Sari la conținut
Forum Roportal
algebra

Cam cat se mai da la nunta? Daruri in bani.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cat spuneti voi ca se inchina la o nunta? 1 milion? 2 milioane (lei vechi)? daca e sofisticata puneti 3 milioane? vai de capul meu....nu v-as invita la nunta mea :friends: ultima data cand am fost la o nunta am fost anul acesta in septembrie si am inchinat 4 milioane si nici macar nu eram rude. va dati seama ca prietenii apropiati au dat 5-6 milioane, iar rudele undeva la 10 milioane.

La cumatria unui nepot am inchinat 6 milioane! si era cumatrie! :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cat spuneti voi ca se inchina la o nunta? 1 milion? 2 milioane (lei vechi)? daca e sofisticata puneti 3 milioane? vai de capul meu....nu v-as invita la nunta mea :friends: ultima data cand am fost la o nunta am fost anul acesta in septembrie si am inchinat 4 milioane si nici macar nu eram rude. va dati seama ca prietenii apropiati au dat 5-6 milioane, iar rudele undeva la 10 milioane.

La cumatria unui nepot am inchinat 6 milioane! si era cumatrie! :friends:

 

 

 

 

Si eu merg la o nunta in februarie dar n-am de gand sa cheltui decat vreo 20 de dolari pe un cadou, la pret redus va costa atit ca acum totul este foarte ieftin de sarbatori. Un obiect de decoratie, urit si fara forma ca asa le place acum. O amphora sparta de exemplu, ca-i antichitate !!!! Aici nu se omoara sa dea ca acolo cu sutele. E de ajuns ce cheltui pe mine, parintii fetei absorba cheltuiala dupa traditie. Invitatii sint doar sa fie marfori la uniunea lor !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu v-as invita la nunta mea

sper, pentru binele tau, ca prietenii tai nu citesc parerile tale de pe aici. mi-e jena mie. eu le-am spus tuturor sa vina fara nici un fel de obligatii cand am avut nunta. le-am spus clar ca nu vrem nici masina la scara, nici vila in pipera, asa ca ii chemam sa ne distram impreuna ca sa avem ce ne aminti peste ani. am luat in calcul toate gusturile si am incercat, din putinul pe care il aveam, sa facem pe toata lumea sa se simta bine.

stii ce gest fac oamenii cand aud de o invitatie la un astfel de eveniment? se pocnesc cu palma peste frunte si exclama disperati "mama, alta cheltuiala. ce facem, draga, mergem? a naibii de treaba, o sa mergem, asta este...". am sperat si voi spera din tot sufletul ca, atunci cand EU invit pe cineva sa se bucure alaturi de mine, nu va veni din obligatie ci din placere, pentru ca invitatia a fost facuta, repet, DE MINE.

obiceiul de a oferi ceva mirilor nu-l vad ca pe o obligatie, ci ca pe un dar, un cadou facut cu inima deschisa pentru a-i ajuta pe cei doi. si e optional !

am refuzat o nunta unde, cand mi s-a dat invitatia, mi s-a spus "da' sa nu-mi dai mai putin de-atata !". mi s-a parut asa o cersetorie ca mi s-a facut lehamite...

noi, pana acum, am dat intre 3 si 5 milioane ca simpli invitati. suma depinde de multe aspecte si nu cred ca poate fi incadrata intr-un tipar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nuntile au ajuns un fel de CAR tiganesc,

din pacate ! ma uitam la emisiunea aceea de pe antena 1, "tablou de nunta". una dintre perechi a avut dar cu strigare. un ditamai tiganocul se plimba printre mese, cu mireasa dupa el, lua banii de la invitati si anunta prin microfon ce si cum... oribil ! iar mireasa ii lua si-i punea in cosuletul de cocarde... :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cat spuneti voi ca se inchina la o nunta? 1 milion? 2 milioane (lei vechi)? daca e sofisticata puneti 3 milioane? vai de capul meu....nu v-as invita la nunta mea :P

 

mai ramane doar sa divortezi si sa te recasatoresti tot la doua luni si gata afacerea, nu? :clapping:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma duc la nunta pe 27 decembrie .... este o nunta in U.K. Eram pregatita sa scot banii si cadoul scump ... cum sunt obisnuita de acasa ... Dar am avut surpriza sa aflu ca nu sunt nevoita sa fac acest efort pentru ca totul pentru nunta este deja platit si e chiar nepoliticos :clapping: ...asa ca intr-un final am intrebat ce sa fac, ce cadou prefera ?.... la insistentele mele mi-au spus ca daca platesc baloanele pentru nunta este suficient :P

O sa va povestesc cum e o nunta fara manele :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×