Sari la conținut
Forum Roportal
an3m0na

Sunt geloasa pe fiica nașei lui

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

E clar ca ea are ganduri ascunse, si se pare ca incet incet il "abureste" pe prietenul tau. Oricum se pare ca el are incredere in tine, si iti arata ce vorbesc; ai grija ca poate te pune la incercare.Te sfatuiesc sa nu faci crize de gelozie, pt ca astea l-ar indeparta de tine. Incearca sa fii intelegatoare si cum zice alexandra, mai bine mergi cu ei decat sa mearga singur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Anemona, ce ti-e neclar?

 

Fie ca au sau nu o idila, iubitul tau nu te respecta.

Asta ca sa nu spun ca nu e barbat.

 

Sigur, daca doamna nasa a venit despuiata, intelegi ca si-a pierdut mintile...e in firea lucrurilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum a spus si Kontro, atat timp cat atitudinea ei fata de tine a fost inghitita de el, e lipsit de respect fata de tine. Nu doar ca te-a ignorat ea, ci si el a facut exact acelasi lucru. Ei ii poti intoarce ignoranta, e o straina, dar lui?

Atitudinea lui pare chiar duplicitara, oarecum. Parca ar flirta si cu ea, te-ar tine si pe tine langa el. Daca i s-au aprins calcailele dupa nasa si isi doreste o tavaleala, nimic nu il va impiedica, crede-ma. O va face.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E evident ca nu te respecta absolut deloc. E aiurea sa consideri totusi ca problema e ea, pentru ca adevarata problema e el. Puteau sa 1000 de fiice ale habar n-am cui cu decolteul pana la pantofi, ca daca el te respecta si iti respecta dorintele o lasa in pace cu toate decolteurile ei.

Nu sunt in masura sa dau sfaturi, dar nu stiu cat de mult merita barbatul asta atentia ta, sincer.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult pentru raspunsuri. chiar crezusem ca am inceput sa fiu paranoica. el insista ca nu e nimic, si ca nu poate renunta la orice comunicare cu ea, "sa nu se supere nasa" (mama acestei fete adica, pentru ca ma-sa ii e nasa, nu ea). acuma normal ca ma deranjeaza ca eu sunt mai putin importanta decat aceasta nasa cu care tine legatura din an in paste. am mai vorbit si ieri si azi pe tema asta si mi-a spus ca daca il va mai contacta pe mess, ii va raspunde lapidar si rece. multumesc inca o data mult. :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai nu stiu ce sa zic, sunt constienta ca nici gelozia nu e buna, dar o sa astept sa vad daca se tine de cuvant si apoi va spun si voua. :cry: sincer ma simt ceva mai usurata, desi toate mesajele mi-au confirmat temerile, dar ptr ca aici nu am cu cine ma sfatui si pentru ca el mereu imi baga in cap ca mi se pare, incepusem sa cred ca am luat-o razna si nu mai am pic de gandire rationala. e o usurare cand vezi ca si altii iti dau dreptate.

 

si o sa-i urmez sfatul alexandrei, nu ma mai duc la inca o intalnire de genul ala, decat poate sa o fac eu de data asta sa se simta prost! pay back time :cheer:

Editat de an3m0na

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai nu stiu ce sa zic, sunt constienta ca nici gelozia nu e buna, dar o sa astept sa vad daca se tine de cuvant si apoi va spun si voua. :cry: sincer ma simt ceva mai usurata, desi toate mesajele mi-au confirmat temerile, dar ptr ca aici nu am cu cine ma sfatui si pentru ca el mereu imi baga in cap ca mi se pare, incepusem sa cred ca am luat-o razna si nu mai am pic de gandire rationala. e o usurare cand vezi ca si altii iti dau dreptate.

 

si o sa-i urmez sfatul alexandrei, nu ma mai duc la inca o intalnire de genul ala, decat poate sa o fac eu de data asta sa se simta prost! pay back time :cheer:

Asa sa faci. Dar sa ne spui si noua ce i-ai facut centuristei.

Si in cazul tau nu este gelozie, este mai repede indignare, din cauza ca prietenul tau nu te respecta pe tine insuti.

Explica-i ca poate vorbi cu ea,. dar sa nu uite si cine esti tu.

Caci si tu ii poti face la fel si cu siguranta el se va simti si mai prost, daca tu ii vei zambi unui strain in prezenta lui.

 

Dar du-te si arde-o pe centurista. Nu o lasa sa isi mai vanture nurii prin fata prietenului tau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca ti-ai indreptat atentia... gresit.

Nu "nasica' este importanta in mom asta, ci motivul ce ii permite ei sa intre in realtia ta.

Fa un pas inapoi si analizea ce se intampla intre tine si prietenul tau.

 

Tu gandesti : " nasa" vrea sa imi destrame relatia.

Eu cred ca gresesti. Corect ar fi: " de ce prietenului meu ii place ca o alta femeie sa ii acorde atentie?"

Nici nu conteaza daca ea este nasa, fina, cumnata., vecina etc.

Conteaza ca el are nevoie de atentie din partea altei femei .

De ce ?

Nu cred ca pui bine problema. Oricarui barbat i-ar place sa fie bagat in seama.

Problema este : de ce se comporta cu ea asa in prezenta altor femei, ca si cum nu ar exista .

De ce nu o respecta si cauta alte motive ca sa se intalneasca cu centurista. :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×