Sari la conținut
Forum Roportal
algebra

Cam cat se mai da la nunta? Daruri in bani.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

la ultima nunta la care am participat m-am simtit putin ciudat pentru ca tinerii insuratei nu erau de religia mea(crestin ortodox...eu)iar ei nu stiu ce religie aveau exact dar nu au vrut in ruptul capului nici macar un cadou sau ceva util in casa ca sa nu mai vorbesc de bani.

iar la masa am mancat numai mancare de post,fara alcool(doar suc natural)si nici muzica nu aveau

eee a trecut repede...cred ca s-a terminat la 17-18.

 

 

aa si sa nu uit in loc de muzica ascultam discursuri si povesti plictisitoare!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu am fost la o astfel de nunta.. ei au acceptat cadourile (dar nu banii), iar in rest asa cum descrii tu ... fara muzica, fara nimic... atmosfera foarte... ciudata.

si era sa o "comitem" - noi, prieteni cu mireasa, ne gandeam sa o "furam" si tocmai ce am vorbit cu cameramanul sa ne ajute. atata noroc, el ne-a spus ca asa ceva nu e indicat, religia lor vede asta ca un furt in sine si nici prin gand sa nu ne treaca... am mai intrebat si a avut dreptate...

 

mie asa o nunta mi se pare trista... dar poate e doar perceptia mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la ultima nunta la care am participat m-am simtit putin ciudat pentru ca tinerii insuratei nu erau de religia mea(crestin ortodox...eu)iar ei nu stiu ce religie aveau exact dar nu au vrut in ruptul capului nici macar un cadou sau ceva util in casa ca sa nu mai vorbesc de bani.

iar la masa am mancat numai mancare de post,fara alcool(doar suc natural)si nici muzica nu aveau

eee a trecut repede...cred ca s-a terminat la 17-18.

aa si sa nu uit in loc de muzica ascultam discursuri si povesti plictisitoare!!!

sa ma ierte Dumnezeu, da' asta e parastas, nu nunta ! bbbbrrrrrrr... e un eveniment fericit care se sarbatoreste. cum naiba, fara muzica ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu am fost la o astfel de nunta.. ei au acceptat cadourile (dar nu banii), iar in rest asa cum descrii tu ... fara muzica, fara nimic... atmosfera foarte... ciudata.

si era sa o "comitem" - noi, prieteni cu mireasa, ne gandeam sa o "furam" si tocmai ce am vorbit cu cameramanul sa ne ajute. atata noroc, el ne-a spus ca asa ceva nu e indicat, religia lor vede asta ca un furt in sine si nici prin gand sa nu ne treaca... am mai intrebat si a avut dreptate...

 

mie asa o nunta mi se pare trista... dar poate e doar perceptia mea.

 

 

asta e ceva secta, pardon, cult... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa merg sambata la o nunta si nu prea stiu cam cati bani se mai dau. Daca nunta e a unui coleg de serviciu, cat se mai da?

 

Daca stiti si eventuale sume care se dau in functie de rude (verisor, matusa, etc) sau cat ati dat voi, mi-as da seama cam care e suma...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×