Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Daca tu nu faci nimic, nu se schimba nimic.

Cred ca erai doar plictisita.

Apropo de diagnostic - de ce ai mentiona tu aici ca ai fost la psihiatru si ti-a dat ala pastile ? Amanuntul asta nu ajuta cu nimic la a-ti da un sfat mai bun. Din contra.

Cat despre om invins, eu nu cred ca esti invinsa, cred ca e vorba de comoditate.

Nu este nimic SF in ce a spus Assassimon, doar ca probabil nu ti se aplica tie, nu in totalitate, cel putin.

In final, nu da vina pe cei din jur ca esti tu nefericita, sunt persoane cu care te-ai inconjurat in timp, nu cred ca te-au fortat sa ai legatura cu ei.

Daca nu ai un loc de munca si stai acasa, unde nu ai mare lucru de facut, normal ca te plictisesti si ti se pare ca e vinovat cineva ca nu faci tu nimic (soarta, oamenii, zeii, cine vrei tu).

 

Tie ce-ti place sa faci ? Faci ce-ti place ? (Nu excursii in Hawai, lucruri normale - citit, desenat, gradinarit, sau orice alt hobby sau ocupatie placuta).

 

Iti spun de pe acuma: "sa am o relatie fericita" nu face parte din categoria hobby-uri.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu nu faci nimic, nu se schimba nimic.

Cred ca erai doar plictisita.

Apropo de diagnostic - de ce ai mentiona tu aici ca ai fost la psihiatru si ti-a dat ala pastile ? Amanuntul asta nu ajuta cu nimic la a-ti da un sfat mai bun. Din contra.

Cat despre om invins, eu nu cred ca esti invinsa, cred ca e vorba de comoditate.

Nu este nimic SF in ce a spus Assassimon, doar ca probabil nu ti se aplica tie, nu in totalitate, cel putin.

In final, nu da vina pe cei din jur ca esti tu nefericita, sunt persoane cu care te-ai inconjurat in timp, nu cred ca te-au fortat sa ai legatura cu ei.

Daca nu ai un loc de munca si stai acasa, unde nu ai mare lucru de facut, normal ca te plictisesti si ti se pare ca e vinovat cineva ca nu faci tu nimic (soarta, oamenii, zeii, cine vrei tu).

 

Tie ce-ti place sa faci ? Faci ce-ti place ? (Nu excursii in Hawai, lucruri normale - citit, desenat, gradinarit, sau orice alt hobby sau ocupatie placuta).

 

Iti spun de pe acuma: "sa am o relatie fericita" nu face parte din categoria hobby-uri.

Dctorul de familie nu ie un psihiatru!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai impresia ca unii din noi sunt prosti, fie.

Eu n-am auzit de medic de familie, care sa dea tratament "pentru nervi" iti dadea trimitere, dar e ok, te cred.

Nu esti bolnava "psihica" d'aia, cum se numeste...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa zic ceva pentru care o sa ard in iad, mai ales ca dispretuiesc manifestarile astea, la fel si tentativele de barbati care sunt fani.

Duduie, ai un fel de a raspunde, de justifica toate picioarele pe care ti le aplica gibonul ala cu care stai.

Amin!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×