Sari la conținut
Forum Roportal
Malkia

Relatie cu probleme

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Faci ca un arici. Ce vrei sa ti se spuna ? O galerie care sa zica "Go, go, go !" ?

N-ai sa vezi.

Doi tipi de 30 de ani si o tipa de 30 si un pic iti spun ca nu e asa, si mai e un troll de 30 si ceva care iti spune ca speranta moare ultima si ai o sansa vaga ca ala sa devina codependent emotional de tine.

 

Sunt un arici, da. Am stafiile mele.

 

Nu caut aprobare. Caut cat mai multe pareri. Pe ale voastre le-am inteles si va multumesc pentru ele. Mai astept si altele, poate mai apare cineva care a trecut printr-o situatie asemanatoare. O decizie e greu de luat, evident ca nu am putut ilustra toata situatia in cateva cuvinte si deocamdata incerc sa studiez problema. Astept, astept, astept... nu as vrea sa iau o decizie pe care sa o regret mai tarziu. Am nevoie de mai multe date, mai ales din partea lui. In momentul asta daca plec, voi ramane cu "ce-ar fi fost daca...?". Si stiu ca nimic nu e mai rau decat asta...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu n-am zis sa pleci. Numai sa nu te astepti la ceva gen marea dragoste. Sau love&marriage.

Tao are dreptate (in vino veritas). Suferinta potenteaza emotiile placute prin contrast, o data disparuta suferinta, nu mai exista balans, iar emotiile pozitive, nemaiavand opozitie, par benigne.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tao are dreptate (in vino veritas). Suferinta potenteaza emotiile placute prin contrast, o data disparuta suferinta, nu mai exista balans, iar emotiile pozitive, nemaiavand opozitie, par benigne.

 

Vezi ca eu vad tot. Nu incerca sa ma subminezi ca n-ai sanse :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Suferinta este cel mai mare afrodiziac. Asta fara discutie. Fericirea este cumplit inferioara suferintei in acest aspect. Daca tu te-ai daruit unui barbat atunci cand el sufera el nu prea mai are ce sa vada in tine dupa - asta e un soi de 1 la 1 daca sti ce e si asta....

 

Pai si lamureste-ma... trebuie sa ma pastrez "pura" si sa ma culc cu el cand nu mai sufera? Sau era despre daruire cu totul? secret.gif

 

Nu ma daruiesc "cu totul", nu mi-am pus tot sufletul pe tava. O parte din mine ramane la mine, daca se pierde misterul si vede ca ii mananc din palma s-a dus tot interesul... Nici mie nu imi plac barbatii-catelusi, vreau pe cineva cu personalitate. Mie nu imi e teama ca daca spun ce imi place/nu imi place il voi pierde... La asta te refereai, nu?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Are un caracter puternic sau slab ? Trece greu sau usor peste greutati ? Care e parerea ta ?

 

Greu de spus cum e de fapt, la salata actuala de sentimente... ce am vazut e ca are un suflet sensibil, dar care e ascuns bine. O face pe durul si mai rar lasa garda jos, dar asa sunt si eu... In asta recunosc doar un om care si-a luat multe lovituri si a invatat sa pareze/disimuleze. Ca mine. Iar eu consider ca am un caracter puternic.

Editat de Malkia
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma daruiesc "cu totul"...

 

Rili ? :P

 

...daca se pierde misterul si vede ca ii mananc din palma ...

 

Asta cum se cheama ? :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe topicul precedent iti spuneam sa take a leap of faith si sa iei lucrurile asa cum sunt, altfel incepi cu stangul.
Cam asa ar trebui sa iei lucrurile si acum, asa cum sunt, fara sa incepi sa ai vreo misiune mesianica, fara sa incerci sa repari pe cineva.
Relatia nu e doar cu probleme, relatia e pe moarte si cel mai bun lucru pe care il poti face pentru tine, e sa o lasi sa moara.
Cand cineva iti spune ca nu e pregatit pentru o relatie, de cele mai multe ori nu e pregatit pentru o relatie cu tine si in cele mai multe cazuri asta nu se schimba.
Nu mai cauta lucruri acolo unde nu exista(iti ziceam si asta pe celalalt topic) iubirea, asa cum o percepi tu, nu e perceputa la fel de tipul asta. Si da, intr-o oarecare masura poate avea legatura cu greutatile prin care trece, dar mai mult are legatura cu faptul ca nu vrea relatie cu tine.
Daca o percepea ca tine, era foarte bucuros de faptul ca are pe cineva cu care poa' sa paseasca pe langa tot ce-i arunca ziua de maine in cale, nici macar nu trebuia sa iti spuna, se simtea.
Atat timp cat lucrurile nu-s asa, stop it.

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×