Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Cel puţin patru specii de extratereştri au vizitat Pămantul

Postări Recomandate

Trauma de la atata responsabilitate si onoare ce au fost stopate.

Vezi ca a raspuns dincolo colega Oga, te-ai edificat acuma? Te-ai dat repede la fund cu gura aia mare: :spam:

Ești prea profund pentru mine...

Totul este un basm, sau o poveste.

Deja ma plictisesti.

Da, în opinia lui, ca un ”luptător” ce se crede, i-a cășunat pe Luci și pe Olga, că deh, cu ele se crede el bărbat și tare și le faultează pe unde apucă!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ești prea profund pentru mine...

Da, în opinia lui, ca un ”luptător” ce se crede, i-a cășunat pe Luci și pe Olga, că deh, cu ele se crede el bărbat și tare și le faultează pe unde apucă!

Stai linistit, Vriies, ca se "faulteaza" pe sine, pe mine chiar nu are cum ! Pe la noi este-o vorba : "ca de-aia nu mai pot io de ocara cuiva! ". Era previzibil ca asa va proceda.Io-s o tipa foarte calma si intelegatoare  si ar trebui sa fie ceva foarte grav ca pe mine sa ma enerveze cineva. Da, marturisesc, cateodata ma intristez, insa, asa cum v-am mai spus: marim "doza de iubire", ca sa parafrazez pe cineva si totu-i perfect (din toate punctele de vedere) ! :)

Editat de LuciaD
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, în opinia lui, ca un ”luptător” ce se crede, i-a cășunat pe Luci și pe Olga, că deh, cu ele se crede el bărbat și tare și le faultează pe unde apucă!

 

Ai vazut lumanarea la pagina principala al forumului???   Arde pentru el ... cu urarile de rigoare  :gdevil:   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

http://jurnalul.ro/it/stiinta/fizicianul-american-michio-kaku-stie-cand-ne-vom-ataca-ozn-urile-762229.html

 

Fizicianul american Michio Kaku stie cand vor reveni extraterestri pe Terra, chiar spune ca "ne vor ataca OZN- urile" !

 

(am primit de la o prietena acest link)

 

Probabil că prietena ta iubește senzaționalul, mai mult decât orice, iar părerea mea e că ar trebui să verifici astfel de informații înainte de a le populariza. 

Unde spune el, în linkul respectiv, în care e vorba de previziuni pentru 2018, că știe cu certitudine când vor veni extratereștrii pe Terra și că ne vor ataca OZN-urile?

Michio Kaku e într-adevăr un fizician, profesor de fizică și autor a cărți și multor articole de popularizarea științei. Un tip foarte deschis la minte, în opinia mea. El vorbește într-adevăr despre schimbarea climei, despre uragane, despre situația din Coreea de Nord și despre problema civilizațiilor extraterestre, a exoplanetelor și a „elanului” nostru spațial. Dar în niciun caz nu spune că în 2018 ne vor ataca extratereștrii și ne vor face muci!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil că prietena ta iubește senzaționalul, mai mult decât orice, iar părerea mea e că ar trebui să verifici astfel de informații înainte de a le populariza. 

Unde spune el, în linkul respectiv, în care e vorba de previziuni pentru 2018, că știe cu certitudine când vor veni extratereștrii pe Terra și că ne vor ataca OZN-urile?

Michio Kaku e într-adevăr un fizician, profesor de fizică și autor a cărți și multor articole de popularizarea științei. Un tip foarte deschis la minte, în opinia mea. El vorbește într-adevăr despre schimbarea climei, despre uragane, despre situația din Coreea de Nord și despre problema civilizațiilor extraterestre, a exoplanetelor și a „elanului” nostru spațial. Dar în niciun caz nu spune că în 2018 ne vor ataca extratereștrii și ne vor face muci!

 

No, da'  care-i treaba ?! Io am postat o informatie aparuta in media, atat ! Sau n-am voie ?!  :unknw:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

No, da'  care-i treaba ?! Io am postat o informatie aparuta in media, atat ! Sau n-am voie ?!  :unknw:

Sigur că ai voie, nu asta e problema. 

Însă e bine să verificăm informațiile înainte de a le populariza. 

În cazul de față e vorba de un articol care se vrea cu orice preț „senzațional” și care tinde să-l pună pe Michio Kaku într-o postură mai puțin plăcută. 

Oamenii care nu se obosesc să caute, citesc astfel de chestii, apoi zic: „Iote, bă, ce-a zis tâmpitul ăla!”

Editat de Vriies
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sigur că ai voie, nu asta e problema. 

Însă e bine să verificăm informațiile înainte de a le populariza. 

În cazul de față e vorba de un articol care se vrea cu orice preț „senzațional” și care tinde să-l pună pe Michio Kaku într-o postură mai puțin plăcută. 

Oamenii care nu se obosesc să caute, citesc astfel de chestii, apoi zic: „Iote, bă, ce-a zis tâmpitul ăla!”

 

De ce interpretezi asa?! Io nici nu m-as fi gandit, asa ca tine, ca cineva a scris acest articol pentru  " "senzational" si care sa-l puna pe Michio Kaku intr-o postura mai putin placuta."! Michio Kaku este un scump, un foarte simpatic astrofizician, i-am urmarit toate emisiunile in care apare pe la TV , am citit multe despre activitatea, preocuparile si pasiunile lui, mai ales cele despre calatoriile interstelare si despre cum am s-ar putea coloniza alte planete, sunt la curent cu toate informatiile date publicului de catre NASA , s.a.m.d. Astronomia este o pasiune de-a mea. Pe Michio Kaku nici n-ar putea sa-l puna nimeni intr-o "bordura proasta", deoarece el este acolo unde este, iar cei care se gandesc la asa ceva, nici nu sunt luati in seama, mai ales de catre mine. :)

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×