspunsul era o sa vorbim intr-o zi.Am mintit si nimic nu scuza asta, dar am cedat nervos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ii cunoști la locul de muncă, nu te mai mira ca nu merge. Oamenii vin acolo pentru ceva plăceri punctuale,adică specific locului. Poti fi tu cea mai minunată femeie, ei nu te pot vedea dincolo de ceea ce le oferi la locul de muncă.

Cred ca ți-am mai spus pe celălalt topic,schimba anturajul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt sigura de asta, dar încearcă sa fii mai selectiva și, cel mai important,mai realistă.

Trebuie sa înveți ceva din tot ce ti se întâmpla, clar nu alegi de unde trebuie.

Încearcă da legi o relație cu un bărbat pe care il cunoști in alt context. Contextul de acum, clar nu este in avantajul tău.

Putin sunt bărbații care își doresc relații cu femei din domeniul tau de activitatea. Putini spre deloc. De ce? Habar nu am. Dar ăștia suntem. judecam,ne pasa de părerea prieteniilor, de părerea familiei, etc.

Da,se si pot îndrăgosti nebunește, fara sa mai tina cont de ceva, așa am citit eu in cărți Siam văzut in filme. Dar doar acolo.

Poate e cazul sa îți vei o perioadă de job,pana îți atingi țelul, ca după aceea sa te îndrepți Sprea altceva?

Nu cred ca vrei sa faci asta o viață.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, este doar o perioada din viata mea, si nu este deloc usor.Dar asta nu inseamna ca nu sunt un om bun, cu intentii cat se poate de normale.Ma durut enorm cand tipul respectiv cand i-am spus de relatie mi.a intors spatele..Ma simteam lipsita de valoare, un,om care nu merita nimic pt, ca lucrez unde lucrez.Dar in viata nu facem intotdeauna ce ne dorim, si nu trebuie sa judecam.Eu asta cred.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Elena, este absolut firesc sa-ti doresti o relatie stabila, casatorie, copii etc, dar as vrea sa intelegi ca este extrem de greu sa realizezi aceste lucruri daca nu te rupi de locul tau de munca. Oamenii pe care-i intilnesti in aceste circumstante au tendinta de a te privi de sus si nu ai ce face in aceasta privinta. In momentul in care vei renunta la ceea ce faci vei vedea ca si oamenii te vor privi altfel. 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×