Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

a expus o problema si a cerut niste pareri. I s-au dat si acum nu-i convin.

Nu e vorba de asta. Atitudinea generală pe forumul ăsta e pur şi simplu feroce. Ceea ce poate fi OK pentru tine sau pentru mine, că nouă nu ne măn

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E neregulamentar sa spun ce cred eu... Inteligenta e una, satisfacerea unei nevoi e alta. Nu o cred nici mai inteligenta, nici mai putin inteligenta decat este. E doar o persoana straina care a expus o problema si a cerut niste pareri. I s-au dat si acum nu-i convin. Rezulta ca voia altceva, nu niste pareri. Altceva incepe de la plansul de mila si poate continua... :ro:

Ce stii despre problemele romanilor plecati in afara in materie de socializare ? ;)

nu am spus ca nu-mi convin.. am fost luata la misto,au fost putine persoane la care au raspuns omeneste,in rest au facut caterinca pe seama mea.. ce fain :blink:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Te intrebasem daca are vreo relevanta ca limba ei materna e romana.

Tu de ce scrii corect in romana?

 

Ei, exact asta a făcut şi ea, e o atitudine cât se poate de normală.

Bullshit, ea a reactionat asa si cand n-a fost atacata.

E o atitudine de tzatza doar, se invata pe ulite, garduri si bancute improvizate.

Editat de Mr.Pervy McPervert
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de asta. Atitudinea generală pe forumul ăsta e pur şi simplu feroce. Ceea ce poate fi OK pentru tine sau pentru mine, că nouă nu ne mănâncă prea des câinii din traistă, dar pentru majoritatea oamenilor normali ferocitatea asta e greu de suportat.

Am crescut câini, dar am avut şi mâţe. Şi pot să-ţi spun o chestie: când înghesui o mâţă într-un colţ şi nu mai are unde se fugă, se întoarce la tine, muşcă şi zgârie! Iar asta face orice mâţă sănătoasă la cap. Ei, exact asta a făcut şi ea, e o atitudine cât se poate de normală.

Iti garantez ca e soft atitudinea asta feroce d-aici.

Dar, intr-adevar, cand iei un om la misto, fie si pe cinstite, aluia nu-i mai pasa ca aveai tu dreptate, se simte agresat si te agreseaza inapoi, atat cat se pricepe.

 

nu am spus ca nu-mi convin.. am fost luata la misto,au fost putine persoane la care au raspuns omeneste,in rest au facut caterinca pe seama mea.. ce fain :blink:

Mai uita-te o data la steagul asta: :ro:

 

Pe partea cealalta, daca nu-ti convine caterinca, ori dai ignore la cine nu-ti place, ori raspunzi si tu la 'shto, daca nu te poti abtine.

 

Daca eu as vrea sa te enervez sau sa fac panarama de tine si vad ca si raspunzi ofticata la ce dume-ti dau, ce crezi tu, incetez sau nu ? :tease:

Dar stai cuminte, legat de limba romana, lumea are dreptate, chiar daca nu se exprima cu manusi. Scrie corect si nu mai sari-n sus si ia sa vezi cum se schimba treaba.

 

Tot nu mi-ai raspuns la intrebarile pe care ti le-am pus mai sus. Ce faci tu si-ti place ?

Editat de S.R.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am spus ca nu-mi convin.. am fost luata la misto,au fost putine persoane la care au raspuns omeneste,in rest au facut caterinca pe seama mea.. ce fain :blink:

N-au facut nicio "caterinca" ti-au spus doar ca esti agramata, un lucru de mare rahat, cand vine vorba despre limba ta materna.

Si de mai mare rahat, e sa ai tupeul nesimtit de a zice ca ce, ca nu e mare lucru, tu esti plecata de ceva timp, ai uitat, ca si Raducioiu suntem toti oameni, este?!

Si de ceeeel mai mare rahat, e faptul ca ai oameni care te incurajeaza in ideea asta.

E vorba de limba ta materna ffs! O virgula, o treaba, nu e mare lucru, da' tu nu stii sa conjungi un verb in bajketii mei, nu stii sa pui o cratima(destul de caterincos?)

Editat de Mr.Pervy McPervert
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te intrebasem daca are vreo relevanta ca limba ei materna e romana.

Tu de ce scrii corect in romana?

Pentru că am scris şi citit suficient de mult

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru că am scris şi citit suficient de mult în română.

Probabil ea a scris şi citit în română cam la fel de mult cât am citit şi scris eu în germană, de-aia scrie cu greşeli.

Atunci daca tu stii sa scrii corect in limba ta materna, chiar daca esti plecat din tara, da-mi voie sa ma enervez cand zice tanti ca e ok sa scrie asa in limba ei materna, ca e plecata demult si ce-i asa mare scofala?!

Si daca ea nu a citit si scris in limba romana, de ce sa nu ma iau eu de educatie?!

Ce ai scris acum, e in contradictie cu desteptaciunea pe care o dezbateai mai devreme?

Daca imi zici ca-s oameni destepti printre aia care nu deschid o carte si care-s agramati...nu o sa te pot crede.

 

Ba da, are foarte mare legatura cu problema ei, daca era altfel educata(aici e inclusa si scoala) nu ajungea sa stea in casa cu unu' care o bate ocazional.

Acelasi lucru se aplica si in cazul in care era atat de desteapta, judecand dupa portretizarea ta, desigur.

Editat de Mr.Pervy McPervert
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca imi zici ca-s oameni destepti printre aia care nu deschid o carte si care-s agramati...nu o sa te pot crede.

Poţi să mă crezi sau să nu mă crezi, tu decizi, iar mie mi-e perfect egal.

 

Dar am discutat

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×