Sari la conținut
Forum Roportal
Malkia

Relatie cu probleme

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Ma bucur sa te citesc din nou Naeema, been a long time...

 

 

Si eu ma bucur ca ai revenit. smile.png

 

Ma pune pe ganduri ce imi scrieti... oare oamenii de genul asta nu mai pot fi "reparati" cu dragoste? Sunt.... hopeless?

 

 

Nu sunt hopeless dar trebuie sa se vindece singuri, in timp si uneori da, o fac chiar si cu ajutorul altei persoane dar nu cred ca ai vrea sa fii tu acea Mama Tereza pentru el, dupa care sa te paraseasca pentru ca se indragosteste cu adevarat de alta. Ce zici ?

Se spune ca cel mai bun lucru de facut cand iesi dintr-o relatie, este sa stai single o perioada nu sa te implici imediat cu altcineva pentru ca nu este fair pentru persoana cu care te implici. Vrand nevrand o folosesti ca umar de plans, ca sprijin, ca mediu sa uiti de necaz si suparare, si ca atare nu esti inca capabil sa-i oferi respectivei persoane ce-i mai bun in tine sau sentimentele pe care le merita. Oamenii acestia au nevoie de un amic, amica pentru inceput, nu de relatie romantica pentru ca nu sunt inca pregatiti emotional sa ofere ceea ce li se ofera.

Editat de Naeema
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu se ataseaza nimeni de nimeni, Dragostea e una si la 20 si la 30 si la 40. Acum daca tu la 30 hotarasti ca nu e cazul sa dai cu piciorul nu inseamna ca traiesti dragostea - inseamna ca te-ai maturizat sentimental si atat.Bafta in viata ta mincinoasa - prevad un blog plin de impliniri false - vei scrie frumos si vei primii mii de like'uri. Dar in suflet vei fi tot goala...asta e....

Editat de Dismissive
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca aveti dreptate. S-ar putea sa se ataseze de ea daca e alaturi de el in aceasta perioada grea.

 

Da, se prea poate. Se intampla mereu in filmele indiene. :lol:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se intampla si in realitate. smile.png

 

Daca esti psiholoaga pe bune, nu psiholoaga parata, analizeaza pattern-ul Malkiei. Eu nu sunt, dar din scrierile ei de-a lungul timpului nu au cum sa nu ma loveasca peste ochi niste chestii. Nu mai da oamenilor sperante false beee.gif

Editat de S.R.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se intampla si in realitate. smile.png

 

Posibil, de aceea am scris ca exista si exceptii. Daca Malkia e pregatita sa-si asume riscul ca nu va fi una din acele exceptii, asta e alta poveste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Malkia, ca analist al tau de prin 2008, iti atrag atentia ca ai un talent deosebit sa te bagi plina de sperante in relatii cu diversi care sunt cumva loviti in aripa, si nush, tu speri la marea dragoste p-acolo, la cum or sa se vindece ei de la dragostea ta, sau ceva de genu'. Deschide topic la psihologie - "de ce ma implic in relatii cu barbati suferinzi". E doar o parere, nu dau cu paru'. Plus ca te omoara chimia pe tine (lust = dorinta).

 

Nu m-am implicat in relatii doar cu barbati suferinzi. Si nu sunt singura - sunt o gramada de barbati/femei care fac asta, ii am in jurul meu. Daca m-as fi implicat intr-o relatie cu un barbat care nu a trecut prin diverse si e si ok ca om, poate era cu "and they all lived happily ever after". Experienta (sau "suferinta") aduce cu sine si o mai buna intelegere a celuilalt. Cei ne-suferinzi aveau alte hibe, nu ma intelegeau sau erau nepasatori. E mai ok asa? :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca esti psiholoaga pe bune, nu psiholoaga parata, analizeaza pattern-ul Malkiei. Eu nu sunt, dar din scrierile ei de-a lungul timpului nu au cum sa nu ma loveasca peste ochi niste chestii. Nu mai da oamenilor sperante false beee.gif

Nu sunt dar ia gandeste-te. Daca acum treci printr-o perioada proasta si Gheorghina e mereu langa tine sa te sprijine, nu te atasezi de ea ? In rest, nu stiu ce a postat Malkia pana acum, dar din ce povesteste in prezent, acest om nu este genul porc fara suflet.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×