Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Alex & M

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu stiu ca sa nu mai cauti scuze sa nu slabesti, de genul ca lui ii place mai cu carne.


Evident ca arati mai bine mai slaba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu caut scuze sa nu slabesc, povesteam facts

 

daca nu voiam sa slabesc, nu ma agitam ca o sticla de pepsi scapata pe jos. uneori din atata frustrare im vine sa dau pumni in gura celor ce zic/gandesc 'båh, aia e grasa'. eu cred ca multi nu stiu ce inseamna 'gras', dar ata ete, nu impui omului sa-i placa buca plina si sanu mare, daca el vrea snur. numai ca in mom asta, iti spun sincer, nu slabesc pt mine. ca mie imi place de mine, mie imi e bine, slabesc ca asa doreste publicul, ca nu ma 'incadrez' la ce imi cere inaltimea, ca asa si pe dincolo.

 

anyway, nu mai rediscut tema asta cu tine, nu ajung niciune. nici nu vreau sa ajung undeva.

 

as vrea uneori ca lumea sa inteleaga ca unora le e bine asa, mai cu carne si forme si sa-i lasa in plm in pace, fara sa le mai bata des apropos ca stiu ei nu stiu ce sala, ca nu stiu ce dieta sau kilu meu!

 

(si o sa mananc si un carnat azi, ca ma duc la tara si aia au carnati)

Editat de **Alex**

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oamenii te judeca. Deal with it. Sau stai fara oameni.

 

Ori actiune are consecinte - e cam asa: slabesti in scarba si ai boala pe public, sau nu slabesti si publicul te boscorodeste si ai boala pe public. Deci vezi cu care boala te impaci mai bine.

 

Btw, ai fani multi prin Norvegia care vor sa slabesti ?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oamenii te judeca. Deal with it. Sau stai fara oameni.

 

 

 

as sta daca as putea. m-am saturat in plm sa ne luam unii de altii 'uite-o p'aia ce stramba e' / 'uite-l p'ala ce chel e' / 'aia e grasa' / 'aia e nasoasa' / 'aia e tiganca'

 

dupa 65kile slabite, dupa sume imense bagate in op estetice, dupa chinuri si complicatii si plm, 'lumea' tot iti cere si vrea mai mult. nu ma simt niciodata bine cand ma duc la raionul cu ziare si reviste si dau numai de size 0 si fiecare coperta de revista e asa 'dieta saptamanii' / 'slabeste acum!' and so on...Plec d'acolo deprimata, plina de spume,fac si altuia spume si tot asa...

 

nu, in No nu am auzit ca mi s-a batut apropos sa slabesc, dar in ro cand am fost acum 1 luna mi s-a spus face 2 face de N-spe ori. 3 zile am stat si imi venea sa le scot dintii cu patentul. pana la urma am zis unuia ''te-n cacat ca nici nu mananc pe banii tai si nici nu tre sa ma 'uti tu' si boul 'oh, voiam sa fiu prietenos'

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce te freaca asa de tare ce zice "lumea" ? Mai ales daca sunt romani (a caror parere este mai putin importanta decat a gandacilor de bucatarie).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alex, cred ca aia de-ti spun ca esti grasa, sunt invidiosi pe tine. Chiar daca nu iti votez pozele, iti spun acum : Arati bine, fata ! Si la 58 de kile si la 68 de kile.

Cand niste persoane te incarca negativ, evita-le. Pur si simplu scoate-le din cercul tau de cunostinte.

Vezi sa nu te imbolnavesti de la atatea diete.

Poti slabi, micsorand portiile de mancare, dar rezultatele apar mai tarziu. In schimb, pe termen lung, mancand mai putin, devine un stil de viata si este usor sa te mentii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Arati ghine asa bre, lasa gura publicului.Gura de canal a publicului.

Mie tot mi se zice sa ma ingras. Iote bre, ti-ai rezolvat tu toate problemele, arati perfect si te-a pus ma-ta sa-ti dai cu parerea. Imi cumperi tu alte haine? Hai sictir pufos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alex, cred ca aia de-ti spun ca esti grasa, sunt invidiosi pe tine.

 

Fuck off !! Oamenii au pareri si atat, nu sunt invidiosi. Btw, tocmai mi-am dat seama ca esti grasa si ca probabil o sa zici ceva de genul "sunt batrana si am copii". Conteaza masura in care te afecteaza parerile altora.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt grasa, mey, dar nici slaba.

Dar, da, daca te lasi afectat de ce zice unul si altul, o sa ajungi sa nu mai stii ce vrei tu pt tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×