Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Cel puţin patru specii de extratereştri au vizitat Pămantul

Postări Recomandate

Stanton T. Friedman, fizician de profesie, este primul cercetător civil care a studiat incidentul de la Roswell. El a sprijinit ipoteza că acolo am avut de-a face cu un accident autentic al unei nave spațiale extraterestre. 

 

  


Încă din 1968, Friedman a declarat în cadrul unei comisii a Camerei Reprezentanților din SUA că există dovezi care sugerează că Pământul este vizitat de vehicule extraterestre controlate inteligent. 

Pe baza propriilor cercetări, concluziile sale sunt:

 

  • Există dovezi incontestabile că planeta Pământ este vizitată de nave spațiale extraterestre controlate inteligent; că "unele" OZN-uri sunt nave spațiale (gigantice) ale extratereștrilor, deși majoritatea acestora nu sunt. (Acestea fiind vehicule „locale” ale extratereștrilor)
  • Câțiva oameni din Guvernul Statelor Unite și din alte guverne cunosc ceea ce este afirmat mai sus, cel puțin din 1947 și impun asupra lor o politică de secret militar strict, prin care informațiile să fie disponibile doar celor care "trebuie să le cunoască neapărat".

 

https://ro.wikipedia.org/wiki/Stanton_T._Friedman

Editat de Vriies
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Argumentul   suprem   al negationistilor   ramane    bascalia.

Slogan imprecis, simplist şi eronat-înfierător, în spatele căruia se poate ascunde o miopie intelectuală sau un eclectism bine înrădăcinat. Înainte de-a da cu condeiul-n hârtie ai face bine să numeri calm până la zece şi apoi să nu mai deschizi focul, (eventual) stimabile, care se crede amiral nazist...

 

Nae Tractoristu

Editat de nicksson

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vad   ca   te   deranjeaza   cand   ti   se    pune  oglinda-n  fata.Asa   de    enervante    sunt   si    comentariile  tale    de   semidoct  atoate   stiutor.
De   miopie   intelectuala   numai la    tine   poate   fi   vorba.Nu   vezi    ca   nu   esti   in   stare   sa   duci    o   polemica  cu    argumente   ci   numai    cu    bascalie   si    atacuri   la   persoana?

Editat de Canaris2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vad   ca   te   deranjeaza   cand   ti   se    pune  oglinda-n  fata.

Trebuie să te dezamăgesc, dar nu te pot considera oglinda mea, oricât ţi-ai dori acest lucru. Asta fiindcă în primul rând ar trebui să ştii să ari. Apoi să semeni. Apoi să culegi, cu mâna, nu cu bomba.

Altminteri, despre ce atac la persoană vorbeşti? Sau nici nu ştii cine a fost Canaris (al cărui nume ţi l-ai ales drept avatar şi sugerezi că i-ai fi urmaş)?

Ar fi bine dacă ai rămâne la subiect, fără a mai împărţi note comentariilor mele... Dacă ai văzut extratereştri sau ai păreri despre ei, vorbeşte fără să mai dai din coate...

 

Nae Tractoristu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie să te dezamăgesc, dar nu te pot considera oglinda mea, oricât ţi-ai dori acest lucru. Asta fiindcă în primul rând ar trebui să ştii să ari. Apoi să semeni.

Nu   tin   deloc  sa   seaman   cu   tine.Vad   ca   tu   ari   pe   alaturi.  de   unde-ai    scos-o pe   asta    cu   bombele   lui   Canaris?Da   pe   Wiki   si    vezi    cu    ce   se    ocupa  el.Te    pricepi   la    istorie   la   fel   de   bine   ca   la   OZN-uri

 Dacă ai văzut extratereştri sau ai păreri despre ei, vorbeşte fără să mai dai din coate...

 

Nae Tractoristu

Iar   esti   impertinent.Cand am   spus   eu c-am   vazut extraterestrii

 Dacă ai văzut extratereştri sau ai păreri despre ei, vorbeşte fără să mai dai din coate...

 

Nae Tractoristu

 

Iar  esti impertinent.Cand  am   spus  eu   ca   am   vazut   extraterestrii?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Slogan imprecis, simplist şi eronat-înfierător, în spatele căruia se poate ascunde o miopie intelectuală sau un eclectism bine înrădăcinat. Înainte de-a da cu condeiul-n hârtie ai face bine să numeri calm până la zece şi apoi să nu mai deschizi focul, (eventual) stimabile, care se crede amiral nazist...

 

Nae Tractoristu

Nu e un slogan imprecis și eronat, ci o constatare a unui fapt care n-ar trebui să te supere. Oricine ar citi postările tale de pe acest topic ar ajunge lesne la această concluzie, anume că „argumentele” tale colea sunt de fapt un șir de bășcălii.

Că nu dai un ban pe posibilitatea existenței civilizațiilor extraterestre, s-a înțeles din prima ta postare. Nu-i bai, fiecare cu părerea lui. Dar care e motivația care te mână în luptă, totuși, pe un subiect care de fapt nu te interesează? Vrei să scoți în evidență slăbiciunea intelectuală a preopinenților? Sau poate că, de fapt, te interesează subiectul și ți-ai asumat rolul de catalizator?  :)  :lol:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mult mai mult decat 100 de specii au aterizat si vizitat planeta noastra, au si lucrat o vreme de cateva secole pe aici, insa erau discreti iar oamenii din jur erau simpli si le credeau zei de temut in caz ca nu se comporta "civilizat".   Se disting aceste fiinte de restul populatiei dar azi nu da atentie nimeni pe langa cine trece ca sint preocupati cu telefonu' celular sa texteze. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricine ar citi postările tale de pe acest topic ar ajunge lesne la această concluzie, anume că „argumentele” tale colea sunt de fapt un șir de bășcălii.

 

N-aș vrea să fiu nedrept cu tine, Nae, așa că țin să-mi rectific o afirmație făcută mai sus.  

Mai corect ar fi fost: „ Nu toate argumentele tale de pe acest topic sunt bășcălioase, ci o parte însemnată din ele - ceea ce, nu pot nega, m-a deranjat și pe mine în trecut, atunci când discutam”. Au fost și argumente „bune”, să zicem așa, dincolo de ironii, la care m-am străduit și io să răspund - fie serios, fie încercâd să-ți întorc ironia.

Dar să lăsăm ironiile trecutului și să încercăm să ne concentrăm pe prezent...

 insa erau discreti iar oamenii din jur erau simpli si le credeau zei de temut in caz ca nu se comporta "civilizat".   

 

Păi asta e și concluzia mea, anume că, de-a lungul timpului, am fost vizitați de ființe aparținând unor civilizații din alte planete și că acești „vizitatori” au fost greșit interpretați de străbunii noștri, care deseori îi confundau cu zei, cu îngeri, conform credinței și puterii lor de înțelegere...

Astfel de mărturii există în multe izvoare vechi

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In acele vremuri biserica domina si facea legile pentru amariti analfabeti, daca refuzau sa creada dogmele, erau morti!!!

Desi au vazut ceva, nu aveau curaj sa spuna ca erau interpretati ca si diavolii si distrusi, de frica inventau povesti sa scape cu viata. 

Bunica ne spunea niste povestiri, iar noi desi eram mici radeam de ea ca vorbeste prostii, in secret nu de fata cu ea ca ne-ar fi omorit in bataie ca am ras de ea. 

 

Orice era explicat prin prisma religiei si din puterea creatorului suprem.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×