Sari la conținut
Forum Roportal
Malkia

Relatie cu probleme

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Cei ne-suferinzi aveau alte hibe, nu ma intelegeau sau erau nepasatori. E mai ok asa? smile.png

 

Asta inseamna doar ca nu erau cei potriviti pentru tine, in sens ca wasn't meant to be. Atat. Nu inseamna ca e preferabil un barbat care a trecut prin suferinta, deoarece ala e mai intelegator. E intelegator poate atat timp cat inca mai sufera si nu ai de unde sa stii cum ar fi daca l-ai intalni peste ani de zile cand e mai mult decat ok emotional. Poate e si el exact ca cei "ne-suferinzi" pentru ca acum se incadreaza si el in aceiasi categorie.

Apropo, nu cred ca exista om pe lumea asta care sa nu fi trecut prin suferinta emotionala, fie ea legata de amor sau alte chestii. Exceptie fac cei cu disabilitati mentale care nu stiu saracii pe ce planeta se afla, in rest toata lumea a suferit mai mult sau mai putin in diverse momente ale vietii, chiar si "ne-suferinzii" actuali.

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Experienta (sau "suferinta") aduce cu sine si o mai buna intelegere a celuilalt. Cei ne-suferinzi aveau alte hibe, nu ma intelegeau sau erau nepasatori. E mai ok asa? smile.png

 

 

Hai ma, esti femeie, nu sti ca voi sunteti ale dracu? Mai ales cand emiteti judecati? Dar aici nu asta ar trebui sa te intereseze - din o mie de mesaje tu l-ai ales p'ala. Asta ce semnifica? Te deranjeaza mai putin faptul ca ti se critica alegerea in sine si mai mult ca esti criticata tu pentru alegere. Iar daca asa stau lucrurile in ce te transformi tu? Nu in a gasi mortul care sa vada in tine viata? Serios acum, hai sa fim seriosi.

 

Ce vrei tu de fapt?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu m-am implicat in relatii doar cu barbati suferinzi. Si nu sunt singura - sunt o gramada de barbati/femei care fac asta, ii am in jurul meu. Daca m-as fi implicat intr-o relatie cu un barbat care nu a trecut prin diverse si e si ok ca om, poate era cu "and they all lived happily ever after". Experienta (sau "suferinta") aduce cu sine si o mai buna intelegere a celuilalt. Cei ne-suferinzi aveau alte hibe, nu ma intelegeau sau erau nepasatori. E mai ok asa? smile.png

 

Faptul ca sunteti multi... si am facut si eu parte dintre voi... armata Scufitzelor Roz, nu inseamna ca e bine pentru tine. Nu e nicio gluma.

Barbatii care au trecut prin diverse trebuie sa treaca si peste. Tu n-ai rabdare sa treaca si peste... therefore... cray.gif :brokenheart:

Faptul ca un barbat e emotional nu inseamna ca e pentru ca asta ii inspiri tu, daca el e suferind, e o chestie de colac de salvare... imi pare rau ca am o viziune de ansamblu deja asupra a ce spun si nu am cuvintele necesare sa exprim. Pot sa zic doar ca lucrurile se vad bine de undeva de sus si nu dor. Acolo sus ajungi dupa ce treci peste niste chestii, nu in timp ce esti in mijlocul lor.

Eu am facut chestiile astea si mi s-au facut chestiile astea, noroc ca eram mai mic si mai instabil si durau putin, adica nu ani.

Editat de S.R.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bafta in viata ta mincinoasa - prevad un blog plin de impliniri false - vei scrie frumos si vei primii mii de like'uri. Dar in suflet vei fi tot goala...asta e....

 

Te-as ruga sa nu fii rautacios - nu am o viata mincinoasa, nu scriu pe bloguri si nu caut like-uri. Viata mea personala o traiesc eu si atat.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai ma, esti femeie, nu sti ca voi sunteti ale dracu? Mai ales cand emiteti judecati? Dar aici nu asta ar trebui sa te intereseze - din o mie de mesaje tu l-ai ales p'ala. Asta ce semnifica? Te deranjeaza mai putin faptul ca ti se critica alegerea in sine si mai mult ca esti criticata tu pentru alegere. Iar daca asa stau lucrurile in ce te transformi tu? Nu in a gasi mortul care sa vada in tine viata? Serios acum, hai sa fim seriosi.

 

Ce vrei tu de fapt?

 

Comenteaza-l p-asta.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt dar ia gandeste-te. Daca acum treci printr-o perioada proasta si Gheorghina e mereu langa tine sa te sprijine, nu te atasezi de ea ? In rest, nu stiu ce a postat Malkia pana acum, dar din ce povesteste in prezent, acest om nu este genul porc fara suflet.

Nu am fost nici eu porc fara suflet... chiar am crezut ca-mi place sau imi poate placea Gheorghina, si am folosit-o ca un marsav, am constientizat dup-aia.

Iar pe perioade scurte diverse Gheorghine m-au folosit pe mine, apoi cand le era bine, un sut in cur si gata, end of "love".

Editat de S.R.
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa o relatie terminata si o pauza suficienta cat sa imi revin, am cunoscut un barbat

 

Bingo. Vezi ? Exact ceea ce spuneam eu. Tu ti-ai revenit, esti ok, esti pregatita pentru o noua relatie, pentru a iubi, a oferi. El este la acest stadiu la care esti tu ? Asta sa te intrebi. Si daca nu e, nu incerca sa-l aduci ca vei esua. Trebuie sa ajunga singur la stadiul asta.

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Bingo. Vezi ? Exact ceea ce spuneam eu. tu ti-ai revenit, esti ok, esti pregatita pentru o noua relatie, pentru a iubi, a oferi. El este la acest stadiu la care esti tu ? Asta sa te intrebi. Si daca nu esti, nu incerca sa-l aduci ca vei esua. Trebuie sa ajunga singur la stadiul asta.

Auzi, tu sti abecedarul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am fost nici eu porc fara suflet... chiar am crezut ca-mi place sau imi poate place Gheorghina, si am folosit-o ca un marsav, am constientizat dup-aia.

Iar pe perioade scurte diverse Gheorghine m-au folosit pe mine, apoi cand le era bine, un sut in cur si gata, end of "love".

SR mama ai un suflet sensibil in ciuda a ce vrei tu sa arati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×